demented

okres Ružomberok
Unfortunately Undead

• 13.4.2010  00:02
    Wasting Away (2007)

Príjemná a láskavá komédia o tom, že aj zombie sú len "ľudia", ktorí túžia po kúsku pokoja a svojej zemi zasľúbenej. Wasting away disponuje celkom originálnym nápadom spočívajúcim v tom, že partička mladých sa po transformácií cíti síce trošku divne, ale inak sa ich vnímanie sveta a hlavne samých seba až tak nezmenilo. Len všetci ostatní ľudia sa v ich očiach chovajú ako motorové myši a z im neznámeho dôvodu pred nimi buď utekajú alebo na nich agresívne útočia. Výnimku tvoria ľudia podgurážení, s ktorými sa dokonca dá aj normálne pokecať. Čoskoro však začne v našich hrdinoch hlodať podozrenie - veď posúďte sami - je normálne, aby človek nezomrel ani po početných strelných ranách a s dierou v bruchu o veľkosti rugbyovej lopty? A čo končatiny oddelené od tela, ktoré sa stále pohybujú? A čo tá náhla chuť na surové mäso? Tu rozhodne nie je niečo s kostolným poriadkom. Čo s nimi asi tak môže byť? Žeby požili sérum super vojaka? :) Keby všetky indie filmy vyzerali aspoň takto, svet by bol oveľa krajším miestom :)

• 4.4.2010  22:26

Vždy poteší, keď tvorcovia animákov myslia aj na odrastenejších a dospelých divákov.

• 2.4.2010  23:52

Úvod naznačuje, že sa budú diať veci a že nás čaká poriadna pecka. Ale s postupujúcou minutážou je to stále horšie a horšie a úplný záver spadá skôr do kategórie "zlý vtip". Námet vskutku roztomilý, úvodné predstavenie hlavných aktérov taktiež, ale akonáhle je nám umožnené zoznámiť sa s nimi bližšie...čo dodať, bolo mi do plaču. Ving Rhames zmietaný žiaľom za svojou manželkou, Kelly Hu trpiaca výčitkami svedomia (čo je trochu na pováženie s ohľadom na jej profesiu) a snažiaca sa uľaviť si ochranou kňaza ochlastu, ktorý sa do turnaja priplietol nedopatrením. Škoda, že všetky zaujímavé postavy skapú zhruba v polke (výnimkou je snáď len parkourista Sebastian Foucan). Za veľký podraz považujem tiež zredukovanie drvivej väčšiny účastníkov súťaže počas cca dvojminútovej posúvačky deja (zhruba z 20 na 5?). Našťastie sa nám tu ale vyskytuje pár zapamätania hodných akčných scén (Hu vs. Adkins a v podstate všetko, kde sa objaví Foucan) a Mann sa neštíti ani takých chuťoviek ako vybuchujúce hlavy, ktoré aspoň čiastočne zmierňujú nudu spôsobenú sledovaním balastu, tvoriaceho spojovník medzi akciou a ktorí by tí tolerantnejší boli ochotní nazvať dejom.

• 2.4.2010  12:50

Sympatické je, že Winans predvádza svoje finesy už od prvých minút filmu. Už menej sympatický je ale vcelku nudný dej snímku o spiknutí, sledovaný očami kameramana jednej televíznej stanice a naviac obohatený o dosť neohrabanú tematiku cestovania časom.

• 20.3.2010  22:23

Romero natočil vo svojom požehnanom veku veľmi zábavný, svižný a vtipný film. A to sa cení (zvlášť keď si uvedomíme, v akom žánri sa pohybujeme). Po Diary opäť vykročenie správnym smerom. Som zvedavý, koľko pokračovaní zombie ságy sa ešte dočkáme a v ktorom zombíci konečne ovládnu svet ako morálne a intelektuálne nadradená rasa :)

• 1.3.2010  00:37
    G. I. Joe (2009)

Výborný akčný výplach. Pokiaľ pristúpite na nastavené pravidlá, rozhodne nebudete sklamaní :)

• 1.3.2010  00:33
    Fallen (TV film) (2006)

Nechutný televízny blivajz.

• 25.2.2010  00:04
    Legie (2010)

Neuveriteľne zmršený potenciál. Legion výdatne čerpá z tematicky podobných filmov na čele s geniálnym Prophecy len s drobným rozdielom, že anjeli sa nemastia medzi sebou, ale idú priamo po ľuďoch. Na strane ľudí tak stojí len Michael zbavený svojho statusu (a prirodzene aj svojich krídel). Keď sa ale začala dlho očakávaná apokalypsa, nevedel som, či sa mám smiať alebo plakať. Partička vyzbrojených civilistov uviaznutých v odľahlom drive-in s príznačným názvom Paradise Fall to naplno láduje do neustále prichádzajúcich ľudí posadnutých anjelmi. WTF? Na konci našťastie dorazí Gabriel vo svojej plnej kráse, ale následná epileptická bitka (naozaj nie je vidno ani h...) iba pridáva ďalší klinec do rakvy. Prostinký dej podfarbuje chorálová hudba, ktorá mala zrejme znieť majestátne, ale v skutočnosti pôsobí skôr ako paródia na Goldsmithov Omen. Ako sa toto mohlo dostať do kín?

• 18.2.2010  21:49
    Miss Březen (2009)

Trevor Moore je hovado. Konečne moja krvná skupina :)

• 16.2.2010  00:24

Celkom slušné osadenstvo, film odsýpa svižne (aj keď ku koncu tempo poľavuje), nechýba tu humor a na rozdiel od Zlatého kompasu alebo Narnie nie je orientácia na adolescentné publikum až taká do oči bijúca. S postupujúcou stopážou však začína byť čoraz zrejmejšie, že niekto nám tu predkladá len akýsi výcuc z oveľa epickejšieho sveta, všetko začína byť strašne unáhlené a záverečný súboj dobro vs. zlo ako aj celkové zakončenie (bolo mi jasné, kam to smeruje a ako to skončí, ale aj tak to nasralo) je vyložene na smiech.

• 13.2.2010  14:54

Samozrejme, šlo by to aj lepšie. Ale plne sa prikláňam k názoru, že West prevalcoval Rotha na plnej čiare. A záver "a nákaza sa šíri ďalej..." či už hraný alebo animovaný bol proste geniálny.

• 11.2.2010  10:57

Nie je to síce taká treskúca sranda ako tie najväčšie pecky od Tromy, ale pobavilo. Ako ne-milovník noirových detektívok som si homosexuálneho detektíva a v podstate celý Vraždiaci kondom neskutočne užíval :)

• 7.2.2010  01:40

Úvodný kanadský žartík s neočakávaným zakončením bol výborný, ale potom film skĺzol do koľají (pod)priemernej vyvražďovačky zakončenej síce slušne akčným finále, ale tá pointa bola na môj vkus naozaj dosť mimo.

• 4.2.2010  22:33
    Bílá smrt (2009)

Z priemeru nevybočujúca detektívka odohrávajúca sa vo veľmi atraktívnom prostredí. Hra na mačku a myš v snehovej búrke pri -65 stupňoch má tiež niečo do seba. Veľmi príjemný filmík.

• 2.2.2010  00:33

Blair Bitch zavretá v spálni (fakt som čakal, že Micah a Katie v tej spálni aj zablúdia). Nuda, bezradnosť a nechápavé krútenie hlavou, čo že to zase spôsobilo taký poprask - toť moje zážitky z projekcie Paranormal Activity. Veľmi ma ale potešil záver, kedy film konečne naplno upútal moju pozornosť (nie najlepšia vizitka po hodine a pol mučivej agónie, ale aspoň niečo) - samozrejme mám na mysli záver so šibalským mrknutím do kamery ;) ten druhý (policajti) je naopak čisté zúfalstvo.

• 31.1.2010  15:59
    Triangle (2009)

Nevadí mi, keď si niekto "požičia" nosné nápady z iných filmov, pokiaľ ich vie podať zaujímavo. Našťastie Christopher Smith nie je žiadny fušer, o čom nás už stihol dvakrát presvedčiť. Bohužiaľ mu ale pár krát ušli súvislosti, miestami to škrípe a taktiež nechápem, prečo hlavná hrdinka trpela utkvelou predstavou, že aby to všetko ukončila, musí každého odkráglovať. V tomto smere bolo Timecrimes prepracovanejšie.

• 26.1.2010  21:02

Nechal som sa zlákať na meno Johna Carpentera a tak mi treba. Okrem nádychu 80-kovej atmosféry a náhľadu, ako vyzeral T.L.Jones "za mlada", nemá tento film absolútne čo ponúknuť a navyše ho brutálne ohlodal zub času.

• 22.1.2010  20:06

Ovplyvnený tunajším hodnotením som čakal niečo zábavné, čo bude z katalógu spoločnosti Full Moon vyčnievať a priam žadoniť o pozornosť. Bohužiaľ. Ďalšie ultra lacné béčko (do pekla aj s celým Rumunskom), ktoré si môže podať ruku s takými Subspecies, Lurking Dark či prvým Puppet Masterom. Veľmi slabý Gordon. Škoda.

• 20.1.2010  11:30
    Uzumaki (2000)

Mdlá adaptácia výbornej mangy, ktorá zachytáva len fragmenty skutočného šialenstva, ktoré postihlo mestečko Kurozu a navyše skončí v cca polke, t.j. predtým než vypukne to skutočné inferno.

• 16.1.2010  23:59

Zombieho Spookshow International mi nikdy neprirástol k srdcu. A bol to práve El Superbeasto, kto ma v ňom iritoval najviac. Nič sa nezmenilo ani v rozpohybovanej verzií, ktorá pomerne verne ctí obrázkovú predlohu. Škoda.

• 16.1.2010  22:52

Spojenie Highladner a anime rozhodne nie je na zahodenie, ale moje očakávania boli bohužiaľ vyššie.

• 10.1.2010  17:50

Rok sa zišiel s rokom a ďalší American Pie je na svete. Ako už býva dobrým zvykom, ak chcete týchto 90 minút prežiť bez ujmy, treba sa oprostiť od akýchkoľvek ilúzií a pripraviť sa na dávku pokleslej "zábavy". O deji (točiacom sa okolo biblie, s ktorou sme mali dočinenia už aj v pôvodnej trilógií) sa nemá cenu baviť (stále fičíme o tom istom, len vtipov akosi ubudlo). Ako celok "Book of Love" nefunguje ani za mak, ale opäť sa tu nájde pár svetlých stránok, resp. vtípkov, ktoré človeku vylúdia na tvári aspoň pobavený úškrn. Prekvapila ma Rosanna Arquette, z ktorej sa vykľul viac než dôstojný nástupca Eugena Levyho, ktorý pre zmenu zase degradoval na prcičkovský trademark a okrem jeho účasti sa od neho vlastne ani nič iné neočakáva. Z podarených scén treba ešte vypichnúť epizódku v kanadskom bordeli so "zrelou" (alebo lepšie povedané prezretou) prostitútkou Monique, či záver epizódky v butiku s dámskym spodným prádlom, kedy častovanie predavačky nášho hlavného hrdinu obligátnym a nevinným pozdravom "Cum again" dostáva nový rozmer :). Redukciu vtipov a krok späť smerom k umiernenosti vnímam ako veľké negatívum, zvlášť pre podobný druh filmov. Palec dolu.

• 10.1.2010  01:09

Veľmi podarená jednohubka. Krv striekajúca na všetky strany, kopy (doslova) odťatých končatín, vymakaný dizajn mechov a kopa kopa zaujímavých nápadov (motorová píla namiesto nohy či samotná Samurai princess, ktorá dokáže s prsiami skutočné divy :) a to nehovorím o záverečnom super mechovi ;) ) Mňam. Milovníci netradičnej gore/splatter poetiky made in Japan si určite prídu na svoje.

• 8.12.2009  00:18

Nuda, nuda a ešte raz nuda. Staunton Hill nedisponuje ničím, čo by ho odlišovalo od rady žánrových indie súputníkov, ktoré v poslednej dobe so železnou pravidelnosťou zahlcujú trh. Vlastne jedna odlišnosť by tu bola a to post režisérskej stoličky, na ktorú zasadla ratolesť TOHO Georga A. Romera. Je pekné, že sa Cameron vydal v šľapajách svojho otecka, ale len meno samotné ešte nie je zárukou kvality (to holt nie je vždy ani u jeho fotríka). Je chvályhodné, že nás neobťažuje zombíkmi, ale (aspoň pre tentokrát) sa vrhol na odlišný subžáner. Tu však výčet pozitív konči, pretože Cameron nie je ani príliš zručný remeselník a ani invencia mu veľa nehovorí. Ach jaj.

• 2.12.2009  22:05
    Tormented (2009)

Zadosťučinenie pre všetky obete šikany :) Svojim spôsobom celkom originálny slasher, ktorý ale uviazol kdesi uprostred cesty.

• 27.11.2009  23:41
    Zmije útočí (TV film) (2008)

Panečku...geneticky upravené zmije na úteku. Nielenže sú agresívne, lovia vo svorkách, systematicky útočia, ale neštítia sa ani takých zákerností ako ohlodávanie ubohých nešťastníkov až na kosť. A sú krásne digitálne a pri útoku pozoruhodne vystreté ako po požití modrej pilulky. A k tomu ešte zlovestne vrčia ako medveď. Ale výčtom uvedených kvalít sa zábavnosť tohto filmu končí. Škoda.

• 22.11.2009  11:57

Päť príjemných a strašidelných poviedok ideálnych na pokojnú (nie nevyhnutne) Halloweensku noc.

• 21.11.2009  12:37
    Drive Thru (2007)

Taká rocková parafráza na Nočnú moru z Elm Street. Máme tu diabolské klauna, čoby maskota jedného fast food reťazca, ktorý sa mstí za spáchanú krivdu na deťoch svojich trýzniteľov. Hoci nosí stále masku, jeho origin a krátky letmý náhľad toho, čo sa skrýva pod ňou, dáva tušiť, že je na tom podobne ako Freddy Krueger. On je to dokonca aj rovnaký srandista a cez mikrofón cedí podobné suché hlášky (aby ale nedošlo k nedorozumeniu, na Freddyho nemá ani náhodou). Styčných bodov by sa teda našlo neúrekom. Bohužiaľ dvojica režisérov už ale nedokázala navodiť atmosféru podobnú tej u Nočnej mory. Hoci ten death metalový podmaz oblažujúci naše ušká zakaždým, keď sa na scéna zjavil Horny the Clown, bol celkom fajn :) Vyložený prúser to nie je, ale na vetvy som z toho tiež nebol.

• 18.11.2009  23:45
    Grotesque (2009)

Konečne sa k nám z ázijských luhov a hájov dovalilo aj niečo iné, než len ďalšia stupídna ducharina. Tentokrát tu máme light verziu Pokusného morčaťa. Viac než explicitné násilie a brutalita ma však zaujala strojená humornosť (naozaj sa neodvažujem povedať, či bola aj zámerná :) ) Humorné dialógy v kombinácií s "kvalitným" českým dabingom do bodky naplňujú význam slova "cheesy". Neviem, či to bolo spôsobené mojim aktuálnym rozpoložením, ale aj napriek tomu, že dianie na plátne neprekypovalo ani optimizmom, ani veselosťou (dočkali sme sa aj takých chuťoviek ako priklincovanie a rezanie genitálií, bradaviek, amputácia končatín, vypichnutie oka, odrezanie prstov motorovou pílou (MAKITA rulezzzz!) a ich následné kreatívne využitie na výrobu veľmi vkusne vyzerajúceho náhrdelníka, vhodného na každú spoločenskú príležitosť, atď.), ja som sa neskutočne bavil a úškrn na tvári mi nezmizol až do kulervoucího záveru, kedy ho vystriedal užasnutý pohľad, sprevádzaný spadnutou sánkou a uznanlivým pokyvovaním hlavou.

• 17.11.2009  22:04
    Ink (2009)

Dôkaz, že skvelá fantasy sa dá natočiť aj bez závratného rozpočtu. Aj keď v tomto prípade by sa nejaký ten dolár naviac určite hodil :) a výsledok by bol ešte lepší. Už dávno sa mi nestalo, aby som hltal film záber po zábere až do konca záverečných titulkov a potom ešte chvíľu čumel na čiernu obrazovku. Krása.