Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Já vám nevím. Rogen je hrozně odpornej mumlající špekoun, Franco je namachrovanej herec neherec, McBride je úchylnej nechuťák, Baruchel je takovej nijakej, Hill je divnej... ale nějakým zvráceným fucking způsobem jsou dohromady tak nějak fucking snesitelní. Člověk buď bude mít rád všechny jejich filmy, nebo žádnej. Hodně blití, honění, fuckingů, improvizece, odpornýho černošskýho ječení.. a nakonec fakt sranda :)

Kick-Ass 2 (2013)

Druhá půlka je dobrej nářez. Ale začátek je ukrutně nudnej a prázdnej. Na jedničku nemá ani náhodou. Málo jsem se smál, hlášky nejsou tak promakaný a scény tak vychytaný jako předtim a celkově.. ten náboj tomu chyběl. Jasně. Prdel to je, kečup stříká, ruce padaj.. jo.. to je fajn. Ale první Kick Ass měl prostě něco tak cool, co tohle už nenabídne. Chvilkama je to spíš trapný. Nicméně.. pořád se jedná o celkem kvalitní komixovku pro klidné středeční odpoledne :)

Rivalové (2013)

Zaslouží si. Nejlepší film všech dob to není, ale má všechno, co člověk 2 hodiny svýho života chce. Výborný herce a ztvárnění skutečných lidí, napětí, humor, auta, holky, je co závidět i čemu nadávat.. A protože jsem před tím znal oba jezdce jen z rychlíku, nedíval jsem se na závody v roce 76 a nejsem zažranej do formulí, byl jsem hodně napjatej, jak to vlastně skončí. K tomu pohnutý příběhy obou rivalů, který jsou vlastně dost podobný.. A po filmové stránce perfektní práce. Za celou stopáž jsem zívnul jen jednou :)

Don Jon (2013)

Každej kouká na porno. Ať má holek kolik chce. To je prostě fakt a tak to dycky bude :)

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Měl jsem trochu obavu. Další Ethan Hunt, ale s jiným jménem, nebo tak něco... a ono prd. Stejnej xicht, stejný schopnosti, ale úplně jinej člověk je tenhle pán Dosahovač. A hlavně je to úplně jinej film s úplně jinou akcí. Nehraje se tady na efekty, nehraje se na dlouhý mlátičky supernepemožitelnejch terminátorů, který ani nezavrávoraj po 15 minutách tvrdých ťafek do xichtu. Ne. Málo vystřelených nábojů, honička s řidičama, který neumí zas tak dobře zatáčet a kličkovat, toho rozbitýho plechu taky moc nebylo, zkrátka jakástakás autentičnost. Ale příjemná. K tomu dobrej promakanej detektivní příběh s kontroverzema a kdyby se v určitejch chvílích člověk nepozastavil nad několika divnejma zkratama (čepici superhledanýmu zločinci normálně nepůjčuju), tak bych zaplesal a jebl sem 5*, protože mě to bavilo. Ale nelze. Prostě nelze.

U Konce světa (2013)

Sranda, ale na první dva filmy nemá. Co se mi ale líbí, že konečně existuje film, ve kterým je všem těm poblblíkům z cizích zemí vysvětleno, co doopravdy znamená a odkud přišlo slovo robot :)

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Tohle jo :) Sice lehce pomalejší rozjezd, ale naštěstí jen pár minut, než se rozvíří pach patosu a klevetění a objeví se akční divadlo s megalomansky zpracovanými efekty, záběry, skoky, triky, střelami, hlavami, skřety, elfy, trpaslíky, sudy, vodou, stromy, klacky, Kate ze Ztracených, sudy, vodou, skřety, Legolasem (ještě docela slušným hajzlem), hlavami, střelami, pavouky, skálami, chozením, blouděním, lezením, šplháním a všichni dohromady udělají moc. Řek bych, že se jedná o nejlepší podívanou pro arachnofobiky, akrofobiky, aerofobiky, ichtyofobiky, iofobiky, klaustrofobiky, a ostatní fobiky ever. A dnes už dáseříct tradiční a kultovní Jacksonova mrkev v Hůrce mě táááák pobavila. A scéna se sudy? Prostě krásná předvánoční pohádka se všímvšudy :)

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Mrtví muži v černém s nesrozumitelným Bridgesovo žvatláním a Reynoldsovo neměnným obličejem. Nebyl jsem uplně zklamanej, to ne. Občas jsem se fakt upřímně zasmál. Ale co mi opravdu nejde překousnout je ta nedomyšlenost děje a vůbec celýho toho fikčního světa. Muži v černým měli aspoň blikající sochu svobody, ale co tady? Boston prostě přejde to, že banda živých mrtvých skoro vrátí zpátky svoje kamoše a nechá město na sračky rozbitý? Nikomu to nepřijde divný, že nějakej špekoun chodí kolmo po mrakodrapu a kozatá bloncka za ním lítá na špagátě? Oukej. Nepřemýšlet a jen se bavit. Ale.. to taky nešlo uplně pořád. A taky mě už v dnešní době celkem vadí ty nehezy udělaný příšery. Tohle zpracování sedí na Saxánu 3. Nicméně pro těch pár vtipných momentů a dá se říct dobré poloviny filmu 3* dát můžu.

Gravitace (2013)

Je to o pocitu. O pocitu neschopnosti cokoliv udělat, o pocitu beznaděje a neustálého balancování na hranici života a smrti. A ten pocit se dostaví. A je to svírání, cukání, vrzání zubů. A je to výborná Sandra Bullock a výbornej Clooney. Snad jen není ani možný mít tolik štěstí, jako měla tahle ženská. Nicméně.. výbornej film s krásnou výpravou.

jOBS (2013)

Nejvíc mi vadí ten promrhanej potenciál. jOBS začal vynikajícím castingem a snahou o dokonalé zpracování dobovosti, ale při tom všem do detailu zpracovaným zevnějšku pozapomněli na ten vnitřek. Autoři si sebrali prostě moc velkej kus jabka a jen ho nakousli, ale ne tak, jak si to Jobs představoval u svýho loga. Příliš dlouhá doba a tolik životních okamžiků se prostě do dvouhodinové stopáže nevejde. A dělat z toho trilogii by byla sebevražda. A na druhou stranu tolik zbytečných zdržovaček (k čemu ty 3 minuty přeletů nad krajinou v tomhle filmu?). Nenudil jsem se. To ne. Ale podruhé ho vidět taky nemusím. Poselství a motivace, která měla čišit a donutit 25letý nerdy se vykašlat na školu a začít něco budovat z toho prostě tak nevyzařuje, jak by asi mělo. Prostě u mě minilehce podprůměr.