Jízda smrti (2007)

Pěkný malý horor, na kterém je třeba ocenit minimálně to, že není cílený na puberťáky a přináší vcelku nápaditý příběh. Udržuje si slušné tempo, pointa je taky pro jednou nenucená a zapadá do děje přirozeně. Režisérovo styl mi tak úplně nesednul. Občas bych třeba uvítal více atmosféry na úkor nechtěně komických gejzírů krve. Sem tam je vidět malý rozpočet, hlavní hrdinové nejsou z nejsympatičtějších, a co je horší, herci jsou příšerní. Ve vyhrocenějších situacích bohužel filmu dost podrážejí nohy, prostě proto, že jejich nevýkony jsou v kontrastu s dramatickým rázem dění k smíchu. Situaci zachraňujou představitelé fanatických záporáků. Takovou partu magorů bych nechtěl potkat ani za bílého dne. Výsledek mohl být lepší, ale díky za něj i tak. Je fajn vidět jednou za čas horor, který nejede zcela podle zaběhnuté šablony.

Absolvent (1967)

Prarodič dnešních romantických komedií. Film bez výraznějších hluchých míst, ale taky bez nějakých silnějších. Není to hloupé, jak si dnešní zástupci žánru snad přímo žádají. Vtipy jsou povedené, i když nejsou z těch, u kterých se budete popadat za břicho, k pohodové atmosféře filmu to přesně sedí, stejně jako písničky a sympatický flegmatický trouba Hoffman. Výjimečnost tohohle dílka mi ale uniká.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Vlastně jde o poměrně dobrý a napínavý film, jen to nejsou Akta X. Toho tajemna je tu mnohem méně než by bylo příhodno, Carter se svou režií také neexceluje a výsledku by slušela televizní obrazovka trochu více než plátna kin. Tvůrci se možná snažili přijít s neotřelým přístupem, zůstali však jen napůl cesty k úspěchu. Lepší 3*.

Firewall (2006)

Hollywood takových thrillerů chrlil mraky hlavně v 90. letech. Pokud už jste alergičtí na větu "Nech mou rodinu napokoji!", pak se Firewallu určitě vyhněte. Pro ty ostatní je to slušně odvedená žánrovka s pořád ještě svěžím Fordem a slizkým záporákem Paulem Bettanym. Loncraine rozhodně umí. Některé momenty jsou hodně napínavé a film rychle uteče, i když se občas zadýchává. Hlavně závěrečná třetina je až příliš ohratá na to, aby jste jen na vteřinku zapochybovali, že to dopadne jinak než si myslíte.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Filmový zmatek, bordel, chaos. Apatow a kolegové scénáristi pořádně zklamali. Děj asi vymýšleli za pochodu, protože jsou tu tuny postav a vedlejších linek, a každou chvíli se to zaměřuje na někoho jiného, jen proto aby půl hoďky před kocem přišel nový uber záporák, a všechny rozjeté dějové linky nesmyslně utnul a přebral veškerou pozornost na tu svou. Sandlerovský humor žeru, a tady je těch VTIPNÝCH trapáren opravdu hodně. Výsledek ale není ničím jiným, než dvěmi hodinami skečů kolísavé kvality se slaboučkým příběhem, který je jenom křehce propojuje. To by mi jako fanouškovi úchylného humoru na 4* stačilo, jenže směrem ke konci filmu dochází vtipná kaše, a to hodně. Ještě že je tu skvělý John Turturro a jeho tréninková scéna parodující Rockyho. To mě dostalo víc než cokoliv, co tu předvedl Sandler.

Kronika mutantů (2008)

I přesto, že herní předlohu neznám, se nemůžu ubránit drobnému zklamání. Čekal jsem béčkovou lahůdku pro fajnšmekry přesně ve stylu Doomsday, Hunter mi ale naservíroval těžce podfinancovaný mix Riddicka a otřesného D-War. Překousnete-li občas vyloženě úsměvné triky a zdlouhavý rozjezd máte tady slušnou porci akce, sem tam dobrou hlášku a hlavně lahůdkové herecké obsazení. Mentorující Perlman, charismatický drsoň Jane a po dlouhé době opět krásná Devon Aoki, ti všichni odvedli v rámci filmové kategori B skvělou práci. A i když zpočátku jsem byl ohledně filmu hodně skeptický, na konci by mi vůbec nevadilo, kdyby trval o trochu dýl.

Svůdné zombie (2008)

Tenhle projekt zaváněl pěkným průšvihem. Film, který na sebe chce upoutat díky obsazení pornohvězdy nedává moc nadějí na kvalitní podívanou. Naštěstí jsou Zombie Strippers s láskou natočeným brakem, a překvapivě v nich funguje většina vtipů i hlášek. Herci si své role užívají, a hlavně co předvádí Robert Englund mě naprosto dostávalo. Škoda, že tu neni trochu víc děje a méně stripshow, ze začátku jsou ty tanečky fajn, když se ale půlku filmu dívám, jak se nemrtvé holky svíjí u tyče, začíná to být trochu nuda. Ale prvních a posledních 10 minut nemá chybu.

Úhel pohledu (2008)

Svižný thriller, který se zbytečně neboří do politiky ani se nesnaží o co nejrafinovanější děj. Podává události kolem fiktivního atentátu na amerického prezidenta, které upgraduje postupným nahlížením z "úhlu pohledu" několika lidí. Takto na vás film nevyplivne všechna fakta a souvislosti naráz. Odkrývá je postupně a odhaluje nejasné motivace některých postav tak, aby se celých těch 90 minut pořád něco dělo. Tedy přesně model "Čtyřiadvacítky" - umně skloubená, formálně vypiplaná jednohubka, která se ani minutu netváří, že by měla vyšší ambice než pobavit. 70%

Weirdsville (2007)

Zařazení horor/fantasy nechápu, tohle je čistokrevný nízkorozpočtový klon Ritchieho komediálních gangsterek a jediný co na horory upomíná jsou okultismem zblblí záporáci. Ti vám ale moc strachu nenaženou, protože se často stávají terčem různejch fórků. Pár absurdních momentů a vtipných dialogů má fakt slušnou úroveň, škoda že takové situace čas od času vystřídá scénka hrající na vážnější notu...to mi prostě do filmu, kde pobíhá parta útočnejch liliputánů ve středověkej zbroji vůbec nesedí a sem tam to způsobí nepříjemné zakolísání tempa. Celkově jsou to takový lepší 3*.

Afro Samurai (2007) (seriál)

Ta hromada skvělých soubojů nemůže úplně zastřít dějovou pustotu za kterou se skrývá nejjednodušší myslitelná revenge šablonka a pocit, že by se to dalo celé odvyprávět v průběhu 20 minut. Dobře že jde o minisérii, dívat se na to v kuse, tak je to určitě za 3*. Takhle vás aspoň s každým započatým dílem znovu okouzlí stylová animace a bitky krvavější, než ty z Kill Billa. 70% EDIT: S odstupem zaokrouhluju hodnocení dolů. Afro samurai až příliš stojí na zpracování, a kromě vzpomínek na hezké obrázky ve mně nic nenechal. Stařičký Ninja scroll taky dějově neoslní, ale i přes archaický vizuál je mnohem nápaditější, dynamičtější a hlavně zábavnější.