Muž na Měsíci (1999)

Příliš krátká stopáž na podchycení důležitejch momentů Andyho života a scénář zaměřující se příliš na detailní momenty, než aby se to snažil obsáhnout nějak celkově, jsou asi dle mýho dva největší neduhy tohodle jinak hrozně pěkně a zajímavě zpracovanýho snímku. Kupodivu mi nevadil ani jinak odpudivej DeVito a výkon Carreyho je asi zatim ten nejlepší co sem viděl. Andyho Kaufmana mám osobně rád spíš jako velice chytrého člověka, než jako komika, především rozhovory s ním jsou velice zajímavý, ale tenhle film mi přišel dost rozříštěnej a zaměřenej na detail, takže bych si asi z něj o Andym moc neodnes. 75%

Řetěz bláznů (2000)

Průměrná žánrovka, u kterého je hvězdné obsazení spíš na škodu než k užitku. Celkově dost nevýrazní herci hráli ještě nevýraznější postavy hlavně díky dost plytkýmu scénáři. Scénky, který se mohly stát klidně kultovní (střelci v nemocnici,...) sou tak akorát prázdné a nudné nic a u některých sem měl dost silný nutkání to vypnout. Ale jinak vcelku koukatelný, na Boyla nebo Ritchieho žánrový klasiky to však nemá ani zdaleka. 60%

Stud (2011)

Nevim no, ale asi mám nějakej zvýšenej cit pro art a evropskej film vůbec. Audiovizuál je orgastickej a to k tomu nepotřebuju ani ty pornoscény. Dokonalá je především hudba. Fassbender klasicky na výbornou, začínám ho čím dál tim víc zbožňovat, Mulligan krásné doplňování. Především se ale rád s touhle věcí ztotožním, až teda na tu potlačovanou gay/bi stránkou (která doufám ani nepřijde), ač je mi o pár let (možná deset) méně, troufám si říci, že emocionálně jsem na tom dost podobně jako hlavní hrdina, ať už se to týká čehokoli. No a z klasicky perverzního pohledu bych prosil pěkně ještě 10ti minutový klip s tou slečinkou z metra, děkuji! :)) 90%

Nouzový východ (2008)

Trošku moc velkej kalkul, rozpad vztahu na můj vkus až příliš urychlenej a celkově bych to klidně natáh aspoň ještě o 30 minut. Ale tak od půlky to chytne spád a začne to bejt fakt hustý. No a konec docela nářez, od té poslední hádky dál je to natolik emocionálně vypjaté, že se dá atmoška krájet. Herecké výkony netřeba vyzdvihovat, Leonardo je prostě jeden z nejgeniálnějších herců své generace a to samé se může říct v podstatě o Kate. Ale největší big up ode mě tentokrát asi získává svou minirolí Michael Shannon, kterej toho retarda zahrál opravdu výborně. btw.: Kate má asi ultraúzkou vagínu nebo tam má implantovanej nějakej penisní vibrátor, jinak si nedokážu vysvětlit, proč ji každej klátil tak maximálně 10 sekund. Ale jinak - 80%

Po krk v extázi (2004)

K dokonalosti filmů jako Snatch má tenhle dost daleko. Především zbytečnou komplikovaností děje, který je ale ve své podstatě dost jednoduchý. Matthew nemá prostě ten grif jako Ritchie na vyprávění a stylizaci takovýhle filmů. Tím však nechci říct, že to byl film špatný - naopak, dost jsem se celou dobu bavil a některé scény byly vážně libový. Plus ten konec na schodech - pointa typu: "Za všechno stejně může ženská," mě pobavila. 80%

Expresní zásilka (2012)

Příliš výrazný a do očí bijící product placement a z určité části dost nelogický příběh s občasnými wtf momenty mi brání napálit tomuhle jinak velice zábavnému filmu plnou pálku. Joe se poslední dobou stává mým velkým oblíbencem a tahle role mu hodně sedla. Velkej big up za poslední scénu, kde jede bez držení na tý křižovatce, to sem se hodně zasmál. 80%

Třída (1983)

V podstatě se to rozjede až na konci a pak to skončí. Ale malýho Cusacka je vtipný pozorovat, to s tim cigárem sem chtěl vždycky umět (:D) a celkově ten film je dost dospělý na to, o kom je. Takže 65%

Černobílý svět (2011)

Nedám tomu plnej jenom kvůli tomu, že je to o bezpráví barevnejch a budu tak správnej hodnej humanista a půjdu příkladem. Celkově nezajímavý film s přemrštěnou stopáží, ale i výbornými hereckými výkony, za což tedy alespoň ty 3 stars. Ale víc nejdu, prostě mě to neoslovilo a ani mě to nebavilo! 60%

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Hobit má bohužel dva zásadní problémy. Prvním je po fenomenální trilogii od stejného tvůrce nadměrné očekávání a slibování si od Hobita modrého z nebe. A druhým je knižní předloha, která je sice hravá, nápaditá a zábavná, ale není tak propracovaná, jako pozdější Tolkienův Pán Prstenů, ve kterém dostala každá postava a každý příběh svůj zasloužený prostor. Zato Hobit je pouze a jen strohý přímočarý adventure příběh, kterému se dostává nějakého rozměru až závěrem, čímž pochopitelně trpí první část novodobé trilogie z prostředí Středozemě, i když se v knize, alespoň dle mého názoru, vyskytují dvě kapitoly, které se dají řadit mezi literární skvosty, a to - zlobři a hádanky ve tmě, které ale bohužel jsou pouze takovou třešinkou, které chybí právě ten chutný dort jako základ. Z technického hlediska jsem hluboce zklamán 3D a bohužel musím přiznat, že je to asi nejotravnější 3D, které jsem kdy viděl. Tmavá místa byla chvilkami opravdu horor pro mé oči, až jsem musel asi čtyřikrát ty brýle prostě sundat a koukat na to chvíli bez nich. K českému dabingu asi tolik, že jsem nebyl vyloženě pohoršen a můžu říci - všechna čest českým dabérům v celosvětovém měřítku - ale originál je prostě originál jeho napodobování většinou nikdy nevyjde lépe. I tak ale musím říci, že nebyl špatný. K hereckým výkonům asi toliko, že každá hlavní postava měla tak málo prostoru (Bilba nevyjímaje), že jsem nebyl schopný si udělat celkový obrázek, čímž se tento film dostává do přímé konfrontace se svým předchůdcem - Společenstvo prstenu - kde naopak tento problém nenastal. Jak jsem však na začátku zmínil, tohle je chyba už knižní předlohy. K shrnutí - nejsem vyloženě zklamán, spíše jsem tento výsledek čekal a s napětím očekávám druhý díl, který bude vycházet především z Tolkienových poznámek a ne přímo z knihy, čímž (alespoň doufám) se zaplní ta díra ohledně draka Šmaka, který toho má určitě spoustu co říci, ale v knize mu není dán moc velký prostor. Závěrem pro mě film bez problému, ale i bez pozitivního překvapení, takže průměr = 75%

Světová invaze (2011)

Na tohle vám, vážení "kritici" československých filmových vod, můžu říct jen jedno: Fuck off! Jestli jste čekali vaší mámu, která bude kdákat jeden oscarovej dialog za druhym, tak jste šli asi na špatnej film a příště zkuste jít o sál vedle! Tomuhle já říkám totální akční nářez! Žádná klepavka, zbytečných patosů a žvástů minimum, prostě čistá akce a nic víc. Na nic víc si to přece ani nehraje! Já se teda kurefsky bavil a klidně se budu bavit i víckrát, protože tohle byl čistokrevnej mazec! 80%