• Krátkometrážní

Bubba Ho-tep (2002)

Řeknu vám, že jsem se u tohohle komediálního hororu zasmál víc než u nějakejch "jenom" komedií. Hlášek je ve filmu víc než dost, hlavně v první půlce. Zato druhá polovina už přiostřila a setkání s mumií bylo daleko víc. A mumie vůbec nevypadala špatně. Navíc herci byli vynikající a scénář taky. Pro mě velký překvapení.

Porque hay cosas que nunca se olvidan (2008)

Mě tenhle kraťas moc nezaujal, kdyby byl trošku kratší, vůbec by mi to nevadilo. A ty děcka babičce rozbijou květináč, neustále jí kopou míčem do stěny a potom se diví, že jim propíchne míč. A dokonce se chtěj pomstít, což se jim povede.

Země mrtvých (2005)

Opět Romero zabodoval na plné čáře. Efekty, kdy zombíci vykusují části lidského tělo jsou prostě lahůdka a jsou výborně udělané. Jestliže čekáte od zombie filmu propracovaný příběh, tak jste se s ním asi ještě nesetkali anebo jste snílci. Prostě na příběh se nehraje. Pro mě je Země mrtvých jeden z nejlepších zombie hororů. Doporučuju všem.

Případ číslo 39 (2009)

Na mě tenhle horor zapůsobil. Sice hlavní hrdinka nebyla zvolaná moc dobře, zato antihrdinka se mi líbila moc. Atmosféra vybroušená jako diamant (to zase přeháním, ale tohle spojení se hodí) a závěr filmu se podle mě povedl. Ode mě získává film doporučení.

Solomon Kane (2009)

Zábavný, do středověku zasazený fantasy. Zápletka je sice celkem ohraná-prokletý Kane musí spasit svou duši a to se mu povede pouze po zachránění Meredith, ale udělat teď něco novýho je docela fuška a risk. Rozhodně výborná byla temná atmosféra. Autoři filmu se taky nebáli do filmu začlenit brutální bitky, v nichž občas ulítne i hlava.:D Pro mě osobně výborný fantasy.

The 9th Circle (2008)

První polovina výborná. Hra světla a stínů dokreslovala výborně atmosféru a klaun byl třešnička na dortu. Ale potom se hlavní hrdinka dostává někam do podzemí, kde jsou nějaký zdegenerovaný démoni, nebo co to mělo bejt a atmosféra je v prdeli. Ostatní tady vychvalujou masky, ale pro mě to bylo velké zklamání. První půlka za 5, druhá za 1.

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon (2006)

Velmi originální slasher. První polovina je taková nostalgická vzpomínka na záporáky, kteří už jsou dávno mrtví a nebo v "důchodu". Taky se dozvíme, jak to má vlastně vrah složitý a jakej je to génius. Zato druhá polovina je už obyčejný slasher (což ovšem není na škodu) s (ne)čekanou (každej podle sebe) pointou. Z vraždění toho moc neuvidíme (sem tam záběr na srp zabodnutý v těle), ale to neni zase tak důležitý. Hlavní je scénář.

Paranormal Activity (2007)

Zase tak tragický to nebylo. Na film se sneslo až neuvěřitelně moc kritiky a při tom to zas tak špatný není. Podle mě se jedná o nadprůměrný horor s děsivou atmosférou. Noční záběry byly opravdu strašidelný. Pro mě lepší než Blair Witch.