Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Tak jsem se dočkal a poslední Hobit se dostal do kin a já mě možnost vidět to na co jsem celý rok čekal. Třetí díl nabízí asi největší akci a důstojné ukončení celé trilogie. Bitva pěti armád byla velkolepá, plná nádherných soubojů a zvratů. Byli tam věci, které byli teda až moc ale tak je to fantasy, tak se to dalo překousnout. Já jsem spokojenej a sám za sebe musim přiznat, že třetí díl se mě osobně líbí víc než druhý díl. Bilbo byl výbornej, parádně řešil situace. Gandalf je strarej neřád co pořád válí. Saruman na to, že je mu 93 let se slušně ohání. Thorinovi sice trochu šibe ale je to bejk, ví jak na to a pak se probere a nakope skřetum pěkně prdel. Jeho bratranec na čuníkovi je dosti vtipálek. Jinak nástup trpaslíků před osamělou horou, před velkym finálem mi způsobyl mráz po zádech a husí kůži. Obdivuju Petera Jacksona za to, že to takhle pěkně celé včetně Pána Prstenů natočil a zvládl. Skládám mu poklonu. 95%

Equalizer (2014)

Výborný :) Po Johnu Wickovi tu máme další akční pecku s ruskou mafií. Moc dobrý akční film s jednoznačně výborným Denzelem Washingtonem. 85%

Železná srdce (2014)

David Ayer natočil silný válečný film, který tu dlouho nebyl. Hrdinství jenž se odehrává v kovové rakvi má velkou sílu a atmosféru, která mě pohltila úplně celého. Musel to být nátlak na psychiku, kterou si ani neumim představit. Naprosto bravurní herecké výkony a skvělý scénář, včetně režie. Krásné tankové bitvy. Nasvícené projektily přidávali bitvě dost pěný efekt. Moc povedený film. Jen možná, ale jen možná bych pozměnil konec. Ale proti gustu....90%

Hlas (2013)

Docela povedá, průměrná komedie z dabingového prostředí. 50%

Závod s časem (2013)

v 85 minutě se začalo něco dít. Tenhle film je stejně zbytečnej jako spanilá jízda za Paula Walkera, Proč? protože je to k ničemu, tenhle film je zbytečnej a neni ani dobrej dávam 20% a to jen za Paula Walkera. Nic víc nic míň.

Námořní pěchota (1990)

Zastrčená vzadu na poličce, zaprášená akční jízda z 90. let, o které jsem absolutně nevěděl. Ale jsem rád, že jsem to dohledal a měl možnost to vidět protože to byla dobrá akční podívaná. Zajímavé herecké obsazení, dost akčních scén a jednoduchý příběh, který fanoušky devadesátkovejch akčních filmů rozhodě neurazí. Mam rád tuhle muziku s těhle starejch fimů, dodává tomu pěknou atmosféru. Já se bavil. 75%

Banditi (2001)

Výborné herecké obsazení a vynikající příběh. Škoda jen toho, že to bylo tak zdlouhavé ale konec za to stál. Občas to byla i sranda.70%

Spy Game (2001)

Míň akce, víc keců ale to v tomhle filmu vůbec nevadí. Je to o intrikách, lžích a podvodech všude kde to jde. Největší sranda je, že takhle to v tý Americe asi fakt chodí a lžou si tam do očí snad všichni. Příjemný špionážní thriller, který docela odsejpá. Dobrá ústřední dvojice. 70%