Vysaj si (2009)

Príjemná upírska satira na tému "Vzostup a pád jednej rockovej kapely" ošperkovaná účasťou starých harcovníkov ako Alice Cooper, Iggy Pop či Henry Rollins. Palec nahoru ;)

Výtah smrti (2001)

Vzhľadom na námet filmu by človek očkával nejakú dobrú trashovitú zábavu - predsa len sa v každm filme nevyskytuje diabolský vraždiaci výťah, šialený vedec a biočipy. Opak je však pravdou. Tvorcovia pojali príbeh smrteľne vážne a nadhľadu sa tu dočkáme naozaj len tak skromnučko. Pár dobrých vtipov tu síce je (asi dva aleb tri), čo je ale na brutálnu stopáž prekliate málo. Dej je tiež jeden z tých riedších a spomínaný výťah sa väčšinou dostane k slovu len tak všeliak a aby sa nepovedalo. Účasť starých harcovníkov (Perlman a Ironside) síce poteší, ale ani oni nezahnajú nepríjemnú pachuť, ktorú tento film vo mne zanechal. Bola to skrátka dosť dobrá nuda :)

Wasting Away (2007)

Príjemná a láskavá komédia o tom, že aj zombie sú len "ľudia", ktorí túžia po kúsku pokoja a svojej zemi zasľúbenej. Wasting away disponuje celkom originálnym nápadom spočívajúcim v tom, že partička mladých sa po transformácií cíti síce trošku divne, ale inak sa ich vnímanie sveta a hlavne samých seba až tak nezmenilo. Len všetci ostatní ľudia sa v ich očiach chovajú ako motorové myši a z im neznámeho dôvodu pred nimi buď utekajú alebo na nich agresívne útočia. Výnimku tvoria ľudia podgurážení, s ktorými sa dokonca dá aj normálne pokecať. Čoskoro však začne v našich hrdinoch hlodať podozrenie - veď posúďte sami - je normálne, aby človek nezomrel ani po početných strelných ranách a s dierou v bruchu o veľkosti rugbyovej lopty? A čo končatiny oddelené od tela, ktoré sa stále pohybujú? A čo tá náhla chuť na surové mäso? Tu rozhodne nie je niečo s kostolným poriadkom. Čo s nimi asi tak môže byť? Žeby požili sérum super vojaka? :) Keby všetky indie filmy vyzerali aspoň takto, svet by bol oveľa krajším miestom :)

Wolf Creek (2005)

Výborný film. Na začiatku som k nemu pristupoval veľmi skepticky, pretože jediná vec, ktorá ma dokáže na horore alebo vlastne ľubovoľnom filme stopercentne vytočiť, je nálepka "Natočené podľa skutočných udalostí ". A pritom je jasné, že scenáristom ako podklad slúžil jednoodstavcový článok v novinách. Každopádne som bol milo prekvapený. Jediná vec, ktorá tento film zráža, je totálne nudná, nezáživná, ba dokonca až smiešna prvá polhodina, kedy som mal sto chútí film vypnúť a DVD rozšliapť. Nakoniec som pokunšeniu odolal a vyplatilo sa :)

xXx: Nová dimenze (2005)

Elitné komando amerických raperov dáva na frak americkej armáde ??? Brrrrrr. Kvalitný film, asi tak ako tá hudba čo tam znie :) Nič proti rapu. Čakal snáď niekto od tej raperskej zberby niečo iné ? Pán Tamahori definitívne stratil rozum a Willem Dafoe šliapol vedľa.Zase.

Your Studio and You (1995)

V roku 1995 boli Universal Studios kúpené spoločnosťou Seagram - výrobcom alkoholických nápojov. Z bližšie nešpecifikovaných dôvovdov si najali Matta Stona a Treya Parkera na natočenie nejakého inštruktážneho videa pre svojich zamestnancov, ktoré ich malo uistiť, že aj napriek tejto udalosti (keď Vás kúpi "alkoholový konglomerát", môžme to kľudne nazvať dosť významnou udalosťou :) ) zostane Universal "artistic firendly". South Park na svete vtedy ešte nebol, a preto pohlavári z Universalu netušili, do čoho sa namočili. Vážne by som chcel vidieť ich tváre, keď im toto video bolo pustené po prvý krát ...

Záhada Blair Witch (1999)

NUDAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA. A ďalšie žvásty tipu "divák sa bojí tým viac, čím menej toho vidí" si nechajte pre deti predškolskej dochádzky.

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

Instant Christmas Classic!!! Ani vo sne by ma nenapadlo, že to Harold a Kumar niekedy dotiahnu až k trojke (a k tomu ešte v 3D!!!). Respect, chlapci! OK, človek na to musí mať náladu, ale ja som sa bohovsky bavil. NPH ako vždy maximum, H&K poslabšie, ale stále to stojí za to :)

Zámecká zrůda (1995)

Ovplyvnený tunajším hodnotením som čakal niečo zábavné, čo bude z katalógu spoločnosti Full Moon vyčnievať a priam žadoniť o pozornosť. Bohužiaľ. Ďalšie ultra lacné béčko (do pekla aj s celým Rumunskom), ktoré si môže podať ruku s takými Subspecies, Lurking Dark či prvým Puppet Masterom. Veľmi slabý Gordon. Škoda.