Night of the Day of the Dawn of the Son of the Bride of the Return of the Terror (1991)

Keď sa už niekto do podobného projektu vrhne, tak očakávam, že dialógy budú vyšperkovné do dokonalosti a výsledok bude minimálne kulervoucí. Bohužiaľ, Night of the Day... pôsobí dojmom, ako keby zhulená parta kamarátov (pardon, jeden zhulený človek) improvizoval na podklade Romerovej klasiky. Jedna hviezda z úcty k Romerovmu originálu.

Night of the Dead: Leben Tod (2006)

Bleee. Nedopatrením sa mi dostalo do rúk toto.Pot ma oblial, keď som zbadal logo spoločnosti Asylum. Ihneď som to vypol a trošku zagoogloval. Vysvitlo, že spoločnosť Asylum sa na výrobe filmu nepodielala, len si ho zobrala pod svoje distribučné krídla. Tak som sa rozhodol, dať mu šancu. Bohužiaľ. Film sa odhoráva v jednej útulnej nemocninci, kde značne maniakálny doktor so štýlovým menom (Schreklich) a nacistickými návykmi experimentuje so sérom, schopným oživiť mŕtvych. Potom tu máme ešte jeho synovca s tehotnou manželkou, ktorá nemá dovolené opustiť nemocnicu (na konci sa dozvieme prečo). Popisovať dej (alebo to, čo sa ako dej tvári) je zbytočné. Snáď len prezradím, že veci sa vymknú kontrole a nemocnica sa razom zaplní zombíkmi. Strašné herecké výkony, síce požehnané množstvo, ale v drvivej väčšine dosť blbých trikov, blbý dej - samé istoty filmov zo stáje Asylumu. Ešte dobrá správa pre masochistov - už sa natáča sequel.

Night of the Demons (2009)

Škoda. Mohla to byť pecka. Nestalo sa. Remake je v zásade upravený pre potreby dnešnej doby, ale v konečnom dôsledku je bezvýrazný rovnako ako originál. Prvá polovica nuda, ale zhruba od polky sa začínajú diať veci :) Odmysliac si tie "wtf" momenty (z hlavnej hrdinky sa mávnutím čarovného prútika stáva expertka na démonologiu a pekná drsňáčka, tak prečo zostať v miestnosti, kde démoni nemôžu vkročiť, keď máme brokovnicu a môžeme ich ísť loviť, že?) sa to dá prežiť bez vážnejšej ujmy na zdraví. Démoni sú ako blondínky. Neskutočne tupí, ale aspoň sú pekní :)

Noc démonů 2 (1994)

Angela si tentokrát prichádza po svoju sestru a cestou zmasakruje aj niekoľkých chovancov katolíckej školy. Lepšie než jednotka, celkom slušné triky a pár skutočne vydarených vtipov. Nezabudnuteľná je hlavne scéna, kedy Angela prichádza na večierok a začne tancovať za ľubozvučných tónov hudby všetkých zamilovaných, skvelej kapelky Morbid Angel.

Noční autobus (2008)

Neuveriteľná kravina. Nápad zaujímavý, ale celkové spracovanie a priebeh únosu...WTF? To niekto naozaj myslel vážne? Odhliadnúc od faktu, že hlavné hrdinky mali "pár" šancí na útek, žiadna tak neučinila (a retardované sa mi byť nezdali, tak neviem, v čom bola chyba). O ich vysokom intelekte svedčí aj fakt, že keď bola jedna z nich vyslaná do obchoďáku na nákup a bez dozoru, zmohla sa len na volanie o pomoc pred priemyselnou kamerou v posunkovej reči!!! No a potom nech im človek nepraje smrť...

Noční let (2005)

Osobne nechápem nadšenie mnohých užívateľov nad týmto snímkom. Je to maximálne priemerný film (hoci v Cravenovej filmografií patrí k tomu lepšiemu), ktorý jeho vrcholným dielam (Nightmare on Elm Street, Scream...) nesiaha ani po členky.

Noční můra v Elm Street (2010)

Áno, som nasratý, ale keď sa človek odprostí od porovnávania s originálom, nie je to až tak veľká katastrofa ako v prípade o rok staršieho kolegu Friday the 13th. Cravenov originál milujem a remake mu samozrejme nesiaha ani po členky. Krátky (rozhodne nie vyčerpávajúci) výčet toho, čo sa nepodarilo a čo degraduje toto rutinne natočené, poväčšinou podpriemerné filmové remeslo na niečo veľmi blízke odpadu!: výber krajne nesympatických hlavných predstaviteľov, hlúpe CGI (ktoré popri klasickým 26 rokov starým scénam vyzerajú ako zlý vtip), na jednej strane polopatické vysvetľovanie deja, ktoré robí z diváka totálneho debila (Krugerov origin) a ako protipól branie za samozrejmosť rôznych faktov, ktoré samozrejmé nie sú ani náhodou a vôbec sa nad nimi nepozastavujú (vytiahnutie Freddyho zo sna...), vážnejší a "reálnejší" prístup k postave Freddyho, ktorého tvár je po väčšinu zahalená tmou, mal zrejme vzbudzovať strach, ale výsledok je skôr opačný a Freddy pôsobí ako neschopný truľo a väčšinou je na smiech, samozrejme kopa neukočírovaných logických prešľapov a hlavne všadeprítomná, zakrádajúca sa nuda.Film celkovo pôsobí ako zlepenec vzájomne nesúrodých scén, čo je zvlášť evidentné v zahrnutí toho "best of Nightmare on Elm street", ktoré pôsobia ako päsť na oko a je jasné, že sa nezrodili v hlave génia, ktorý tento majstrštik scénaristicky zaštítil. O ich spracovaní radšej pomlčím (jediná, ktorá sa ako tak podarila, je tá záverečná). Pokiaľ bolo zámerom tvorcov navodiť mi nočné mory z prznenia klasiky, tak im gratulujem. Naozaj sa im to podarilo.

Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu (1988)

Renny Harlin vpichol do žíl Freddymu poriadnu dávku adrenalínu a naštartoval tým jeho ďalšiu kariériu. Po neprekonateľnej jednotke je to druhý najlepší diel celej série.

No Through Road (2008)

Pre niekoho, kto s týmto žánrom nemal zatiaľ dočinenia, to bude možno pôsobiť ako bomba. My ostatní, ktorí už mám čo to napozerané, radšej siahneme po niečom naozaj kvalitnom. Tak ako je tento film na imdb brutálne podhodnotený (zatiaľ), je v rovnakej miere na csfd brutálne nadhodnotený (zatiaľ). Časom sa to dúfam vyrovná ;)

Nová dcera (2009)

Typická Costnerovská blitka typu White Noise (áno, viem že tam nehral :)) alebo Na krídlach vážky. Neurazí, nenadchne a za dva dni si na to človek ani nespomenie.