Sarangbi (2012) (seriál)

Obsahuje spoilery! Jako romantika rozhodně nadprůměr. První díly ze starších dob byly poněkud nudné, na druhou stranu to zase bylo také pěkné retro a pro mě pár nových informací (věděli jste, že i v Koreji se v určité době mladým mužům zakazovaly dlouhé vlasy a existovaly zakázané revoluční písničky?). Moderní část začíná neuvěřitelně zábavně, JGS je v roli nafrněných floutků prostě nepřekonatelný. Od určitého dílu se ovšem opět začne dostavovat lehká nuda a hlavně celá ta dramatická situace mi prostě nějak nedávala smysl. Proč vlastně byly ty vztahy takový problém? Asi se na určité rodinné věci v Koreji prostě nahlíží jinak. Nastává několik dílů na téma "rozejdeme se anebo ne", na kterých je ale docela pěkně ukázáno, jak je těžký se nějak jasně rozhodovat, když je člověk beznadějně zamilovaný. No a pak naprosto luxusní poslední díl. Doteď mi sice není úplně jasné, jak se mohl celý problém vyřešit tím, že se někdo odstěhoval do USA, ale budiž. Celkově pozitivně hodnotím herecké obsazení, Jang Geun-Seok hraje svojí klasiku, při níž si jeho fanynky po každém úsměvu musí měnit plenky, i Yoona hraje docela slušně. Výborní jsou představitelé rodičů, což mě přivádí i k pochvale za casting - na většině starší generace je opravdu patrná určitá podoba s jejich mladšími verzemi. Pokud bych měla vybrat nejkrásnější okamžiky seriálu, jsou to za prvé setkání rodičů na ulici po dlouhé dlouhé době (to jsem řvala jako želva), a potom dokonalý vyznání šeptaný do vlasů. Nejhorší okamžiky byly všechny, kde se objevoval ten dementní rocker (proč tam ta postava vlastně byla?). Pro romatické duše je tenhle seriál naprostá povinnost.

Moojungdoshi (2013) (seriál)

Tak nakonec dávám čtyři hvězdičky. Jestli máte rádi dramata o drogový mafii a práci policajtů v utajení, tak se vám tohle drama bude určitě líbit tak jako mně. Hodně to připomíná legendární honkongský seriály ála Laughing Gor. V průběhu dvaceti dílů jsem se skoro vůbec nenudila, v každým díle se dělo něco akčního a poměrně často docházelo k nečekaným zvratům a šokujícím zjištění (i když, ne vždycky to bylo takový překvapení, jak to asi autoři zamýšleli). V podstatě je to zase o tom, že padouch nebo hrdina, všechno jedna rodina. Takže nic moc novýho - co ale dělá tenhle seriál tak dobrým není děj jako takový, ale postavy. Především hlavní trojice "mafiánů" - Jin Sook, Safari a Shi Hyun. Všichni tři herci podali parádní výkony a především Jung Kyung-Ho zvládl postavu Shi Hyuna alias Doca velmi dobře. Rozhodně mu taková role sedla víc, než přiteplené prináctko Hodong. Prostě zase po nějaký době kvalitní napínavý drama, díky za ně. Určitě se časem podívám znova! Btw, ještě nesmím zapomenout na solidní soudtrack.

Experti (2013) (seriál)

Nečekala jsem vysoký hodnocení, ale tohle? Tak to jsem asi opravdu primitiv, ale já u toho chvílema slzim smíchy. Cikáni nemají chybu.

Biyeolhan geori (2006)

Dobrá gangsterka o tom, proč není dobrý, aby se gangster kamarádil s filmovým režisérem.

Altoobi : riteon too beiseu (2012)

Za film samotnej bych dala tři hvězdičky - hlavně za krásný záběry stíhaček, jinak je to už tisíckrát viděná záležitost. Za Raina dávám jednu navíc, a to hlavně proto, že díky těšení na tenhle film se ty dva roky jeho služby v armádě daly vydržet. Jinak film beru jako to, čím měl být - propagací jihokorejskýho letectva, který do natáčení taky nacpalo nejvíc peněz. Nikdo nikdy netvrdil, že by se snažil o oskarového uchazeče.

Gugaui seo (2013) (seriál)

Pěkně užitých 24 hodin. Především první dva díly, a pak ten poslední, byly opravdu epické. Děj byl moc pěkně vymyšlený, akce bylo poměrně dost, žádná větší nuda se nekonala. Moc se mi líbily herecký výkony Kang Chi a admirála Lee (plus všem představitelů nad 40 - prostě klasika), na seznam hereckých dřev zapisuji Gona a Kageshimu (i když druhý jmenovaný tam už zastává čestné místo). Proč nedám plný počet bodů - a) opět ukňourané songy a z nich vyplývající neskutečné natahování některých scén - to mi už po letech sledování k-dramat dokáže zkazit náladu zcela spolehlivě. Navíc orchestrální soudtrack tohoto seriálu je mimořádně vydařený, tak nevím, proč je kazit písničkama. b) korejští Japonci - za prvné nevypadají jako Japonci, za druhé hlavně jako Japonci ani nemluví - jejich japonština je smrtící!!! Vůbec bych nepoznala, co říkají, nebýt titulků (tímto autorům děkuji za jednoho jediného Japonce, který tam byl ovšem velmi velmi krátkou dobu). c) hlavní hrdina opět nepoznal holku od kluka - na tohle už mám taky lehkou alergii. Jinak nemám větších námitek, především příběh rodičů byl skutečně strhující, ale i psychický vývoj hlavního hrdiny byl velmi pěkně podaný a především výborně zahraný. Líbilo se mi to moc. P.S. Ta vsuvka po závěrečných titulcích posledního dílu byla výborná :-)))

Jeulgeoun insaeng (2007)

Film sice nemá nijak převratný děj - parta chlapků, kterým se v osobním životě nijak extra nedaří, se rozhodne po 20 letech zase hrát - ale má jedno obrovský plus, a to naprosto parádní herecký výkony. Ti chlapi to nehráli, oni to opravdu žili. Navíc to byli zaručeně oni, kdo hrál a zpíval, což obdivuju. Nejvíc se mi líbil Kim Sang Ho (bubeník), který patří mezi moje nejoblíbenější korejské herce a pokaždý mě dokáže překvapit něčím novým. Film je to nenáročný, velmi laskavý a celkově úsměvný - ještě poměrně dlouho po jeho skončení jsem se musela usmívat. Doporučuji!

Láska padá z nebe (2019) (seriál)

Tedy jako doják bych to moc nenazvala, nebo to ve mně zrovna dojetí nevyvolalo jako u ostatních. Ale bavilo mě to. Bavily mě postavy, bavilo mě prostředí. Bavili mě herci (hodně moc). Bavil mě ti ten dětinský humor. Bavilo mě i severokorejské prostředí, přestože bylo vykreslené tak idylicky a rozkošně, že se mi chvílema až zvedal kufr. Ale co, někteří lidé okolo mě takhle přesně popisují dětství v socíku a nějak si neuvědomují, že já si to taky pamatuju.. :-))) Rozhodně doporučuju ke zhlédnutí. Když nic jinýho, tak herce si člověk opravdu užije. A teď hlavní negativum - hrozně, ale opravdu hrozně, mě sraly ty uječené písničky. Ano, je to skoro v každém korejském seriálu, vím, za těch 10 let co skoro denně nějaký sleduju už jsem si mohla zvyknout.. Ale tady byly opravdu hnusné a rušivé.

Nově psané dějiny (2019) (seriál)

Shin Se-kyeong je moje oblíbená herečka. A zase nezklamala. Ale jinak byl seriál takový moc neakční a zdlouhavý.

Mai onri leobeusong (2017) (seriál)

Uznávám, že je to produkce spíš do Studia Kamarád, ale na druhou stranu jsem se dost slušně nasmála. :-)