Poslední vládce větru (2010)

Tyjo nebylo to tak hrozný jak se se dočetl a slyšel. Neni to špatný film ale je to špatný film tohodle režiséra. M. Night Shyamalan natáčel slušný žánrovky co měli hutnou atmosféru co se dala krájet. Tohle je pěkný fantasy, které bych ale čekal od někoho jiného a ne od něj. Ikdyž teda jeho filmy jdou do kelu všechny protože Po zániku Země taky žádná sláva. Vizualizace a hudba byla perfektní. Obsazení ušlo akorád teda příběh a dialogy mohli být zpracovány lépe. 50%

Temný bojovník (2014)

Viděl jsem horší béčka takže se to docela dalo překousnout. Ale co nepřekousnu je hraní Nicolase Cage. Ten hrál naposled dobře snad před deseti lety. Škoda býval dobrej. Film má jednoduchou tématikou prostě samí žně. Starší brácha se nasere zabije tátu, hodí to na mladšího bráchu a ségru. Sestra najde fetáka co je zachrání, sestra se zamiluje do fetáka co všechny zachrání. Je fakt, že se Hayden Christensen tím mečem ohánět uměl to mu asi zůstalo z temné strany síly. Akorád koukám, že se mu zlepšilo dýchání. 50%

Řetězová reakce (1996)

Čekal jsem to asi hold jiný. Nějak mě tenhle film nenadchl, ikdyž to mělo dobrý nápad a obsazení bylo výborný. Škoda 50%

Kalvárie (2004)

Tohle byl jeden z nejlepších exploitation hororů co jsem viděl. Dost jsem tomu věřil, běhal mi mráz po zádech a atmosféra byla opravdu hustá. Vidláci byli opravdu mimo a asi se nikdy nepodívám do Arden. 80%

Syn zmaru (2014)

Dobrý, svižný a jednoduchý. Drsnej Ewan McGregor a dobrá akční jízda. 75%

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Gladiátor trochu jinak. Místo soubojů v koloseu tu najdete deset egyptských ran. Monumentální a velkolepé scény natočené se vším špatným co náleželo těmto pohromám. Putování Mojžíše je sice zdlouhavé ale stojí za to si počkat. Ramses to neměl jednoduché ale mohl si za to sám neměl ze sebe dělat boha měl ohnout hřbet a prosit o odpuštění. Hlavní dvojice Bale a Edgerton hráli na výbornou. Dlouhá stopáž je u Ridleyho Scotta klasikou, Jeho historické filmy jsou velkolepé a je vidět, že je dělá rád. Spíše u Scotta obdivuju sci-fi ale je vidět že tenhle žánr taky ovládá. 80%

Sólista (2009)

Jamie Foxx a Robert Downey Jr. se fakt snažili a hráli velice dobře. Bohužel to ale nestačilo. Čekal jsem od filmu trochu něoc jinýho, že to bude mít atmosféru co mě vtáhne že budu s hlavními hrdiny sympatizovat ale ono to nějak nepřišlo. Jede to ve stejnym tempu. Poznáte hrdiny, hádka, poznají se hlavní hrdinové a hádka a pak hádka a pak happyend. Nic jsem z toho filmu necítil, fakt jsem si to představoval jinak. 55%

November Man (2014)

Pierce Brosnan už má svoje léta ale ohánět se furt umí. Film má rychlé tempo a neustále je tu nějaká akce a celý to má hlavu a patu. 75%

Útěk z planety Země (2013)

Příjemný animák, který pobavil a měl zajímavou zápletku. Dobrá animace. Pohodička 75%

The Device (2014)

Čekal jsem trošku něco jiného a dostal jsem nudnou ukecanou ptákovinu. Sice to mělo atmosféru ale fakt jsem od toho čekal něco víc než se zdálo a to mě první polovina docela zaujala. 25%