Transylmania (2009)

Má to svetlé a vtipné momenty, ale bohužiaľ je to aj veľká bláznivá psychotina s kopou trápnych vtipov a prestrelenou stopážou. Na druhej strane stokrát lepšie než všetky možné "Movie" snímky, čo je dané orientáciou skôr na osemdesiatkové komédie než brutál-fekál-dementné paródie nového tisícročia.

Triangle (2009)

Nevadí mi, keď si niekto "požičia" nosné nápady z iných filmov, pokiaľ ich vie podať zaujímavo. Našťastie Christopher Smith nie je žiadny fušer, o čom nás už stihol dvakrát presvedčiť. Bohužiaľ mu ale pár krát ušli súvislosti, miestami to škrípe a taktiež nechápem, prečo hlavná hrdinka trpela utkvelou predstavou, že aby to všetko ukončila, musí každého odkráglovať. V tomto smere bolo Timecrimes prepracovanejšie.

Turnaj zabijáků (2009)

Úvod naznačuje, že sa budú diať veci a že nás čaká poriadna pecka. Ale s postupujúcou minutážou je to stále horšie a horšie a úplný záver spadá skôr do kategórie "zlý vtip". Námet vskutku roztomilý, úvodné predstavenie hlavných aktérov taktiež, ale akonáhle je nám umožnené zoznámiť sa s nimi bližšie...čo dodať, bolo mi do plaču. Ving Rhames zmietaný žiaľom za svojou manželkou, Kelly Hu trpiaca výčitkami svedomia (čo je trochu na pováženie s ohľadom na jej profesiu) a snažiaca sa uľaviť si ochranou kňaza ochlastu, ktorý sa do turnaja priplietol nedopatrením. Škoda, že všetky zaujímavé postavy skapú zhruba v polke (výnimkou je snáď len parkourista Sebastian Foucan). Za veľký podraz považujem tiež zredukovanie drvivej väčšiny účastníkov súťaže počas cca dvojminútovej posúvačky deja (zhruba z 20 na 5?). Našťastie sa nám tu ale vyskytuje pár zapamätania hodných akčných scén (Hu vs. Adkins a v podstate všetko, kde sa objaví Foucan) a Mann sa neštíti ani takých chuťoviek ako vybuchujúce hlavy, ktoré aspoň čiastočne zmierňujú nudu spôsobenú sledovaním balastu, tvoriaceho spojovník medzi akciou a ktorí by tí tolerantnejší boli ochotní nazvať dejom.

Upírův pomocník (2009)

Celkom slušné osadenstvo, film odsýpa svižne (aj keď ku koncu tempo poľavuje), nechýba tu humor a na rozdiel od Zlatého kompasu alebo Narnie nie je orientácia na adolescentné publikum až taká do oči bijúca. S postupujúcou stopážou však začína byť čoraz zrejmejšie, že niekto nám tu predkladá len akýsi výcuc z oveľa epickejšieho sveta, všetko začína byť strašne unáhlené a záverečný súboj dobro vs. zlo ako aj celkové zakončenie (bolo mi jasné, kam to smeruje a ako to skončí, ale aj tak to nasralo) je vyložene na smiech.

Vysaj si (2009)

Príjemná upírska satira na tému "Vzostup a pád jednej rockovej kapely" ošperkovaná účasťou starých harcovníkov ako Alice Cooper, Iggy Pop či Henry Rollins. Palec nahoru ;)

Anakonda (2008) odpad!

Konečne po "dlhej" dobe ďalší film, ktorý ma svojou debilitou miestami dostával do kolien. Niet nad to občas sa dobre škodoradostne zasmiať :)

Co se vlastně stalo (2008)

Oholí sa? Neoholí sa? Skape pes na konci filmu? Neskape? Sorry, ale týchto "vierohodných" pohľadov na to, ako funguje filmový biznis mám už vážne plné zuby. Áno, pri pozeraní som neskutočne trpel.

Dance of the Dead (2008)

Zombie komédia pre mladých, ktorá uviazla niekde na polceste medzi peckoidným splatter bijákom (alá Idle Hand) a pubertiackou romantickou blitkou.

Děti Anakondy (2008) (TV film)

Čože sa nám to tu urodilo? Tehotné, geneticky upravené anakondy s papuľou plnou ostrých tesákov veselo odkusujúcich hlavy mariňákov a vedcov, s bodcom namiesto chvosta, veselo hltajúce jedného človeka za druhým (bez toho aby sa ich obťažovali vyvrátiť - česť jednej výnimke), peklene rýchlo sa plaziace v lesoch jedného bližšie nešpecifikovaného štátu vo východnej európe. A ako čerešnička na torte - "hláškujúci" drsoň a lovec v jednej osobe David Hasselhoff ("Kde je krv, tam bude viac krvi") :)))))))))

Gambler (2008)

Príjemný filmík na nudné sobotné popoludnie. Nič viac.