Bangbeob (2020) (seriál)

Téma šamanství by si rozhodně zasloužilo trochu promyšlenější dílo. Přece jenom, pokud se v počátku stanoví nějaká pravidla, je potřeba je dodržovat až do konce, jinak jde všechno do kopru. A atmosféra může být sebelepší. Jednu věc musím seriálu uznat - snad nejméně sympatické hlavní hrdiny, co jsem za dlouhou dobu viděla - ta podivná dívčina s děsně debilním Death note výrazem, mdlá novinářka a totálně umrlej policajt.. Přišlo mi, že ty lidi ani nebaví hrát.. Přitom sám příběh tak špatný nebyl, kdyby se stopáž zkrátila na polovinu, rozhodně by to prospělo. Tolik flashbacků jsem snad ještě nezažila..

Hwayugi (2017) (seriál)

Sorry, to nešlo dosledovat. První půlka ještě jakž-takž, ale potom už to přešlo do totální sračky. Pořád kdo koho miluje a jak moc, bleeeeeeee.. Přitom tam bylo tolik zajímavých postav, jako třeba ta mumie.

Joseon saengjongi (2019) (seriál)

Tak v rámci Déčka by to byla pecka. Jinak až na pár dobrých fórů (ale fakt dobrých) strašně amatérská záležitost s hodně přehrávajícími herci.

Yimong (2019) (seriál)

Chvílema to mělo docela ambici na slušnou dobrodružnou romantiku, ale ne ne ne. Přesto jsem vydržela skoro až do konce, od posledních dílů mě ale odradilo hysterické chování hlavního (údajně drsného) šéfa odboje. To se nedalo. Navíc jsem v podstatě kromě pár chvilek vůbec neměla pocit, že se děj odehrává v minulosti. Detaily byly naprosto odfláknuté, což bylo vidět na oblečení, na vlasech a hlavně na osvětlení, kdy kromě bílých LED světel dokonce přišly ke slovu i LED pásky.. Navíc chlap s oholeným podpažím v tý době.. no sorry.

Poslední císařovna (2018) (seriál)

Obrovský zklamání. Podle informací před začátkem jsem čekala něco opravdu dramatickýho a nadprůměrnýho. Místo toho jsem dostala sice ucházející, ale typickou obyčejnou telenovelu se vším všudy. První díly byly k nevydržení, v paláci jsem si říkala, že to nebude zase tak zlý, ale druhá půlka s rádoby veselými scénkami císaře se nedaly vydržet. Dopřetáčela jsem to pouze kvůli WangShikově pomstě, ale když jsem zjistila, že kvůli neplánovanýmu prodloužení tam Choi Jin Hyuk už nebude, musím konstatovat, že už tak dost nepovedený slátanině autoři nasadili korunu. :-(

Interview (2014)

Ty komediální prvky mi vůbec nepřipadaly vtipné, je to ten blbý americký humor, který jsem nikdy úplně nechápala. Když si tohle ale odmyslím, tak je tam spousta věcí, ze kterých dost mrazí a který jsou podaný velmi trefně. Kdyby se odpáraly scény se strkáním pouzder a střílením do prdele, s kousáním prstů atd., tak by to mohl být docela zajímavý film.

Pojedeme k moři (2014)

Skoro celý film hrozná nuda, nechápu, co je zajímavýho na domácím videu malých kluků.. To "odhalení" v závěru mi přišlo zaprvé očekávaný a za druhé na tom bylo znát, že je zde snaha šokovat.. Nepovedlo se. Ale vyloženě blbé to není, Mádl se s tím popral docela slušně a možná kdybych byla kluk, tak by to ve mě dokázalo vyvolat nějakou nostalgickou vzpomínku na dětství.

Blade Runner 2049 (2017)

Takže - v podstatě všechno, co bych na tomhle filmu mohla vyzdvihnout, je okopírovaný z původního Blade Runnera. Temná atmosféra, hudba, úžasně zpracovaný vizuál (včetně Atari a PanAm). Tohle sice miluju, ale nestačí to k tomu, aby mě nový Blade Runner potěšil. Postavy nepřináší nic novýho, děj stojí úplně za houby.. už nějak začínám mít plný zuby zápletek, kdy se umělá inteligence snaží co nejvíc podobat lidem a vyrovnat se jim. Proč by měla? Vždyť má sakra na víc. Film je šíleně natahovaný. A překvapení (fakt to mělo být překvapení?) ze závěru lze poměrně snadno pochopit už v půlce. Tohle si mohli filmaři klidně odpustit. Když se z toho všeho sundá Blade Runnerovský háv, je to spíš podprůměrná sci-fi. Nic moc teda.

Dodooknom, dodooknim (2017) (seriál)

Pozitivně hodnotím pěkně a citlivě zpracovaný vztah otce a synů. Plus dobré herecké výkony hlavních mužských představitelů. Jinak to ale není žadná sláva, naprosto nelogická je délka padesáti epizod, přestože příběhu by stačila maximálně tak poloviční stopáž. Ale hlavně, a to prostě nedokážu skousnout, děsně mi lezlo na nervy, jak se všichni honili za originály map, když vy bohatě stačily kopie, které už měli, a ještě by vlastně stačila i jedna, kdyby byla snaha hledat na víc místech..