Gutterballs (2008)

Čo som si z tohto filmu odniesol? Že hranice medzi low budget filmom a pornom už neexistujú :)

Guyver: Temný hrdina (1994)

Suprový film. Myslím, že na našom trhu ho kedysi strašne dávno distribuoavala spoločnosť MIDO, za čo jej patrí moje veľké díky. Guyver bol jeden z mojiich hrdinov v detstve a vlastne je ním dodnes :)

Had a duha: Smrtící voodoo (1988)

Tradičná priemerná Cravenovka, silne zapáchajúca nevyužitým potenciálom, čo je ale pre väčšinu Wesovej filmografie typické. Rozhodne to ale patrí k tomu lepšiemu ...

Halloween (2007)

Odlišný prístup k látke (Zombie si zachoval svoj ksicht) - spočiatku mi to síce mierne vadilo, ale určite lepšie než priama kopírka Carpentera. Vážne nechápem dôvod, prečo má každý potrebu vysvetľovať zrod a pohnútky jedného z najslávnejších slasherov. Čo je zlé na myšlienke "absolútneho zla" a prečo by mali exisistovať nejaký konkrétny dôvod prečo sa Mikey stal tým, čím sa stal? To sa vážne nikto nemôže stať vraždiaim maniakom bez toho, aby jeho matka nebola striptérka,otčim ožran a sestra kurva (typický white trash - sa len čudujem, že nebývali v karavane :) ), kde slovko "fuck" je na dennom poriadku - no komu by v takých pomeroch nehrablo :) Zombie je inak hnusný rodinkár - ako inak si vysvetliť fakt, že Mike neodrovnal svoju matku (Sheri Moon) už počas halloweenskej noci? No a trochu úsmevný je aj fakt, že Mike sa rozhodne prestať hovoriť len preto, že už má po krk doktora Loomisa a chce ísť z ústavu domov. Ale dosť bolo buzerovania, veď aj tak sú to len také prkotiny. Nič to nemení na fakte, že Zombie natočil tretí najlepší Halloween (hoci keď sa pozrieme na ostatné diely série, tak to asi také ťažké byť nemohlo :) - na druhej strane Rick Rosenthal by vedel rozprávať :) ) - btw hovoril som o workprinte. Uvidíme ako dopadne finálna verzia.

Halloween III (1982)

Tommy Lee Wallce sa po prvýkrát snažil priživit na úspechu Carpenterovho snímku a hneď na prvýkrát mu to nevyšlo (aj keď na durhej strane to nie je taký prúser ako Upíri 2). Čo mu ale neodpustím, sú žvásty o keltoch, druidoch atď. ktoré do Halloweenskej série vniesol práve v tomto snímku a ktoré zlomili väz Halloweenu č.6.

Halloweenská noc (2007)

Päť príjemných a strašidelných poviedok ideálnych na pokojnú (nie nevyhnutne) Halloweensku noc.

Halloween: 25 Years of Terror (2006)

Retrospektíva dávajúca nahliadnuť na celú Halloweensku sériu (samozrejme s výnimkou zásekov Roba Zombieho, čo je s ohľadom na rok výroby pochopiteľné) za účasti podstatnej časti filmového štábu. Tí, ktorí sa priamo nezúčastnili, sú zastúpení aspoň prostredníctvom dobových záznamov. Pre nehalloweenskych fanatikov ponúka kopec zaujímavých informácií a čo je sympatické, venuje pozornosť všetkým pokračovaniam, nielen tým úspešným ;) Vidieť to pred piatimi rokmi, moja túžba, že raz uvidím crossover Pinhead vs. Michael Myers by bola aspoň na čas ukojená...

Hannibal (2001)

On taký zlý film vôbec nie je. Naopak si myslím, že Ridley Scott odviedol celkom slušnú prácu. Keď už by si niekto zaslúžil vynadať, tak je to samotný Thomas Harris. Na to že Haniballa písal vyše 10 rokov, je tá kniha pekná sračka a porovnávanie s Mlčaním jahniat je naozaj scestné.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Najhorší Potter. Príbeh ohlodaný na kosť (obrazne povedané, keby som mal byť presný, tak potom by sme skončili u kostnej drene :) - pár veľmi kostrbato na seba našróbovaných epizódiek z knihy nepovažujem za vydarenú (čo vydarenú, toto nemôžeme považovať za žiadnu) adaptáciu.Taktiež Mike Newell zlyhal takmer na všetkých frontoch - nie je schopný ukočírovať ani primitívne akčné scény bez toho, aby človek zhnusene krútil hlavou. Čo mu naopak šlo, boli romantické (pre mňa totálne zbytočné) vsuvky, ktorým bola venovaná neprimerane veľká pozornosť. Temná atmosféra je ta-tam, však je to film pre deti,že? Načo sa snažiť ...

Heartstopper (2006)

Aj Vás vždy zaujímalo ako by mohol vyzerať mix filmov Halloween 2 a Shocker? Vďaka Bobovi Keenovi už tento závažný problém nemusí trápiť nikoho. Johnatan Chambers (zrejme neúspešný kardiológ) sa baví tým, že ľuďom na počkanie vytrháva srdcia z tela. To sa kompetentným nepáči, a preto sa mu snažia túto zábavku zatrhnúť usmažením na elektrickom kresle. A to usmaženie myslím doslova. Lenže Jonathan nezaháľa a počas pitvy sa preberie. A keďže mu svoje telo už tak dobre neslúži, treba si nájsť nejaké iné. Vhodného kandidáta, ktorý by bol schopný prijať a uniesť túto poctu, nachádza v mladej a životom unavenej Sáre. Že sa to Sáre asi páčiť nebude, to je pochopiteľné. Zábava tak môže začať... Film je pevne zakotvený v béčkových vodách, a preto mu malichernosti typu dej, herci, rôzne nelogičnosti ... vyčítať nebudem. Snáď len poviem, že vysledk nedopadol vôbec zle (na druhej strane ani moc dobre) a odsýpa mu to celkom slušne. So svojimi vzormi sa však rovnať nemôže ani náhodou.