Cujo, vzteklý pes (1983)

Ďalšia blbá adaptácia Kingového románu. Aj keď tu sa musím pozastaviť, pretože samotný román bol tiež mizerný :) (King ho napísal v dobe, keď trošku viac holdoval alkoholu, možnože aj drogám, a sympatické je, že si napísanie tejto knihy vôbec nepamätá). Na druhej strane, roztomilý bernardýn Cujo bol fakt na zožratie...

Černé Vánoce (2006)

Priznám sa, že prababičku všetkých slasherov som zatiaľ nevidel, ale remake bol celkom fajn. Len ma trochu sklamamla jedna vec - ženských je v dome plno, ale nejaká samoúčelná lesbická scéna, prípadne "náhodne" odhalená bradavka, nikde :) Michelle Trachtenberg nám od čias Buffy dosť zmohutnela v oblasti hrudníka, bohužiaľ otravná je stále rovnako...

Čtyři pokoje (1995)

Rodriguez je dokonalý, Tarantino ujde, no a k prvým dvom sa radšej vyjadrovať nebudem.

Ďábelský Santa (2005)

Dosť dobré, ale aj dosť bizarné. Na jednej strane prekliato čierno čierna komédia, ktorá ale paradoxne pripomína skôr rodinný film. Znie to divne, ale je to fakt. Brutálne mordy (nekecám, ale je ich tu viac ako vo väčšine hororov) a Santa so svojim "bodycountom" atakujúcim prvú priečku najzdatnejších slasherov (aspon čo sa týka počtu vrážd v jednom filme), pri ktorom Jason Vorhees vyzerá ako dosť veľký amatér - to sú asi hlavné klady tohto filmu. Nesmieme zabudnúť ani na totálne šialené vtipy, nápady a postavičky (viď bazoka a indián na konci filmu). A hlavne, otrú si tu hubu aj o Šatana :) . Na druhej strane tu máme primitívnučký scénar (ak sa to scénarom dá vôbec nazvať a celý film nie je náhodou len jedna veľká improvizácia). Na obranu ale musím dodať, že Ďábelský Santa musel byť určite brutálne zostrihaný (bez záverečných tituliek nemá ani 70 minút). Každopádne sa jedná o milé osvieženie a aspoň pre mňa sa stane vianočnou klasikou :)

Dance of the Dead (2008)

Zombie komédia pre mladých, ktorá uviazla niekde na polceste medzi peckoidným splatter bijákom (alá Idle Hand) a pubertiackou romantickou blitkou.

Dead Moon Rising (2007)

Traja zamestnanci požičovne áut, náboženská fanatička a jej syn skrývajúci v Biblií malé prekvapenie, drsňáčka s katanou, skoro dospelá deva (ktorej celá rodina sa zmenila na zombíkov), policajtka, biznisman špecializujúci sa na "overseas outsourcing" a maniak na zbrane - toť rôznorodá skupinka ľudí potulujúca sa mestom, v ktorom vypukla bližšie nešpecifikovaná nákaza meniaca nič netušiacich občanov na krvilačných zombíkov. Nič viac, nič menej. O deji nemá význam hovoriť, pretože tu žiadny nie je - čo ale pre podobný druh filmov nie je hendikepom. Bohužiaľ, je to amatérčina. Snaží sa síce byť nad vecou a strašne cool (zvlášť komentovanie deja jedným z hlavných hrdinov mi šlo brutálne na nervy), ale nie je :). Je milé, že si robí srandu z filmov podobného ranku, ale v konečnom dôsledku je rovnako zábavný/prínosný pre daný žáner/nudný/otravný/blbý ako oni (myslím, všetky tie majstrštyky, ktoré natočí banda kamarátov cez víkend za pár šupov, spraví pekný cover DVD a má tu drzosť vydávať to za regulárne filmy - o.k. - trošku preháňam, určitý stupeň profesionality tu je ;) ). Strašní herci, rádoby vtipné dialógy, vizáž zombíkov berúca si inšpiráciu z Romerovho Dawn of the Dead (t.j. to že je niekto zombík ,spoznáte podľa toho, že má ksicht napúdrovaný na modro/žlto/bielo) - a taký pekný cover DVDčka to malo :( Ale aby som nekrivdil - máme tu jednu "skoro" lesbickú scénu, jeden pohľad pod sukňu, pomerne široký výber zbraní (bejzbolka, pajser, pištol, biblia, brokovnica, motorová píla, M-16 a dokonca aj guľomet) a záverečnú davovú "epickú" bitvu medzi davom zombíkov a bandou motorkárov. A ešte jeden dôležitý fakt. Zombíci sa boja vody :)

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Súboj dvoch geniálnych mozgov... nádhera.Seriál si drží tempo a nepoľavil zatiaľ ani v jednej doteraz odvysielanej epizóde. Navyše od 20.časti sa zmenila úvodná a záverečná znelka/skladba, ktoré dokázali prekonať aj naozaj geniálne pôvodné skladby ... (Update: Bohužial si Death Note neudržal nastavenú laťku kvality a s pokračujúcimi dielmi to ide dolu vodou, ach jaj. Po 34 dieloch sa hrozim, kam to az vo zvysnych troch dieloch zajde. Ale vlastne mi to uz je jedno)

Démoni (1990)

Pekelné mníšky opäť zasahujú. Na Fulciho pomery veľmi, ale veľmi nevýrazný film. Z náhľadu deja by sa mohlo zdať, že pôjde o solídny masaker. Opak je však pravdou. Film je natočený veľmi decentne, na nejké to gore mechche si musíme počkať zhruba 3/4 filmu. Ani tu sa však žiadne zázraky nekonajú (ono posledné Fulciho filmy boli z tejto stránky odfláknuté všetky). No a nakoniec nasleduje veselý záver a "príjemne" strávená hodinka a pol je za nami.

Démoni (1985)

Klasika 80. rokov, starý dobrý old-school gore. Škoda len, že sa takéto filmy dnes už netočia.