Charles a jeho matka Tanya sa prisťahovali do malého amerického mestečka. Na prvý pohľad sú to sympatickí a uhladení ľudia, no v sktočnosti sú krvilačnými nodobými upírmi, takzvanými "sleepwalkers", ktorí životnú energiu zberajú vysávaním mladých dievčat. Sexuálne sú nezávislí. Teda na okolí. Ked totiž súložia, tak výhradne spolu. Najnovšie vyhliadnutou Charlesovou obeťou je jeho univerzitná spolužiačka, mladá, krásna Tanya. Rande môže začať... (POMO)

Arsenal83

Na nič sa nehrajúce béčko, ktoré od začiatku naznačuje, že neočakávajte odo mňa veľa a možno sa aj pobavíte. Pri sledovaní najzákernejších scén to už dnes pôsobí ako paródia na horor, ale aj tak to má svoj šarm. Kedysi ako véháeska požičaná za 5 korún to bol celkom výhodný nákup a sentiment vyvolaný Enyou a jej Boadiceou ťahá film do slušného priemeru. ()

darkrobyk

Incestní vztah matky a syna Charlese není jediným tajemstvím záhadné dvojice. Oba jsou zvláštním druhem upíra označovaným jako sleepwalker. Neproměňují se však v netopýra ani vlka, nýbrž v bytost podobnou kočkám. Přitom paradoxně samotné kočky jsou jediné, kdo je může zabít. Potravou jim také není krev, nýbrž životní síla člověka, kterou z něj vysají. Zde je podobnost s filmem Životní síla (Lifeforce 1985) Toba Hoopera, jenž si ve Sleepwalkers zahrál forenzního technika. Žádané jsou ctnostné dívky. Půvabná Tanya (Mädchen Amick) netuší, že má být další obětí. Zdařilé masky, slušné počítačové efekty, se kterými se naštěstí šetřilo, spousty koček a krev. Jedna z nejlepších scén se odehraje na hřbitově. Hudba mj. Enya, The Contours, Extreme. Kdysi v kině se mi líbilo více, ale i po letech jsem vcelku spokojen. ()

Anderton

Prvá polovica je ešte v poriadku. Keď sa ale odkrjú všetky karty na stôl a príbeh sa rozbehne, tak je zrazu zle. Postavy sa chovajú absolútne dementne. Tanya má zopár krát behom deja možnosť utiecť, ale nepochopiteľne váha. Policajt odhadzuje zbraň. Policajt netrafí cieľ z troch metrov, atď. Horšie ale je, že v celom tom chaose som necítil skoro žiadne napätie, ktoré bolo cítiť v spomínanom úvode. Najviac tak potešili cameá, zaregistroval som však iba Kinga a potešil najmä Ron Perlman. V oboch prípadoch bol ich výstup vtipný, okrem toho ale u Sleepwalkers akýkoľvek nadhľad absentoval. ()

demented

V celku zábavná vecička o "upíroch", ktorí vysávajú životnú silu z nepoškvrnených panien ( to sa im teda nemôže stať, že by sa niekedy prejedli ). No zabával som sa celkom dobre, hoci to zrejme nebolo hlavným zámeromo tvorcov. Čert to ber! Chcel by som ešte pripomenúť, že sa nejedná o adpatáciu žiadnej Kingovej poviedky alebo románu, ale King napísal po prvý krát fungl nový a pôvodný scenár. ()

MIMIC odpad!

Tento film pochádza zo zlatej éry psychoidných hororov druhej polovice 80. a prvej polovice 90. rokov, kedy alfou a omegou bolo nakrútiť čokoľvek akokoľvek a kedy napätie bolo persona non grata. Je to béčko, ktoré úspešne prekročilo céčkové hranice a veselo si to mieri k déčku. Rozdiel medzi Sleepwalkers a hororom je asi taký, ako medzi Pannou Orleánskou a Lucreziou Borgia. Každopádne nikdy nie je bez zaujímavosti, kam až sa dá v kinematografii klesnúť. ()

• Každú chvíľu je možné vo filme zhliadnuť vrcholky kalifornských hôr. Ale dej filmu je situovaný do Indiany, ktorá je jedným z najrovinatejších štátov USA. (beso74)
  • Garris povedal, že do filmu vložil niekoľko nápadov, ktoré neboli v Kingovom pôvodnom scenári. Jedným z nich je úvod a sekvencia "Knihe tajomných vedomostí", ktorá dáva filmu pozadie, a druhou bola scéna, kde sa Námesačníci milujú. (Arsenal83)