Jesus Christ Vampire Hunter (2001) odpad!

Viem, že sa budem asi opakovať, ale je to des. Nič proti vkusu, ale aj amatérsky film by mal mať aspoň nejakú tú úroveň. Keď nezvládam bojovú choreografiu, tak ju do filmu nebudem asi pchať každých päť minút a radšej sa sústredním na dej alebo aspoň humor, ne? Súboje nielenže nie sú dobré, oni nie sú dokonca ani vtipné. Trápne je to správne slovo. Tak sa človek aj cíti, ak si zorvna nezakrýva oči, pretože na to sa fakt nedá pozerať. Napriek sľubnému námetu :) a pár vychyteným nápadom (ktoré sú ale zakopané šesť metrovov pod zem nevhodným spracovaním) je to len bohapustá nuda.

Jízda do pekel 2 (2008)

Zatiaľ čo jednotka bola pri trochu dobrej vôle prinajmenšom uveriteľná, Dead Ahead je maximálne pritiahnutá za vlasy - či už je to naozaj divné chovanie hlavných hrdinov alebo teleportácia truckera (ku koncu sa pre zmenu už teleportujú všetci :) ) plus úplný záver si tvorcovia tiež mohli odpustiť. Na prvý diel sa nechytá, ale stále je to slušná zábava.

Jung wa ying hong (1999)

Neskutočný guláš a stopercentný súhlas s Kordusom. Teda až na to, že pri záverečnom súboji Hero vs. Invincible nie je rozsekaná Eifelovka, ale Socha slobody :)

Kamarádova holka (2008)

Cook má miestami veľmi svetlé chvíľky, bohužiaľ ten romantický a klišovitý balast to strháva dole.

Kaw (2007)

Vrany rezignovali na povolávanie mŕtvych duší späť na zem a tentokrát vykonávájú špinavú prácu pekne ručne stručne resp. zobákovo. Film o tom, ako kŕdeľ šialených vrán terorizuje jedno malé vidlácke mestečko.

Kazatel (2011)

Mastný chrcheľ do tváre fanúšikom manhwy, fanúšikom ktoréhokoľvek žánru, uvedeného v popise k tomuto filmu a v podstate každému, kto má aspoň štipku filmového vkusu.

Kemp hrůzy (1989)

Nezmar Angela sa opäť vrátila. Tentokrát v prestrojení systematicky eliminuje jednotlivých účastníkov takého menšieho a smiešneho experimentu.Kempovanie sa nám presunulo pod šíre nebo a Angela opäť nezaháľa. Teenage Wasteland sa nesie v duchu predchádzajúceho Unhappy Campers, ale s ešte trashovitejším nádychom. Vraždy sú viac odfláknuté a ani záver Angela akosi nevychytala. Ale stále je to riadna mašina :)

Kill Bill (2003)

Tarantinovi som nikdy nefandil, jeho predchádzajúce počiny som považoval skôr za (pod)priemerné, ale Kill Bill (skutočne stupídny názov a zápletke ani nehovorím-čo už také výnimočné môže vymislieť Tarantino spolu s Umou Thurman) ma absolútne dostal.

Kill Bill 2 (2004)

Tarantinovi sa akýmsi zázrakom podarilo opäť predbehnúť moje očakávania. Aj keď dvojka je úplne iným filmom ako predchádzajúca časť, s hodnotením ísť dole nemôžem. Ubudlo akcie, ale zábavnosť stagnuje. Hoci westernom nefadním, Kill Bill 2 mi pripadá ako jedná veľká pocta Sergiovi Leonemu a sakra dobrá...

Kill Buljo (2007)

Úchvatná parafráza na Kill Billa zo severských luhov a hájov. Nieže by som nemal rád dementný humor najhrubšieho zrna, ale stále tvrdím, že podobné filmy by mali zostať kolovať len v úzkom okruhu dotyčných, ktorý sa na výrobe daných kúskov podieľali. Vo svete, ktorý pripúšťa existenciu rôznych paródií s nálepkou "Movie", to však až také zarážajúce nie je. Keď ich môžu mať Američania, prečo by ich nemohli mať Nóri? Aj keď v tomto prípade Nórom trochu krivdím...predsa len "Bijáky" sú úplne iný level ;) Nebudem hádzať formu, pár krát som sa zasmial...takže dnes to bude za *.