Mazaný Filip (2003)

Během sledování Mazaného Filipa mi bylo jasné, že by mě určitě více potěšila divadelní verze než toto filmové zpracování. Místy byly scény příliš utahané, postrádaly živost a vtip se tak vytrácel. Spousta vtipných přirovnání vyzněla trochu naprázdno, spousta vtipů postrádala na síle. Zasmál jsem se tak pětkrát šestkrát za celý film. A to je na komedii, a zvláště pak komedii "sklepáckou", secsakra málo! Po skončení filmu jsem měl pocit, že ještě něco chybí. Nevím ale, co. Možná by takovémuto snímku seděly rychlejší dialogy, rychlejší tempo děje. Prostě film více zahustit a udělat z něj grotesku, jaké se točily v Hollywoodu do padesátých let. 60% hvězdiček

Můžeme snad za to? (2003)

Pěkná skupinová terapie. Sice od Verdoneho trochu slabší film, ale přesto velmi zábavný.

Natale in India (2003)

Jedna z mnoha "praštěných" italských komedií s ústřední dvojící De Sica - Boldi. Tady musíte úplně vypnout a nenechat se ničím rozhodit. Potom se ale bavíte a ani vám nevadí, že je to úplná pitomost. Pro mne sice koukatelné, ale přesto nemohu s hodnocením výš.

Od kolébky do hrobu (2003)

Dal bych i tři, ale ten konec s odpálením jaderného materiálu v puse, jakoby to byl mentolový bonbón, mě hodně naštval. 50% hvězdiček

Proud času (2003)

Docela zábavná dobrodružná blbůstka, která ale pobaví a ani neurazí. 60% hvězdiček

Přednosta (2003)

Parádní film se skvělou a velmi uvěřitelnou atmosférou, se sympatickými herci a odehrávající se v komorním prostředí maloměsta. Pro mě je to navíc první film, kde je lilipután sympaťák a ne zákeřňák, podrazák nebo vrahoun. Všechny postavy jsou jednak samotářské a jednak chtějí, ač se toho bojí, být z této samoty vytrženi a od ní osvobozeny. Mexikánec pracující v pojízdném občerstvení, malířka stále nesmířená se smrtí syna a malý muž, lilipután, jež přijde o práci a zároveň zdědí malé nádražíčko v "prdelákově". Je to právě samota, která tyto tři postavy svede dohromady a rozvine mezi nimi vztah přátelství a pohody. A my můžeme tento vztah prožívat s nimi. Mezi divákem a filmovými postavami je tu totiž navázán blízký, intimní, vztah, který funguje velmi dobře a naprosto nenásilně. 88% hvězdiček

Rytíři ze Šanghaje (2003)

Je to sice "jen pokračování", ale i tak pobaví a potěší. Wilson a Chan jsou sympaťáci, akční scény jsou vcelku povedené a atmosféra celého filmu vynikající a člověk se nenudí. 69% hvězdiček

Zkurvená noc (2003)

Ano, za vším hledej ženu! 68% hvězdiček

Zločiny v zahradách (2003) (seriál)

Takže tu máme kněze detektiva, lékaře detektiva, spisovatele detektiva, ... a teď i dvě zahradnice detektivy. A to přitom zahradník má být vrah a ne detektiv. Ale co, stejně je to seriál o ženských a pro ženské. Příběhy ovšem docela ujdou. 50% hvězdiček