Obchodník s hrůzou (1993)

Adaptácia Kingovýho románu Needful Things a jednoznačne jedna z tých podarenejších...

Oko 3 (2005)

Šok. Púšťal som si film s vedomím ďalšej duchárskej variácie. Že niěco nie je v poriadku, mi došlo pri sledovaní úvodnej scény, kde akýsi mnísi prevádzali exorcistický obrad na mladej dievčine, ktorá ich následne všetkých vyfackala svojim dlhým jazykom.Vážne.Tak toto som fakt nečakal. Oko 3 s hororom nemás spoločné takmer nič. No dobre, dajme tomu, že je to hororová komédia, ktorá sama seba vôbec nebere vážne.Taký japonský Scary Movie. Len ma zaráža fakť, že na režisérskej stoličke sedeli bratia Pangovci. Je sympatické, že si robia srandu sami zo seba a že dokázali sparodovať svoje predchádzajúce filmy, ale ja som bol psychicky pripravený na trošku iný film. Zmiatol ma ten názov, čo je ale vina distribútora. V originále sa totiž film volá Oko 10, čo už možno niečo naznačuje. Každopádne bavil som sa dobre a rozhodne si film zaslúži pozornosť minimálne pre tie čiernohumorné scény a miestami brutálny japonský humor :)

Oktoberfest (2006)

Broken Lizardi sú späť. A šlape im to ako za mlada :) Až hrozivá stopáž, tak typická pre všetky ich filmy, neustála kadencia hlášok, brutálne šialené gagy a svojský humor - to všetko sú poznávacie znaky tejto skupiny. Beerfest v ničom nevybočuje z ich predošlej filmografie a komu sa páčili Superpoldové či Ostrov hrôzy, určite nebude sklamaný ani tentokrát. Mne osobne ich humor sedí veľmi a tento maximálne pohodový film (ako aj ostatné zárezy) som si patrične užil. Takže zabudnite na Oktoberfest (ktorý je beztak len pre sráčov a jebačov oviec :). Správni chlapi idú na Beerfest :)

Ong-bak (2003)

Kašlime na dej, ten nestojí za reč. Ale to, čo predvádza Tony Jaa, je niečo neskutočné. Tak nejako som si vždy predstavoval, že by mal vyzerať Mortal Kombat.

Ong-Bak 2 (2005)

Ono to má dôvod, že prečo v niektorých končinách má tento film názov Ong-Bak 2. Odhliadnuc od osoby Tonyho Jaa, je totiž zápletka, podobne ako typológia postáv skoro totožná. Zatiaľ čo minule Tony Jaa hľadal ukradnutú hlavu Ong-baka, tentoraz hľadá ukradnutých slonov. To je stručné a celkom výstižné zhodnotenie deja. Podobne ako u Ong-baka, ani u Tom Yum Goong, nehrá dej prim. Práve naopak. Pôsobí ako totálna vata medzi bojovými scénami. Zatiaľ čo u "Onga" sa to dalo ešte prelúsknuť, tu už ale bola prekročená únosná miera. Zápletka je zbytočne naťahovaná do najväčšej možnej miery, je úplne chaotická, zahltená vedľajšími postavami a odbočkami, ktoré sa tvária ako životne dôležité a podstatné pre ďalší vývoj, ale v nasledujúcej chvíli sú v tom lepšom prípade zmetené zo stola alebo v tom horšom prípade úplne zabudnuté. Strihač sa tu zrejme pekne vyriadil. To všetko však nič nemení na fakte, že Tony Jaa je boh a všetky bitky sú pekne brutálne, tak ako to mám rád. Hlavne vygradovaná záverečná smršť, kde kostičky veselo praskajú a wrestleri padajú k zemi ako zhnité hrušky a bežný divák čumí s otovrenou hubou a nechápavo krúti hlavou nad Tonyho kúskami.

Otec prasátek (2006) (TV film)

Neviem, čo Terry Pratchett berie, ale asi by s tým mal prestať. Ako človeka Pratchettovkami nezasiahnutého ma Otec prasiatok nielen že nenadchol, ba práve naopak - totálne znechutil. Detinská, naivná, trojhodinová, nudná a nezáživná blitka. Nikdy viac.

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Mňam. Spočiatku som k filmu pristupoval mierne skepticky (predsa len jednotka nebol žiadny skvost a horory zahrávajúce sa s tématikou reality šou tiež väčšiou stoja za...). Po nudnej a blbej polhodinke našťastie tvorcovia zahodili predchádzajúci dej za hlavu a začali to mastiť hlava nehlava :) Priznám sa, že mierou brutality som bol veľmi príjemne prekvapený, dokonca v takej miere, že som bol schopný prekúsnuť aj "zábavné" kreácie hlavných protagonistov (nemyslím zmutovanú kanibaliu rodinku). No a posledný predtitulkovský záber ma dostal do kolien a včaril mi na tvári pobavený úškľabok :) Teším sa na trojku ;)

Pach krve 3 (2009)

Väzni medzi sebou versus zmutovaný hillbily. Toť stručný popis druhého pokračovania Wrong Turn. Žiadny gorefest sa však nekoná. Kanibalská rodinka je degradovaná na jedného muťáka, z ktorého sa ku koncu vykľuje Wolverine a jeho milučkého synčeka, ktorý však do deja výraznejšie nezasiahne. Tento útly a krehko vyzerajúci degenerát však trpí MacGyverovským komplexom a popri miešaní molotových koktejlov stíha pripravovať rafinované pasce, ktoré majú pre nič netušiacich nešťastlivcov fatálne a svojou prehnanosťou úsmevno-brutálne následky. Podarí sa mu tak odrovnať celú skupinu ozbrojených väzňov, ktorí po ceste náhodou narazia na havarované opancierované auto prevážajúce peniaze. Na raftujúcu dievčinu však očividne nestačí. Ach jaj, to sú mi scenáristické berličky. Jak sviňa :) A pritom zo začiatku to vyzeralo tak sľubne...

Paranormal Activity (2007)

Blair Bitch zavretá v spálni (fakt som čakal, že Micah a Katie v tej spálni aj zablúdia). Nuda, bezradnosť a nechápavé krútenie hlavou, čo že to zase spôsobilo taký poprask - toť moje zážitky z projekcie Paranormal Activity. Veľmi ma ale potešil záver, kedy film konečne naplno upútal moju pozornosť (nie najlepšia vizitka po hodine a pol mučivej agónie, ale aspoň niečo) - samozrejme mám na mysli záver so šibalským mrknutím do kamery ;) ten druhý (policajti) je naopak čisté zúfalstvo.