Farm to Fridge (2010)

Za dob našich babiček bylo kuře na oběd vzácností a celkově se maso jedlo třeba jen párkrát za týden. Dnes jíme maso i několikrát denně, regály v obchodech jsou jím úplně přecpaný, a do toho ještě všude máme fastfoody, kde se prodává doslova po kýblech. Potom se ale nesmíme divit, jak vypadá jeho produkce. Neříkám nejíst maso, jen navrhuju nepřežírat se jím. Třeba bychom ho pak nemuseli produkovat tolik a tak hrozivou cestou. Ale stejně, větší zlo je mléko aneb jak říká jeden z největších vegan speakerů Gary Yourofsky: "When it comes to cruelty, I think there is more cruelty in a glass of milk than a steak." Tak si dejme raději to pivo nebo víno!

Moonlight (2016)

Nutkání nahnat do promítacího sálu čechy - vlastence - onanující nad facebookovými příspěvky Pitomia Yotamury a pustit jim Moonlight is too damn high! Ne snad protože by film měl cokoliv společného s problematikou uprchlické krize, spíše protože všichni víme, co se stane když je "negr v létáku". Co by se asi stalo kdyby se museli dívat na to, jak jeden afroameričan druhému: "Adjusting the antenna; Fiddling the flesh flute; Flipping the bishop; Making the bread rise; Peeling the banana; Punching the clown; Tickling the pickle;...". Zůstal by svět stejným místem? Kdo ví. Každopádně jestli souhlasíte, sdílejte Vašim přátelům. Děkuji, že jste si přečetli můj komentář (který absolutně nesouvisí s tímto umě natočeným, leč poněkud pomalu plynoucím filmem) a přeji, ať se Vám ve všem daří!

Postel (1998)

Originalitu film nezapře, o to hůř se ale hodnotí. Ovšem samotná scéna na fotbálku si minimálně ty tři hvězdy zaslouží. "Já řikám... Kdo svý starý nezmatlá aspoň dvakrát tejdně pořádně tlamu, tak u mě neni chlap!"

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Oh my gosh, moje oblíbenkyně Taissa Farmiga a oblíbenkyně všech Emma Watson v roli hloupoučkých, povrchních slečinek žijících s mámou, která je učí nástrahám života na základě filozofie The Secret. To jsem si těžko mohl nechat ujít, že ano? A kupodivu jsem spokojen, yo bitch. Ono je to teda hodně jednoduché, ale na druhou stranu dosti trefné. To "značkové náboženství" v propojení s naší "facebook generací" funguje jako ideální obrázek toho, jak se lidé snaží zaujmout lidi, které často ani nemají rádi. Mít ty nejlepší fotky na fýbýčku, nosit ty nejznačkovější brýle a žít život jako Paris Hilton, co víc si přát? Smutné. No, ale prostě co se týče filmu tak it's chill. P.S. Jako VIPky? Achjo.

Thanatomorphose (2012)

Jestliže si musíte slepovat končetiny izolepou, zvažte návštěvu vašeho praktického lékaře. Naturalistická šílenost, na kterou se podruhé asi nepodívám. To ovšem neznamená, že by mě snímek zklamal, naopak. V rámci žánru je to skutečná delikatesa.

Kámoši až na dno lahve (2013)

Nejdříve jsem si říkal, jaký je to zbytečný film naprosto o ničem. U závěrečných titulků jsem si ale uvědomil, že se jedná o celkem jednoduchý, přesto ale dojemný příběh ze života. Není to ta klasická kýčovitá romantická komedie, protože je to zde postaveno hlavně na dialozích. Když nad tím přemýšlím, tak to asi není ani komedie. Jediné co je tam vtipné jsou Američané vařící pivo (ekvivalent jsou medvědi hrající hokej).

Skrýš (2010)

Shelter mě ze začátku moc příjemně překvapil (já ho teda dostal doporučením od hororového fajnšmekra, takže jsem čekal něco nadprůměrného). Ale... Výborná první polovina, skrze níž nám režisér servíruje velice povedený psychologický thriller je v mých očích totálně zdevastována, pošlapána a znásilněna polovinou druhou aneb přesným opakem chytrého strašidelného hororu. A to říkám i přesto, že se mi tyhle "ďábloviny" většinou líbí. Na ty čtyři hvězdy to možná i je, jenomže já když nemám u závěrečných titulků nutkání zkontrolovat bubáka pod postelí... No prostě tři.

Stoker (2013)

Většina režisérů příběh pouze odvypráví, což by v tomto případě nestálo za nic. Jenomže Park, ten jakoby příběh dokázal prostřednictvím filmu namalovat. To bohužel nic nemění na tom, že skrze mě Stoker projel jako nůž nezanechávající bodnou ránu. Za to ale nejspíš může ten plochý scénář, protože hudba, kamera a klapka jsou na jedničku! Druhé zhlédnutí je nevyhnutelné.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Fyzikální zákony neexistují, zákony pravděpodobnosti jsou obrácený vzhůru nohama, Vin Diesel se tváří jakoby neuměl do pěti napočítat. Všechno je to navíc plné stupidních ehm... dialogů? K tomuhle dosti klasickému "fast and furios mixu" navíc přidáme jakousi melodramatičnost, když se banda zlodějů začne nazývat rodinou stojící při sobě v dobrém i zlém. Tato rodina je zde postavena do kontrastu (tak stupidně očividného jako je rozdíl mezi tmou a světlem) s bandou nesmlouvavých, ruských (<- jak jinak) zlodějů, kteří by svoji vlastní matku přejeli, couvli, přejeli, couvli, přejeli, couvli, kdyby to bylo zapotřebí k zisku balíku peněz. Policistu Hobbse, chovajícího se jako umíněné pětileté děcko, tady radši ani rozebírat nebudu. Plusové body dávám za ten nostalgický konec na adrese 1327 a linku kolem Letty. Navíc se řídím heslem: Čím je to stupidnější, tím je to zábavnější! Takže mě těch 129 Kč za lupen ve výsledku zase tak moc nebolelo. (Dokud si to nepřepočítám na pivo... Sakra!)

Zeitgeist: The Movie (2007)

"Náboženský mýtus je nejsilnější nástroj v dějinách a slouží jako psychologická půda, na které mohou kvést další mýty." Zastávám názor, že pokud chcete v něco věřit, nepotřebujete k tomu žádnou knihu, instituci, papeže, kněze ani věže. Nejspíš právě proto, mě zaujala hlavně úvodní část, ukazující nám křesťanství (ano, ta vypočítavá, vražedná organizace, jež na několik set let, zcela zastavila vědecký, technický i společenský pokrok v celé Evropě) jako jeden velký remake pohanské (egyptské) mytologie spojené s uctíváním (boha) Slunce. Remake, který se však může chlubit dramaticky většími tržbami a pro stádo mnohem přijatelnějším hereckým obsazením. Zeitgeist Vám poskytne mnoho argumentů pro diskuzi se zaslepeným věřícím, i když taková diskuze stejně nikam nevede, protože vy vlastně pouze "testujete jeho víru" nebo se rouháte. Co se týče těch dalších části, jakkoliv jsou spekulativní až stupidní, donutí Vás minimálně k zamyšlení. Zpracování dokumentu Vás bohužel k zamyšlení donutí také...