Sheng hua shou shi (1998)

Hong-kongská odpoveď na Romerov Dawn Of The Dead. Skôr ako o horor ide však o crazy komédiu. Nie to zlé, ale mohlo to byť lepšie :) K srdcu mi rozhodne neprirástli zombíci, ktorí vyzerajú jednoducho strašne (v tom zlom slova zmysle).

Shock 'Em Dead (1991)

Martin je lúzer. Robí v pizzérií, ale chce sa stať tou najväčšou rockovou hviezdou, aká kedy kráčala po zemi. Keď sa naskytne šanca na konkurz v rockovej kapele, neváha poslať svojho šéfa niekam. Bohužiaľ, Martinove sny nekorešpondujú s jeho schopnosťami a konkurz sa končí fiaskom. Pokorený Martin sa vracia s chvostom stiahnutým medzi nohami do svojej práce, ale jeho šéf veľkou dávkou tolerancie neoplýva a Martina surovo vykopne. Pred pizzériou stretáva záhadnú voodoo kňažku, ktorá mu ponúkne dohodu - vyplní Martinovi sny výmenou za jeho dušu...

Showgirls (1995)

Viem, že je to hlúpučký film, Elizabeth Berkley je strašná a výraz prehŕavanie je slabé slovo (ak tu môžme vôbec hovoriť o nejakom hraní), dialógy - škoda reči, ... Napriek tomu je tento film skvelý a vždy ma dokáže upútať svojou spontánnosťou a provokatívnosťu (teraz nemám na mysli odhalené prednosti jednotlivých protagonistiek). Je mi jasné, že sa to nemôže páčiť každému, ale Paul Verhoeven odviedol skvelú prácu. Teraz nechcem nikoho uraziť, ale očakávať od filmu, sústrediaceho svoj dej na ťažký život tanečníc/striptérok, nejakú hlbokú morálnu sondu alebo intelektuálne žvásty, môže fakt len totálny debil. Holt nemôžme byť všetci filmovými kritikmi/študentmi filmovej školy/zahorklými inteletkuálmi. Tento film je taký ako väčšina jeho protagonietiek (ako sa nám aspoň snaží nahovoriť režiśer) - jednoduchší a pri tom sakra komplikovaný. A tak ho treba aj brať. Btw Gina Gershon je bohyňa...

Síla (1994)

V podstate priemerné béčko. Duša zavraždeného policajta sa premiestní do tela svojho mladšieho kolegu, aby vykonala pomstu (žeby sa niekto mierne inšpiroval Vranou? :)). Háčilk spočíva v tom, že náš hlavný hrdina o tom nemá ani podtuchy a keď duša mŕtveho prevezme občas vládu nad jeho telom, nič si nepamätá. U nás vydal Intersonic pod názvom Sila.

Silent Night, Deadly Night (1984)

Billy mal smolu. V detstve bol svedkom vraždy svojich rodičov chlapíkom, ktorý bol oblečný v kostýme Santa Clausa (štýlové to oblečenie v štedrý deň). Situácia sa nezlepšila ani potom. Spolu so svojim preživším bratom skončili v sirotinci. Billyho trápili nočné mory a neradostné spomienky, no matka predstavená uplatňovala svoje drsné výchovné metódy a snažila sa Billyho prinútiť zabudnúť/vyrovnať sa s nimi dosť svojský spôsobom. Z Billyho vyrástol zdatný a celkom pohľadný mladík (čo ocenil hlavne vlastník hračkárstva :), zamestnal sa a žil relatívne pokojným životom. Ale Vianoce sa opäť nekompromisne blížia a Billy je znova konfrontovaný so svojou minulosťou. Tentokrát mu ale v hlave poriadne hrabne a na výsledok je radosť sa pozerať... Nápad vskutku originálny a zábavný. Santa so sekerou je veľmi sympatický a s nikým sa neserie, pretože (nielen) deti, ktoré boli zlé a neposlušné, je treba potrestať. Ideálny film na vianočný večer, pretože sviatočná/vianočná atmosféra na nás dýcha z každého záberu :). Až sa normálne čudujem, že sa ešte nenašiel nejaký podnikavec, ktorýby tento film zremakoval, pretože potenciál je tu veľký ...

Silent Night, Deadly Night Part 2 (1987)

Neviem presne, čo chcel autor týmto filmom povedať, ale budiž. Nie som proti úvodnej rekapitulácií deja predchádzajúceho filmu, ale aby táto rekapitulácia trvala 40 (!!!) minút (t.j. viac ako polovicu čistej minutáže), tak to je už na pováženie. Taktiež mi nie je jasné konanie hlavného hrdinu - odvôvodňuje sa to tým, že v mladosti bol svedkom brutálnej vraždy svojich rodičov. Bral by som to ako poľahčujúcu okolnosť v prípade, keby dotyčný v čase onej udalosti nemal len pár mesiacov (ale na druhej strane mu to možno brácho v sirotčinci veľmi podrobne vyrozprával :) ). To, že dej je o ničom, hádam ani netreba spomínať. A tiež fakt, že mimo záverečného súboja sa neodohráva na Vianoce a dokonca ani v zime. Btw záverečný súboj chlapca (na meno si fakt nespomeniem) vs jeho nemesis Matky predstavenej je kapitolou samou o sebe. Neviem ako ostatní, ale ja som sa pri ňom narehlil ako kôň. Stačil záber na maniakálny úškrn chlapca v kostýme Santa klausa so sekerou v ruke a o zábavu bolo postarané. Čuduj sa svete, ani matka predstavená na tom nebola najhoršie. Hoci na vozíčku, pohybovala sa ako gazela (dostala ma hlavne scéna, kedy unikala pred Santa Clausom, dokodŕcala sa až ku schodom-- lenže ako sa dostať dole? vyriešila to šalamúnsky-- zoskočila z vozíka, hodila sa dole schodmi, spravila pár sált a kotrmelcov-- človek sa normálne bál, že si zlomila väzy-- ale stará megera sa po dopade ihneď pozviechala, bez akýchkoľvek okolkov nasadla na pristavený vozík a s vervou upaľovala ďalej, zatiaľ čo chlapec sa hore mordoval so sekerou (nemohol ju vytiahnuť z vankúša na vozíku, do ktorej ju predtým zasekol :) )

Skóruj! (2007)

Ja mám takéto kravinky proste rád. Bláznivý dej, krajne nesympatický hlavný hrdina :), záporák, ktorý má prinajmenšom o "kolečko navíc", plejáda viac či menej (skôr viac) obskurných postavičiek, zo všetkých strán hrá Def Leppard...no a ping pong :) Sympatické je, že film sa s ničím nesere a ide na vec hneď od zazačiatku. No a Christopher Walken je boží - "What part of Sudden Death you didn´t understand?"

Slečna Drsňák 2: Ještě drsnější (2005)

Veľmi veľmi veľmi hlúpučký film bojujúci o horúci titul najzbytočnejšieho, najvykonštruovanejšieho, najnezáživnejšieho, najnevtipnejšieho (a čo ja viem čoho ešte naj- ) pokračovania, ktoré bolo kedy natočené.

Sleepwalkers (1992)

V celku zábavná vecička o "upíroch", ktorí vysávajú životnú silu z nepoškvrnených panien ( to sa im teda nemôže stať, že by sa niekedy prejedli ). No zabával som sa celkom dobre, hoci to zrejme nebolo hlavným zámeromo tvorcov. Čert to ber! Chcel by som ešte pripomenúť, že sa nejedná o adpatáciu žiadnej Kingovej poviedky alebo románu, ale King napísal po prvý krát fungl nový a pôvodný scenár.

Slimák (2006)

Krásne retro, ktoré dáva spomenúť na zlaté 80. roky a pohladí na duši každého milovníka.