Carrie (2002) (TV film)

Angela Bettis sa pre úlohy mierne labilných, krehkých, zraniteľných a sem tam aj psychicky narušených dievčatiek snáď narodila. Televízna réžia Carrie veľmi neprospieva a vlastne celé to bolo také všeliaké, onaké, miestami dosť divné. Tiež som bol vrcholne pobúrený záverečnými zásahmi do predlohy (prečo zničiť len telocvičňu, keď môžeme zničiť celé mesto, že?) ako aj "happy endom".

Cesta Černého měsíce (1986)

Nechal som sa zlákať na meno Johna Carpentera a tak mi treba. Okrem nádychu 80-kovej atmosféry a náhľadu, ako vyzeral T.L.Jones "za mlada", nemá tento film absolútne čo ponúknuť a navyše ho brutálne ohlodal zub času.

Cesta draka (1972)

V mládí som Bruca zboznoval.Ale ked som si Cestu draka pozrel zhruba po 15. rokoch, bol som mierne rozčarovaný...

Cesta ke zlu (2005)

Zo zaciatku cellkom v pohode,ale ked prisla rec na Satanistov a ukazalo sa ze tvorcovia to myslia vazne,prisli na mna zachvaty smiechu.Koniec hrozny,ale scena odrezavania jazyka dost husta...

City of Rott (2006)

Áno je to vtipné a celkom zábavné...prvých 10 minút. Ale pozerať sa ďalšiu hodinu na to isté stále dokola a dokola? Dej medzi silné stránky tohto animáku nepatrí ani nahodou. Sľubná premisa tak vyšumí do prázdna v spomínaných prvých 10-tich minútach. Animák je neskutočne krvavý a brutálny...ale aj strašne monotónny a nudný.

Co se vlastně stalo (2008)

Oholí sa? Neoholí sa? Skape pes na konci filmu? Neskape? Sorry, ale týchto "vierohodných" pohľadov na to, ako funguje filmový biznis mám už vážne plné zuby. Áno, pri pozeraní som neskutočne trpel.

Cradle of Fear (2001)

Kredlákov mám rád, no nič to nemení na fakte, že tento film je dosť veľký prúser. Že sa jedná o veľmi lacný a fandovský film, to je dúfam jasné každému. Bohužiaľ, amaterizmus na nás dýcha zo všetkých strán. Jedinú svetlú výnimku tvoria gore efekty, ktoré sú vzhľadom na typ filmu na veľmi slušnej úrovni (hlavne odrezávananie nohy a vybuchujúca hlava). Ak by som mal zhodnotiť poviedky, z ktorých bol tento film pozliepaný (odhliadnúc od všetkých tých filmárskych nezmyslov od kamery až po výkony hercov, ktoré nestoja ani za hov*o), musel by som použiť veľmi sprosté slová. Preto len poviem, že sú zúfalo nudné a neoriginálne (ak sa nejedná o čistú vykrádačku Danzigovej "Verotiky", tak potom ide aspoň o veľmi silnú inšpiráciu). Výnimku tvorí len posledný snuffovský zárez. Ak nemáte radi Cradle of Filth a pri pohľade na Daniho Filtha Vás chytajú záchvaty smiechu, tak si z hodnotenia minimálne jednu hviezdičku odpočítajte.

Crash (2004)

Výborný film zachytávajúci mozaiku osudov pár (desiatok ;) osôb v LA s nebezpečnou koncentráciou hviezd na 1 mm filmu.

Creepshow (1982)

Päť poviedok z dielne Stephna Kinga - zo všetkých strán na nás dýcha komixová atmosféra a typický Kingov čierny humor.

Creepshow III (2006)

Aj keď to nemá s predchádzajúcimi Creepshow nič spoločné, tak čierno by som to zase nevidel. Áno, hororová atmosféra a zaujímavý dej sú ta tam, poviedky sú väčšinou brutálne predvídateľné, miestami nudné a miestami totálne mimo. Ťažkopádne pôsobí aj ich vzájomné prepojovanie, resp. výskyt rovnakých postáv, ktoré do deja nijako nezasahujú a ich existencia je výlučne samoúčelná. Rovnako začiatočná animácia a prechody medzi jednotlivými poviedkami sú vyložene hnusné. Treba pripomenúť, že skôr než horor pripomína tento film crazy komédiu, ktorá sa smerom ku koncu stupňuje a sekeče/vtipy úplne nahrádzajú už aj tak riedky dej (hlavne posledná o doktorovi). Veľmi slabé tri.