demented

Michal Pavlák

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

• 1.11.2011  10:40

Retrospektíva dávajúca nahliadnuť na celú Halloweensku sériu (samozrejme s výnimkou zásekov Roba Zombieho, čo je s ohľadom na rok výroby pochopiteľné) za účasti podstatnej časti filmového štábu. Tí, ktorí sa priamo nezúčastnili, sú zastúpení aspoň prostredníctvom dobových záznamov. Pre nehalloweenskych fanatikov ponúka kopec zaujímavých informácií a čo je sympatické, venuje pozornosť všetkým pokračovaniam, nielen tým úspešným ;) Vidieť to pred piatimi rokmi, moja túžba, že raz uvidím crossover Pinhead vs. Michael Myers by bola aspoň na čas ukojená...

• 22.11.2009  11:57

Päť príjemných a strašidelných poviedok ideálnych na pokojnú (nie nevyhnutne) Halloweensku noc.

• 5.11.2006  20:14
    Hannibal (2001)

On taký zlý film vôbec nie je. Naopak si myslím, že Ridley Scott odviedol celkom slušnú prácu. Keď už by si niekto zaslúžil vynadať, tak je to samotný Thomas Harris. Na to že Haniballa písal vyše 10 rokov, je tá kniha pekná sračka a porovnávanie s Mlčaním jahniat je naozaj scestné.

• 6.4.2007  21:49

Najhorší Potter. Príbeh ohlodaný na kosť (obrazne povedané, keby som mal byť presný, tak potom by sme skončili u kostnej drene :) - pár veľmi kostrbato na seba našróbovaných epizódiek z knihy nepovažujem za vydarenú (čo vydarenú, toto nemôžeme považovať za žiadnu) adaptáciu.Taktiež Mike Newell zlyhal takmer na všetkých frontoch - nie je schopný ukočírovať ani primitívne akčné scény bez toho, aby človek zhnusene krútil hlavou. Čo mu naopak šlo, boli romantické (pre mňa totálne zbytočné) vsuvky, ktorým bola venovaná neprimerane veľká pozornosť. Temná atmosféra je ta-tam, však je to film pre deti,že? Načo sa snažiť ...

• 27.11.2006  13:36
    Heartstopper (2006)

Aj Vás vždy zaujímalo ako by mohol vyzerať mix filmov Halloween 2 a Shocker? Vďaka Bobovi Keenovi už tento závažný problém nemusí trápiť nikoho. Johnatan Chambers (zrejme neúspešný kardiológ) sa baví tým, že ľuďom na počkanie vytrháva srdcia z tela. To sa kompetentným nepáči, a preto sa mu snažia túto zábavku zatrhnúť usmažením na elektrickom kresle. A to usmaženie myslím doslova. Lenže Jonathan nezaháľa a počas pitvy sa preberie. A keďže mu svoje telo už tak dobre neslúži, treba si nájsť nejaké iné. Vhodného kandidáta, ktorý by bol schopný prijať a uniesť túto poctu, nachádza v mladej a životom unavenej Sáre. Že sa to Sáre asi páčiť nebude, to je pochopiteľné. Zábava tak môže začať... Film je pevne zakotvený v béčkových vodách, a preto mu malichernosti typu dej, herci, rôzne nelogičnosti ... vyčítať nebudem. Snáď len poviem, že vysledk nedopadol vôbec zle (na druhej strane ani moc dobre) a odsýpa mu to celkom slušne. So svojimi vzormi sa však rovnať nemôže ani náhodou.

• 10.12.2006  20:10

Staviať film na scénach uskutočňovania extrémnych pokusov/mučenia ľudí nie je bohviečo (aj keď gore efetky sú fakt vymakané a veľmi pôsobivé), pretože okrem nich nemá tento film absolútne čo ponúknuť. Neschopnosť vybudovať akúkoľvek zápletku alebo načrtnúť postavu, ktorej by sa režisér venoval aspoň tretinu filmu - to sú pre mňa neprekonateľné prekážky :) Film tak zo všetkého pripomína sled viac alebo menej súvisiacich epizódiek odohrávajúcich sa v prostredí japonského "koncentráku".

• 5.9.2006  09:42

Všetko to začalo Infernom - podstate normálny psychothriler so značnou dávkou snovej atmosféry, na ktorý je dosť násilne našrobovaný koncept Hellraisera. Ako vybočenie z radu (a hlavne po tragickej štvorke) - beriem.Potom prišiel Hellseeker - v podstate normálny psychothriler so značnou dávkou snovej atmosféry, na ktorý je dosť násilne našrobovaný koncept Hellraisera. Začína to ísť trochu na nervy, ale som tolerantný. No a teraz je tu Deader - v podstate normálny psychothriler so značnou dávkou snovej atmosféry, na ktorý je dosť násilne našrobovaný koncept Hellraisera (no čo, veď je to Hellraiser, tak tu na pár sekúnd ukážeme Pinheada a maximálne dvoch cenobitov, aby fanúšikovia nefrflali). Keďže nám páni režiséri naservírovali po tretí krát to isté a uvrhli týmto túto sériu do niečoho neforemného a odporne nudného, neostáva mi nič iné, len si odpľuť a zaplakať nad starými časmi.

• 11.9.2006  15:10

Ehm, kde začať? Čo to do pekla malo byť? Hellraiser sa nám zvrhol do teenagerovskej vyvražďovačky. To sa ináč dalo čakať, keď si uvedomíme, čo všetko táto séria už zahŕňa. Problémom je, že pán režisér pri nej mal aj zostať a vyšperkovať ju do dokonalosti :o, čo by určite dopadlo lepšie. Namiesto toho sa Rick Bota snažil ísť ešte ďalej a ponúkol nám slušný paškvil. Herecké výkony rozpytvávať nebudem, pretože si naozaj nemyslím, že by sa tu našiel až taký debil, ktorý by tento film pozeral práve kvôli nim. Čo však zabolí, je - slušne povedané - debilný scenár plný brutálnych nelogičností a dier (čo dier, kráterov), ktoré priam bijú do očí (záhadou mi tiež ostáva ako môže byť niekto posadnutý stupídnou flashovou internetovou hrou).Osobitou otázkou je explicitná brutalita a gore efekty, resp. ich absencia. Neviem, ale podľa mňa by sa v pohode zmestili do pristúpnosti PG-13. To je ale vzhľadom na to, že film bol určený priamo pre video/dvd trh dosť zarážujúce. No a ako dopadol Pinhead? Biedne. Väčšinou vystupuje decentne v pozadí v úlohe voyuera a preceďuje pomedzi zuby svoje "suché" hlášky a keď už pristúpi k činu, zakradne sa nepozorovane mimo zorného poľa obete a ručne!!!!!!!!!!!!!! ju usmrtí (neviem, ale Pinhead so sekáčikom v ruke nie je to pravé a skôr ako rešpekt vyvoláva pobavený úsmev). Ale to sú len také nevýznamné formality, pretože záverečná pointa zmetie celý predchádzajúci dej jedným mihnutím brvy. V závere sa ešte Bota vehementne snaží ospravedlniť existenciu tohto dielu v sérií, prichádza posledná, zúfalo neoriginálna a spackaná morda a "tajomný" záver. A môžeme začať plakať. Po štvorke Bloodline je Hellworld to najhoršie, čo sa pýši značkou Hellraiser.

• 21.12.2006  01:44
    Hellraiser: Prophecy (amatérský film) (2006)

Hm, crossover Hellraisera a Prophecy.Zaujímavé...by to mohlo byť, keby to nebol amatérsky fandovský film. Aplikovanie tradičných merítok je tým pádom mimo mísu, lebo by to skončilo ako dvojitý odpad. Jediné čo by som mohol zhodnotiť, je asi dej. On tam vlastne ani žiadny dej nie je, iba základné premisy týchto dvoch legiend sú spojené veľmi úbohou myšlienkou.Pre zarytých fanúšikov oboch sérií - ako taká vtipná/smiešna kuriozita, pre ostatných - ruky preč.

• 10.3.2007  21:32
    Hellsing (TV seriál) (2001)

Najviac mi vadí rozkolísaná kvalita jednotlivých dielov. Fakt by bolo lepšie, keby bol celý Hellsing zredukovaný do jedného celovečeráku. Pomalý rozbeh, séria v celku nezaujímaých a hlavnú dejovú líniu nikam neposúvajúcich epizód na atraktívnosti nepridáva. Napriek tomu som rád, že som vydržal celých 13 dielov, pretože zhruba od toho 9.dielu sa začínajú diať veci :) K Alucardovi nemám výhrady, konforntácia s Iškariotským inštitútom je famózna, Mr. Inkognito ujde... Možno premrštné hodnotenie, ale ja mám upírov rád. Pre mňa osobne najlepší diel č.10 - pohľad do histórie - prvé stretnuie Integry a Alucarda.

• 28.2.2007  13:39
    Highlander 5 (2007)

Tiež si myslím, že nie je fér hodnotiť film na základe nedokončenej verzie. Pri troche úprav by tom mohol byť dokonca aj priemerný film :) S tým hybridom cenobita a obyvateľa Sillent Hillu, čo si hovorí že "Guardian", asi už moc zázrakov nenarobia. Ale dúfam, že aspoň spravia niečo s efektami, lebo záverečný súboj bol jednoducho strašne smiešny a trapný. Otázne je tiež, či bolo rozumné nechať Adrianovi Paulovi zlomiť meč. Po zbytok filmu sa potom oháňa len dvoma nožmi, čo tiež nie je bohviečo. Pochybný, nevysvetelneý a nedotiahnutý príbeh, rovnako ako aj absenciu normálneho záveru radšej nechám tak, lebo nepochybujem, že tieto problémy budú vo finálnej verzií vyriešné. Čo ma naopak potešilo, je väčší príklon ku fantasy a hlavne absencia flashbackov - t.j. celý film sa odohráva v súčasnosti (resp. budúcnosti). Stačí si už len počkať do septembra 2007 :) Inak len najväčší optimisti si môžu myslieť, že sa to dostane kina, pretože toto je film "straight-to-DVD" ako vyšitý... Edit: Oukej, takže u finálnej verzie sa žiadny zázrak nekonal :(

• 16.1.2010  22:52

Spojenie Highladner a anime rozhodne nie je na zahodenie, ale moje očakávania boli bohužiaľ vyššie.

• 2.12.2006  02:12

Mierne atypický Fulci. Tentokrát sledujeme multimilionára náhle umierajúceho na rozsiahle krvácanie. Dotyčný prosí svoju dcéru zo záhrobia, aby zistila, kto stojí za jeho smrťou. A ako to už v kriminálkach býva, každý má svoj motív. Či už macocha alebo nevlastný brat, ktorí majú záujem o jeho majetok alebo neverná manželka. Nebyť v priebehu filmu niekoľkých záberov na mŕtvolu v rôznych štádiách rozkladu (rozožieranú červami), tak si ani neuvedomíme, že sledujeme horor. K tomu hrá krásna melodická, synťáková hudba. Ach jaj. A pri tom sa ten film tak krásne začal. Síce to nie je Fulciho najhoršie dielo, ale mám pocit, že tento krát by maestro urobil lepšie, keby pokračoval v spomínanej prvej scéne a natočil radšej porno :)

• 17.11.2007  09:52
    Hněv duší (2004)

Veľmi príjemný malý filmík, ktorý prekvapí uťešenou porciou brutality.

• 6.7.2009  14:46
    Home Sick (2007)

Keď sa na scéne objavil Bill Moseley vo "vkusnom" modrom obleku so žiarivo bielymi zubami a otvoril kufrík plný žiletiek, pomyslel som si, že to hádam nebude až taká tragédia. Bola.

• 20.12.2006  13:13

Otupělá rodinná sci-fi zábava ... :)

• 20.12.2006  23:13

Zaujímavý nápad (neviem prečo, ale strašne mi to pripomína Wolfensteina), ale bohužiaľ (asi) kvôli nedostatku prostriedkov sa z toho vykľula beztvará hmota, oscilujúca na hranici vojenského akčňáku a nevydareného hororu. Nepomáha tomu ani trošku zvláštna dejová štruktúra, pretože film je rozdelený na dve časti, ktoré spolu takmer nesúvisia a mohlo by sa kľudne jednať o dva nezávislé polofilmy.

• 30.7.2007  22:43

Áno, je tažké určiť kto je väčší dement - rodinka zmutovaných kanibalov alebo vojenská jednotka plná zelenáčov. Vlastne nie je. Mutantíci sú vynaliezaví stratégovia a vojačikom dávajú pekne na frak (teda aspoň približne počas prvej hodinky filmu). Čo na tom, že počas filmu si budete mohokrát hovoriť "What the fuck was that?" a nechápavo krútiť hlavou alebo sa hystericky smiať nad neschopnosťou scénaristov (osobne si myslím, že Wes Craven sa pod to podpísal len zo solidarity k synátorovi) a "pána" režiséra. Po veľmi sľubnom začiatku (mňam titulková scéna :) ) klesá kvalita prudko nadol a permanentný pokles zastavia až záverečné tiltulky a rovnomená pieseň, ktorá mi naozaj vyrazila dych :) Celé je to bezzubé, veľmi mdlé a hlavne nudné. Napriek tomu si nemyslím, že to bol až taký strašný film :). Na druhej strane, možno môj úsudok mierne ovplyvnilo tých päť pív, čo som predtým slupol...

• 3.5.2008  17:29

A potom že na pohreboch nie je sranda... :)

• 2.11.2006  11:26
    House of the Dead 2 (TV film) (2005)

Slušná zábava.Samozrejme film je plný nezmyslov, klišé, logických prešľapov a dier v scenári, ktoré sú typickými znakmi každého poriadneho (rozumej nevydareného) béčka a ktoré pošteklia bránicu snáď každého. Naštastie to nie je až na takej megalomasnkej úrovni ako jednička božského Uweho Bolla. A vzhľadom na to, že je to televízny film, je to fakt slušné. Musím pochváliť predovšetkým masky, ktoré sú fakt vydarené. Minimálne jednu hviezdićku si tento film zaslúži už len preto, že ho nerežíroval Uwe.

• 26.1.2007  13:47
    Hrdinové (TV seriál) (2006)

Jednoznačne to najlepšie, čo nám v súčasnosti americká TV scéna servíruje. Všetky Losty a Prison Breaky môžu ísť akurát tak na párky ... (1.séria) a v prípade, že si nechcete kaziť zážitok a ilúzie, tak u nej aj skončite :( 2.séria čistý priemer, 3. sériu som dopozeral nasilu a hodnotenie "odpad!" ju vystihuje dostatočne. Pustiť sa do 4.série bohužiaľ už odvahu nemám...

• 3.10.2009  17:43

Ďalšie dietko spoločnosti Full Moon. Snáď sa niekedy dočkám a natrafím na nejký spektákl, ktorý nebude stáť za úplne h... Tento krát som sa nechal zlákať na Ashley Laurence a Jeffryho Combsa. Moja chyba. Rutinná, nudná, nelogická, ale na druhej strane miestami vtipná (aj keď poväčšinou nechcene) voľná adaptácia Lovecraftovej poviedky. Ruky preč.

• 17.11.2009  22:04
    Ink (2009)

Dôkaz, že skvelá fantasy sa dá natočiť aj bez závratného rozpočtu. Aj keď v tomto prípade by sa nejaký ten dolár naviac určite hodil :) a výsledok by bol ešte lepší. Už dávno sa mi nestalo, aby som hltal film záber po zábere až do konca záverečných titulkov a potom ešte chvíľu čumel na čiernu obrazovku. Krása.

• 24.5.2006  11:24
    Interceptors (1999)

Béčko ako sviňa.Ale taký nemilosrdný by som k nemu nebol. Predsa len je to film určený pre určitú skupinu divákov (nás, vymetačov videopožičovní, čo siahnu takmer po všetkom :) ) a svoju úlohu v rámci svojich možností splnil celkom dobre. Navyše si myslím, že je to jeden z lepších Grunerových filmov.

• 10.5.2008  23:56

Komédia to nie a horor už tobôž nie. Čakal som pekelne čiernu komédiu, dostal som amorfný a "bezzubý" blivajs o trošku iných problémoch jednej dospievajúcej dievčiny. Námet bezpochyby dobrý, spracovanie a celkové prevedenie mizerné a nevyužitý potenciál zamrzí. Škoda.

• 9.3.2008  13:55

Odpoveď (alebo by som mal radšej povedať predvoj?) spoločnosti Asylum a ich snaha priživiť sa na úspechu blockbusterov veľkých filmových spoločností. Aj keď v tomto prípade im to tak trochu nevyšlo, pretože predobraz, t.j. film The Invasion s Nicole Kidman a spol. je tiež dobrá sračka...

• 30.12.2006  18:26
    Izolace (2006)

Paráda.Tak dobre som sa už dlho nezabavil. Dokonalý film to určite nie je, ale s hodnotením ísť nižšie nemôžem :) Geniálny humor, megahusté hlášky ( "Nechcela som, aby si ma obviňoval, že som ho nezabila, keď som mala šancu.") - jedno z najvačších prekvapení roka. Smith sa po skôr priemernom Creepe pekne vytiahol. Chlapec má hororový žáner veľmi rád a na filme je to sakra vidieť.

• 2.1.2009  14:15

Nekontrolovateľnými záchvatmi zúrivosti trpiaci inštalatér Jack Brooks má jednu chybu - nemá ani za mak charizmy. Je to len taký bezvýrazný trtko, skôr debil než sympaťák - ktorý celý film neutiahne, ani keby sa poskladal. Našťastie je tu ale Robert Englund, ktorého grgajúci, grcajúci a stále sa niečim napchávajúci, nejakým démonom posadnutý učiteľ chémie je na zožratie. Film sa tvári dosť vážne, skôr by mu pristalo humornejšie položenie typu Evi dead 2. Masky sú podarené a filmu hanbu rozhodne nerobia, ale celkový potenciál je silne nevyužitý. Teším sa na reparát v podobe dvojky, ktorá na seba určite nenechá dlho čakať :)

• 28.10.2007  09:45

Rodinných vianočných filmov nie je nikdy dosť :) Odteraz si k povinnej výbave pridávam aj nemrznúcu kvapalinu.

• 25.12.2006  14:24
    Jackass 2 (2006)

Podarené vtipy/scénky sa striedajú s tými trapnejšími. To bol vždy hlavný problém Jackass-u seriálového/televízneho aj filmového - neschopnosť udržať si určitú úroveň kvlaity po celú dĺžku trvania. Naštastie v prípade filmu sa to už trochu zlepšilo. Knoxville a spol. by su už mali konečne zafixovať, že niekedy je menej viac.