Caterina ve velkoměstě (2003)

Smutna komedie ze soucasnosti. Zesměšňující se otec, ktery bojuje o prizen sve dcery, co chce zase zapadnout do noveho prostredi rimske pubertacke zlate mladeze, a matka, ktera tim vsim napetim trpi. Pekny film, ale nic noveho a neznameho neprinasi. Snad jen momenty, ve kterych je naznacen politicky, sociální a intelektualny marast soucasne italske spolecnosti, byly dostatecne silne a nosne. Mozna ale prave timto smerem se mohl reziser vydat primo a vynechat sceny, ktere s timto tematem nemely nic spolecneho. Proste by tomuto snimku pomohlo trochu provetrat scenar, nic vic. 68% hvezdicek

Generazione mille euro (2009)

Tento film mě velmi mile překvapil. Zpočátku jsem čekal ufňukanou výpověď mladých italských lúzrů o tom, jak s nimi svět špatně zachází. Dostalo se mi však příjemného realistického romantického filmu o mladé generaci kolem třicítky, jež řeší běžné problémy, jako je práce, bydlení, láska, budoucnost. To všechno s nadhledem a sebeironií. Happyend je už pak jen třešničkou na dortu. 74% hvězdiček

Vyjednavač (1998)

Herecké výkony velmi dobré, napětí a drajv strhující. Jenom ten scénář až příliš průhledný. Dopředu jsem věděl, co se bude dít a závěr byl tak hollywoodsky "správný", že nemohu dát víc než 67% hvězdiček.

Muž z Acapulca (1973)

Naprosto nejlepší film s Belmondem a asi i nejlepší de Brocův snímek. Skvělých momentů je zde tolik, že je nejde ani vyjmenovat. 91% hvězdiček

Božský (2008)

Dechberoucí politické drama, jež na osudu jednoho člověka, vždy vysoce postaveného Giuliana Andreottiho, perfektně vykresluje současný stav Itálie. 94% hvězdiček

Hry bez hranic (1965) (pořad)

Jako téměř parchant jsem se na tento pořad několikrát podíval. Dnes, s odstupem času, ho vidím jen jako mládežnickou zábavu ve stylu Superstar.

Bailando - Tančím pro tebe (2007) (pořad) odpad!

Jak strávit zbytečný život? Zbytečně se dívat na zbytečný televizní program. Bailando pak krásně vyplní několik ze zbytečných večerů.

Videostop (1985) (pořad)

Z nostalgie 3 hvězdičky.

Sherlock Holmes ve Vídni (1976)

Sherlock Holmes v nezvyklé rovině coby kokainový závislák. Zahrál ho Nicol Williamson a je třeba říci, že naprosto skvěle. V zajímavé roli se v příběhu ocitá také Sigismund Freud (Alan Arkin), který se podílí na vyšetřování únosu. Předtím nás ale ještě naučí hrát sálový tenis. Konec filmu pak připomíná akce Jamese Bonda, kdy Holmes se svými kumpány honí padouchy na parní lokomotivě (kterou ukradnou) a šermují na střechách vagónů. 76% hvězdiček

Don Matteo (2000) (seriál)

Je to jen důkaz toho, že když dneska nenatočíte pro felevizi detektivku, tak je to nuda. Důsledkem toho je i farář vyšetřovatel. A Terence Hill je tu opravdu nedobrý. Můžeme jen vzpomínat na jeho role po boku Buda Spencera. To byla paráda! 25% hvězdiček