Po smrti (2008)

Nečekaně nevšední a silný zážitek. Krásná kamera, hudba, herecké špičky, zajímavý scénář.

Šťastní to lidé: rok v tajze (2010)

Ruský člověk je mistr improvizace, poradí si vždycky. Má jenom sekyrku, ale vyrobí si nejkvalitnější lyže....... cokoliv. Obdiv !

The High Cost of Living (2010)

Neuvěřitelný příběh o maximální emoční ztrátě i zisku. Právě takové příběhy ale píše život.

Temný rytíř povstal (2012)

Asi to nikdy neskončí, ale pro mě je nesmrtelný Temný rytíř s Heathem Ledgerem.

Holky na tahu (2012)

V čem to ty dámy hrály ?! Neuvěřitelně prostoduché postavy s protivnými dialogy.

Amarcord (1973)

Po 20 létech znovu viděno 18.1.2013 a znovu oceněno jako dílo nesmrtelné a dokonalé. Bavící, zrak těšící, odpouštějící i paměť křísící.

Lincoln (2012)

Film podává hodně zajímavá historická fakta, ale neatraktivním způsobem díky naprosto nevhodnému literárně patetickému zašroubovanému jazyku. Lincoln působí sošným dojmem už za života.

Královská aféra (2012)

Skvost. Herecky, filmařsky i přezajímavým příběhem z prohnilého Království Dánského. Trojice Mikkel Boe Følsgaard, Mads Mikkelsen, Alicia Vikander uhraje všechno. Přeji filmu Oscara !

Zabít tiše (2012)

Konverzační gangsterka, někdo měl ambici převyprávět knihu. Chyba. Závěrečnou sentenci však nutno citovat, to nemá chybu: ,,America is not a country. It's just a business. Now fucking pay me!"

Terapie láskou (2012)

Dokonalý scénář, i herecké výkony, tak živě natočeno. Bradley Cooper je ideálním nástupcem představitele nervních, přecitlivělých týpků J. Nicholsona. Jennifer Lawrence přesvědčila už v Do morku kostí, vysokou laťku potvrzuje i nyní. Souhlas H34D.