Basket Case 3 (1991)

A to som si myslel, že dvojka bola úlet :) Duane a Belial sú späť rovnako ako aj celé panoptikum babky Ruth. Navyše nebudeme ukrátený ani o jej jedenásťrukého synčeka, či plodov lásky Beliala a jeho vyvolenej, na ktoré je jeden košík naozaj málo.

Basket Case 2 (1990)

Dej filmu úzko nadväzuje na udalosti predchádzajúceho dielu. Duane s jeho brat sú zoškrabaní z chodníka a prevezení na jednotku intenzívnej starostlivosti. Len čo zrúdička príde k sebe, prevezme kontrolu nad Duanom a obaja z nemocnice újdu. Následne sa dostávajú do starostlivosti excentrickej stareny, ktorá po pôrode synčeka s jedenástimi rukami, zasvätila svoj život starostlivosti o podobne postihnutých jedincov. Investigatívna a veľmi ambiciózna novinárka sa však odmieta zmieriť so záhadným Duanovým zmiznutím a rozhodne sa ho vypátrať. Toť vsjo. Srdcervúci príbeh dvoch bratov sa transformoval do čistokrvnej crazy komédie obzvláštnenej nejako tou vraždou, ktorú má na svedomí výhradne Duanov brácho, hoci po pľace sa potuluje nemalé množstvo vskutku rozkošných vrtochov prírody. Dej je vo svojej podstate redší než stolica po pivnej diete, ale na rozohratie tejto malej partičky postačuje. Herci do jedného prehrávajú jedna radosť, ale vzhľadom na to, že film úplne rezignoval na hororovú stránku veci, to tak veľmi nebolí ;)

No Through Road (2008)

Pre niekoho, kto s týmto žánrom nemal zatiaľ dočinenia, to bude možno pôsobiť ako bomba. My ostatní, ktorí už mám čo to napozerané, radšej siahneme po niečom naozaj kvalitnom. Tak ako je tento film na imdb brutálne podhodnotený (zatiaľ), je v rovnakej miere na csfd brutálne nadhodnotený (zatiaľ). Časom sa to dúfam vyrovná ;)

Krev: Poslední upír (2009)

Animovaná predloha ma príliš nenadchla a žiadny zázrak sa nekoná ani pri jej hranej verzií. Snaha zavďačiť sa americkému publiku, resp. jeho mladšej časti vyústila do zverstiev typu hektolitrov digitálnej krvi, ktorá by určite tiekla aj vtedy, keby sa hlavná hrdinka porezala o papier. O horore samozrejme nemôže byť ani reč. Štylizácia je síce pekná, ale temna atmosféra príznačná pre animák to vzdala hneď na začiatku. Je síce pekné, že action director je Corey Yuen, ale čo z toho, keď všetky súboje sú (miestami) neprehľadne a epilepticky zostrihané a cca každých päť sekúnd prerušené spomaľovačkou (toto za primeranú dávku rozhodne nepovažujem). Jediným súbojom, ktorý ako tak stojí za to, je scénka Sayin otec vs. ninjovia v pomyselnom flashbackovskom Sayinom "origine" ;) Samotný dej...no, škoda reči :) Pokiaľ nebudete nechápavo krútiť hlavou, že či si z vás tvorcovia náhodou nerobia srandu, tak vám minimálne na tvári vylúdi pobavený úsmev.

Cheerleader Camp (1987)

Film spočiatku pôsobí ako ďalšia osemdesiatkova komédia, ktorá sa zhruba v polovici nenásilne pretransformuje na slasher. Bohužiaľ, slasher nie veľmi vydarený. Jedna vec je ale zaujímavá a to konkrétne sledovanie, akým vývojom prešiel za dvadsať rokov cheerleading :)

Kinta (2008)

Je síce pekné, že chlapci sú niekoľkonásobní majstri vo wushu...čo z toho, keď bezpohlavná réžia spoľahlivo pochová všetku ich snahu. Až na záverečný (dvoj)boj v klietke, stojí bojová/akčná stránka tohto filmu za prd. Mizernú réžiu ešte podfarbuje na všetky strany striekajúca digitálna krv, ktorá by menej rušivo pôsobila snáď len v 20 rokov starej počítačovej hre (toto snáď nemohli myslieť vážne!) Tiež neviem čo si myslieť o prvých dvoch súbojoch, ktoré sú nám v priebehu nasledujúcich minút kompletne prehrané znovu ako flashbacky jednotlivých účastníkov. Dianie na obrazovke ďalej podfarbujú dva stále dokola sa opakujúce rockové/rapové songy (na a čo, že sa dej filmu odohráva v 19. storočí)...ehm, "dianie", ak sa to tak dá vôbec nazvať. Scenár k silným stránkam tohto filmu rozhodne nepatrí. O.K. robotníci v Malajzií ťažiaci meď to mali dosť drsné...ale nabudúce prosím zabaliť do niečoho, čo má aspoň náznaky zápletky, príbehu alebo deja. Takéto potácanie sa od ničoho k ničomu, pokiaľ to nie je vo vrchovatej miere kompenzované martial arts, fakt nemusím. Pokiaľ mala byť Kinta malajskou odpoveďou na Ong-Bak, fatálne sa nevydarila. Premrhaný potenciál filmu a zúčastnených fighterov bude mrzieť ešte dlho.

Ve jménu krále (2007)

Na Uweho pomery nadpriemer, z normálneho hľadiska desná sračka.

Geiša vs nindža (2008)

Toto má byť "špičková choreografia súbojov"? Mne naopak všetky bitky prišli strašne "laciné". Čo je dosť smutné vzhľadom na fakt, že tvoria cca 70 % filmu.

Kamarádova holka (2008)

Cook má miestami veľmi svetlé chvíľky, bohužiaľ ten romantický a klišovitý balast to strháva dole.

Teror na palubě (2009)

Popis deja mierne mimo, ale podstatu vystihuje - hadi v ponorke. Trashoidná zábava môže začať :) Ale nezačne, teda aspoň zhruba do poslednej 20 minútovky, kedy Luke Perry začne hadov nemilosrdne strieľať :) (pripomínam, že sme stále v ponorke!). Krivka zábavy stúpa prudko nahor a kulminuje záverečným súbojom s obrovským zmutovaným hadom, v ktorom dôjde mimo iného aj na mlátenie doskou na písanie po hadovej hlave :) Čerešničkou na torte je záverečný (predtitulkový) príkaz jedného pohlavára malému vojačikovi, aby bedňu s hadmi naložil do lietadla :)