Bengálský tygr (2010)

Atmosféru ten film má, to mu uprieť nemožno. Ale na druhú stranu mu nemožno uprieť ani kvantum berličiek, rôznych náhod, nelogičností, prešľapov, či demencie hlavnej hrdinky, pri ktorej miestami jej autistický brat vyzerá ako ten normálny a racionálne uvažujúci. Za samotné pováženie stojí aj celkový námet, resp. otčimov plán. To si vážne myslel, že okrem povaly niet v dome jediného miesta, kde sa schovať pred tigrom? :D

Bezva vejška (2006)

Raz by som chcel stretnúť človeka, ktorý niečo takéto nielenže dokáže napísať (písať dokáže kdejaký kretén), ale kto si tie svoje kraviny dokáže aj predať :) resp. odvážlivca, ktorý niečo takéto dokáže natočiť (chlapci z Universalu zrejme tej odvahy majú na rozdávanie). Odmysliac si neskutočne debilný dej, klišé a spôsob degradácie vysokého školstva vo všetkým možných smeroch :), je to celkom pozerateľné a miestami aj vtipné :)

Bez východiska (1995)

Vydal Intersonic pod názvom "Bez východiska".

Bílá smrt (2009)

Z priemeru nevybočujúca detektívka odohrávajúca sa vo veľmi atraktívnom prostredí. Hra na mačku a myš v snehovej búrke pri -65 stupňoch má tiež niečo do seba. Veľmi príjemný filmík.

Black Books (2000) (seriál)

To sa nedá popísať. Je to niečo neskutočné a terba to vidieť na vlastné oči. Británia zase raz dokázala že je preborníkom v humore a britské sitcomy zase raz vypálili rybník ostatným uchádzačom. Jedna vec ma ale na Black Books štve a to že skončili len pri troch sériách (18 dielov), čo je sakra málo :(

Blade: Trinity (2004)

Tak toto si Blade nezaslúžil. Skvelo rozbenutá séria skončila v rukách scénaristu a ten ju rozcupoval na cucky. Čo to malo byť? Zlý vtip? Blbý a klišovitý scénar (O.K., ani jednotka a dvojka neboli nejaké geniálne kusy, ale toto už je fakt moc),blbá réžia (viem, že je to Goyerov len druhý film, ale réžiu by sa mohol učiť na iných filmoch), absolútne nevhodný herci (Dominic Pucell ako totálne neschopný Dracula dementnejšie snáď ani pôsobiť nemohol, Jesica Biel a jej herecké pokusy u mňa vyvolávali záchvaty smiechu, Rayn Reynolds a jeho "hlášky", ktoré snáď nemohli pripadať vtipné ani jemu samému). A prečo mal pre boha Wesley Snipes pri záverečnom súboji oblečený červený nátelník??? Po skončení filmu sa mi fakt chcelo plakať.

Bláznivá mise 5 (1989)

Sériu Bláznivých misií som v mládí veľmi miloval. A milujem ju dodnes. Kedysi dávno som samozrejme nevedel, že existuje nejaký piaty diel, pretože naši distribútori (či už oficiálni alebo neoficiálni :) skončili u štvorky a päťku jednoducho odignorovali. S "miernym" časovým odstupom (2006) sa mi však tento kúsok do rúk dostal. Bolo veľmi príjemné znova sa stretnúť zo starou známou dvojkou - Samom a Kodym. Bohužial, toto piate stretnutie sa veľmi nevydarilo. Nešťastná päťka má totiž veľmi kolísavú kvalitu. A spočiatku to vyzeralo tak nádejne... Minimálne do polovice je film výborný (veľmi silne evokujúci atmosféru a humor predchádzajúcich dielov), ale akonáhle "parťákov" zabásne Čínsky Rambo (Conan Lee), ide to dolu vodou. Pád z výšky aspoň čiastočne stlmí záver, ale aj ten je nemastný neslaný. Ťažký priemer a najhorší diel série.

Bláznivá olympiáda (2005)

Milionkrát obohratá šablóna, kde dej je možné predpovedať s 99 %-nou pravdepodobnosťou minimálne hodinu do predu :) Trocha originality a prekvapenia by rozhodne nezaškodilo. Napriek zdanlivo zaujímavému (prinajmenšom šialenému) konceptu (a prítomnosti Knoxvilla samozrejme), je celkový dej až prekvapivo umiernený a mdlý. Z letarigie ho občas vytrhne nejaký podarený vtip (pár ich tam je "Volám sa Jeffy Dahmor. S "o". " ), ktorý je ale následne zabitý ústrednou milostnou zápetkou. Klišé strieda klišé (myslené smrteľne vážne) a záverečná trojka - srdcervúce priznanie, rozchod, zmierenie - je už len pre masochistov. Celkovo môžeme film zaradiť k blízkym príbuzným Shallow Hall a Stuck on You bratov Farrellyovcov (produkovali aj Ringera). Čo sa týka Johnnyho Knoxvilla, nemám námietky. Toho retardovaného som mu veril, dokonca aj vtedy, keď sa na neho nehral :o)

Bláznivý exorcista (1990)

Pri pozeraní som sa cítil rovnako, ako Leslie Nielsen pri sledovaní priameho prenosu vymietania diabla.