Jak se zbavit Helenky (1967)

Komedie k popukání to sice není, ale není to ani žádná nuda a herecké výkony dělají z tohoto snímku docela příjemné pokoukání. 62% hvězdiček

Jak ukrást bizona (1996)

Divadelní hra na plátně bez výpravy dopadá často jako zajímavý, ale trochu nudný film. Vidět Hoffmana, Franze a toho mladého na jevišti by byla absolutní potěcha, na kterou se nezapomíná, ale takto dávám jen 65 % hvězdiček.

Jak ukrást Venuši (1966)

Celkem příjemná nenáročná komedie, ve které excelují Audrey Hepburn a Peter O´Toole. Celý příběh s vloupáním a zamilováním je jakoby pocházel spíše z třicátých let než šedesátých, a to díky své lehké a krásné naivitě a odlehčenosti. Že je snímek korunován happyendem je skoro jasné, takže tu neznalým neprozrazuji snad nic, co by vědět nechtěli. 75% hvězdiček

Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

Občas zábavné a vtipné, celkově však nudné a klišovité. Je mi jasné, že já nejsem cílovka tohoto snímku. 48% hvězdiček

Jamaica Inn (1939)

Jedná se zatím o nejslabší Hitchcockův snímek, který jsem viděl. Navíc je pro tohoto režiséra poněkud netypický, odehrává se v minulosti. 65% hvězdiček

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Opravdu trapná komedie, ale ne v tom dobrém slova smyslu. Trapná, protože špatná, vtipy hrubé, okoukané a nudné. Je zde také spousta hluchých míst, kde se prakticky nic neděje, což je pro podobný typ filmu "trapné". Tak jako se mi líbily komedie Blbý a blbější nebo Maska, tak tahle mě naprosto zklamala.

JCVD (2008)

Vynikající počin zasluhující si rozhodně hodně pozornosti. Nelze se ovšem vyhnout srovnání s podobným snímkem, tedy s americkým Wrestlerem s Mickeym Rourkem, kde hrdina bilancuje svou dosavadní "kariéru" v šoubyznysu. Ale zatímco Wrestler je o Rourkeovi jakoby skrytě, JCVD je o Dammovi naplno a navíc s notnou dávkou humoru. Oba snímky jsou pak shodně velmi nostalgické, melancholické a plné marnosti a smutku. Mají dokonce i podobný závěr: happyend se nekoná. 88% hvězdiček

Jdi na to (1983)

Dva týpci v cool-kabrioletu, zloduch s kočkou v klíně a velkým prstenem na ruce, výtah, co gangstery doveze na loď uprostřed moře, to jsou jedny z atributů tohoto zábavného filmu. Jako i ostatní filmy s dvojicí Spencer - Hill, je i tento velmi humorný, plný bitek a honiček, vše s pořádnou nadsázkou. 68% hvězdiček

Jeden den v New Yorku (2004)

Nejsem v cílové skupině tohoto filmu, takže mě jeho sdělení zcela minulo. Myslet si však o něm (a napsat), že je to škvár, mohu. 24% hvězdiček