Goldeun keuloseu (2014) (seriál)

Korejci prostě téma pomsty umí. Po úvodních poměrně drsných dílech sledujeme cestu Kang Do-Yoona za očištění jména jeho rodiny a pomsty za zmařené a zničené životy jejích členů. O tom, že to je cesta dlouha a velmi obtížná asi není pochyb. Největší okamžik zadostiučinění jsem zakusila, když se dva z hlavních padouchů, seriózní postarší pánové a dlouholetí přátelé, do sebe pustili pěstmi a kopanci. Palec nahoru za to, že ti největší šmejdi do konce seriálu nepochopili, co vlastně udělali špatnýho. Takhle to bohužel v reálu bývá velmi často.

Joseon chongjabi (2014) (seriál)

Velká spokojenost. Dobrodružná romantika přesně taková, jak má být. Děj nestojí na místě, naopak pořád se něco děje, něco se dramaticky mění, já osobně jsem se nenudila vůbec. Narozdíl od Zízy se mi herecký výkony líbily moc. Jistě, od LJK jsem nic jinýho než 100% výkon nečekala, ostatně tohle byla přesně role, na kterou se hodí nejlíp (a rozhodně doufám, že ne poslední). Líbila se mi i Nam Sang-mi a i další herci, snad jenom Yoo Oh-sung byl v roli padoucha Choie poněkud slabší, ale zase mi to nahradil děj okolo něho a pěkný zpracování vztahu mezi otcem a dcerou. I dobový zasazení seriálu je zajímavý a dělá seriál ještě o trochu zajímavější. Snad jenom jediná věc mě nepřestává iritovat - když už 99% korejců neumí vyslovovat japonštinu a prostě nedokáží říct "z" (viz oblíbené arigató godžaimasu) , proč dají hlavní postavě jméno Hanzó? :-)

Pečený sněhulák (2014) (pořad)

Tak já jsem se smála skoro celou dobu, hlavně u záběrů z GŠT.. Za mě dobrý, jen tak dál.

Mr. Brain (2009) (seriál)

Opět si musím postesknout - proč jsou japonský seriály tak krátký? Sotva si člověk oblíbí hrdiny a sžije se s nima, tak je konec. Mr. Brain musí mít pokračování!!!

5 minut svobody (2012)

Stručný komentář od arcticsky to vystihuje naprosto přesně..

Reverse Edge: Ókawabata tanteiša (2014) (seriál)

Výborná náladovka! Detektivní trojice, která řeší velmi zajímavý a ne zrovna obvyklý případy. Parádní atmosféra a občas naprosto luxusní fórky. Muž s bazukou mě málem sestřelil z gauče. :-) Jediné mínus z mýho pohledu je neustálý ukazování a řešení koz slečny asistentky. Na Japonku má sice prsa velký, ale aby se to muselo rozebírat doslova v každým dílu.. No.. 90%

Shineui kwijeu - Season 4 (2014) (série)

I ve čtvrté sérii pokračujeme ve stejném stylu - v každé epizodě se řeší případ spojený s nějakým neobvyklým či spíše raritním onemocněním, zatímco jednotlivé díly propojuje dějová linka osobně se dotýkající hlavních představitelů. Tentokrát se mi tato hlavní linka moc nelíbí, hlavně to, jak je až násilně našroubovaná na všechny postavy seriálu. Ale celkově spokojenost, člověk se dozví spoustu zajímavostí ze světa lékařství, o nemocech, o kterých neměl ani ponětí, navíc jsou zde sympatičtí herci a některé díly mi přišly skutečně HODNĚ dojemné (hlavně 10. epizoda o matce, která šla sedět místo svého syna). Klidně zvládnu ještě jednu sérii.

Kaechimi (2013)

Že jsem to nevypla po půl hodině je čistě díky Joo Wonovi. Naštěstí se po dost blbém začátku film docela "usadil" a dalo se to. Jenom je škoda některých zbytečně přehrávaných gagů, protože ty fóry nebyly vůbec špatný.

Teuraiaenggeul (2014) (seriál)

Hodnotím přesně 50% (proč nejde půlit hvězdičky???). Ničím mě to extra nezaujalo, ale ani neurazilo a mezi podobně laděnými seriály je to opravdu průměr. Jako pozitivum vidím zajímavé prostředí casina. Herecky se mi líbil Siwan jako nejmladší z bratrů. To není spoiler - autoři se od začátku nesnaží zastřít to, jakou souvislost spolu mají tři chlapi z plakátu a ostatně i název sám je dost vypovídající. Tohle je dost škoda, seriál by byl určitě dramatičtější, kdyby byl divák dvakrát (a hlavně podruhé) překvapen.. Pokud jde o další herecký výkony, tak musím kostatovat, že JaeJoong je už trochu míň prkenný, i když na oscara to zatím opravdu není. Ale možná mi jeho herectví přišlo v pohodě i díky tomu, co předváděl představitel padoucha Ko Bok Tae. Tam jsem si dlouho nebyla jistá, jestli to myslí vážně, nebo jestli to je nějaká parodie.. Obávám se, že Triangle mi v hlavě moc dlouho nezůstane. Ale furt je to mnohem lepší, než 99% české seriálové produkce.

Neukdae sonyeon (2012)

To je teda pěkná srágora.. jedna hvězdička za Song Joong-Kiho (jinak bych to rozhodně nevydržela dokoukat) a druhá za ten konec a pár slov o tom, jak je hrdinka pořád krásná, ačkoliv je o padesát let starší. Jinak je to dost špatnej film, možná kdyby mi bylo patnáct, žrala bych to víc. Před sledováním vlodlačího chlapce jsem si dala také korejský film o mučení politických vězňů v roce 1985 a musím říct, že se na to koukalo výrazně líp.