Autostop (1977)

Co se týká hlavních kladů, tak určitě hudba z dílny Ennia Morriconeho, záběry na okolní přírodu, herecké výkony, atmosféra, to, že film nemá (až na paní Manciniovou která je skoro vždy oběť) žádné kladné hrdiny – všichni se chovají jako ti největší hajzlové, další klad je absence nudy a časté překvapení. Ve filmu se objeví i erotické a násilné scény a oboje je uděláno na výbornou. Pokud umíte anglicky, máte dobrou šanci užít si i dialogy.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Úžasný SF film plný oku lahodících efektů a zajímavých nových světů jako vlastně každé Star Wars. Kromě nových světů a postav se objevily i některé postavy se "starých" SW (některé ještě jako mladí ušáci) a zjistil jsem odkud se vzal CPO3 a že Jediové nejsou jediní, kdo umí bojovat světelným mečem. Doufám, že se časem i dozvím jak Han Solo potkal svého parťáka a jak to bude s Vaderem dál.

Texaský masakr motorovou pilou 2 (1986)

Díky dobré hudbě jsou napínavé momenty fakt napínavé a pošahaná rodinka kanibalských řezníků je zábavnější než v jedničce.

Alluda Mazaaka...! (1995)

Na jedné straně fakt působivé akční scény, honičky ve všech možných dopravních prostředcích a poměrně zajímava komplikovaný příběh. Na druhé dohromady víc jak 30 minut hudebních scén nacpaných tancem a indickým popem. Prvních 5 minut první taneční scény jsem bral jako zábavu, ale když tančení a zpěv zaberou více času než akce, je to u akčního filmu docela vada. Co se týká komediálnosti, tak víc jsem se zasmál akčním scénkám, než scénkám, které asi měly být legrační (např. fackování sidekicků a to jak ze sebe sidekickové dělají blbce). Každopádně za akční scény, nápad a Chiranjeeviho drsňácké pohledy si film tři hvězdičky zaslouží.

Terminator Salvation (2009)

Naj jedné straně napínavý akční sf, který je plný akčních scén a skvělých efektů. A na druhé film s některými scénami dost nesmyslnými a film snažící se vecpat do terminátoří série pomocí aluzí na přecházející díly, které jsou ne vždy vhodně použity. A taky film s nic moc koncem (asi 20 minut před koncem jsem ještě chtěl dát 4 hvězdičky).

Alenka v říši divů (2010)

Pěkné efetky a kostýmy, ale bohužel Tim Burton tu pohádku dost znepohádkovatěl.

Piraňi II: Létající zabijáci (1982)

Nevím co proti tomu všichni mají. Některé scény (např. we want fish!) jsou fakt zábavné a film sám o sobě taky není vůbec nudný. Když se k tomu připočte dobrá hudba, dává to 4 hvězdičky.

Na prahu temnot (1987)

Hodně dobrý upíří film s dobrým výběrem herců. Ale musím strhnout minimálně hvězdičku za nedostatky, jako je: a) sž příliš dlouho trvá proměna Caleba v upíra b) nechci spoilerovat, tak jen řeknu, že se ve filmu objeví něco, co dost nabourává zažitou představu o upírech.

District 9 (2009)

Po Avatarovi další film, který říká, že lidstvo je tak zkažené, že je naprosto normální spojit se s mimozemšťany. To jdou ale s křížkem po funuse, protože na výhody spolupráce s Marťany už přišel někdo jiný daleko dřív než se tyto filmy objevily. No.. teď vážně. Na rozdíl od Avatara, který může lákat jen efekty, má District 9 daleko lepší příběh, není v něm tolik romantiky a bojové scény vypadají pořádně bojově. Jen mi nejde na rozum jak se mohli lidé dorozumět s emzáky, když lidé mluvili anglicky a emzáci svým jazykem. Ale film se mi natolik líbil, že za to ani nestrhnu hvězdičku.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Ty hvězdičky jsou nejen za vydařený akční film, ale taky za Grahama Mc Tavishe. Fakt příjenný bonus k tomu, co už řekli mnozí přede mnou.