The Deep House (2021)

Originální pojetí a místo. Po sakra dlouhé době horor s atmosférou, napětím a zvláštním pocitem. Tohle jsem si užil, už jen to místo navozuje tísňivou atmosféru. Jako celek to dobře drží a to je hlavní. 75%

Temné lesy (2020) (seriál)

Další povedená kriminálka a na Netflixu. Pouze šest dílů a zajímavý příběh. Na jedno nedělní odpoledne dostačující. 70%

Eternals (2021)

Marvel na to šel tentokrát jinak, jak bylo avizováno už od oznámení filmu. Musím říct, že se mi tenhle koncept dost líbí. Superhrdinské drama co má sice pár CGI bitek, ale v celku je to komornější film. Nové postavy se mi líbili a dokonce i herecké obsazení bylo fajn. Palec nahoru za to, že takové kvanta nových postav dostalo docela prostoru a hlavně i poselství postav, není tak nějak přehnané. Nad tímhle asi bude dost ofrňovat, ale tak to prostě je. Nejsou jen postavy jako Iron Man a Kapitán Amerika. Prostě se lusklo a dostanou prostor postavy a komiksy, které byly až nad druhé koleji ,ale rozhodně si svojí pozornost zaslouží. Za mě příjemná změna. 75%

Kaštánek (2021) (seriál)

Je podzim ideální čas na postavičky z kaštanů. Ale jestli si línej pusť si na Netflixu tuhle parádní kriminálku. Postavičky udělají za tebe a ještě přihodí nějakou mrtvolu. 85%

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Svižný, koukatelný a občas vtipný. Na plátně je ale moje oblíbená postava. Tuhle postavu miluju asi od deseti let. Carnage je moje přezdívka v hrách a všemožných kravinách. Postava se povedla až na pár maličkosti. Venom 2 není špatný jen zbrklý a nedotažený. Pozornost si, ale zaslouží. 65%

Duna (2021)

Potřeboval jsem to nechat uležet, abych věděl jestli si druhý den budu něco pamatovat a jaký z toho vlastně budu mít pocity. Pamatuji si snad celý film. Jeden z nejdelších filmů, na kterém jsem byl v kině a přitom mi přijde, že jsem tam byl chvilku. Ten film je epos a já mám v plánu pořídit knihy. Zajímá mě svět i postavy a intriky. Herci jsou fantastický. Ty scenérie a celý ten svět je pecka. Musím vyzdvihnout kostýmy a efekty. Na tohle se prostě nádherně kouká. A co se týče zvuku, tak tady jeto jasná jednička. I když párkrát jsem zaslechl, jak Zimmer sám sebe vykradl. Režisér je režisér s velkým R. Tohle se fakt povedlo a já potřebuju víc koření a to hned. Plná palba 100%

Halloween zabíjí (2021)

Já se těšil hodně a nedostal jsem úplně to co jsem očekával. Trailer navnadil na velká jatka a ty se nekonali v takovém měřítku, jak jsem čekal. Tenhle film je prostředkem příběhu. Konec teprve přijde a tak se tvůrci rozhodli vytáhnout postavy z prvních dvou dílů. Ty dostali svojí možnost postavit se Mikovi a zkusit, tak svoje štěstí porazit svojí 40 let starou noční můru. Někdy je to otravné, ale chápu co se tím zamýšlelo a doufám, že finále bude vetší, lepší a co se týče mrtvol početnější. Tenhle díl asi nesedne každému. Mě ze začátku taky moc ne, ale když uběhlo cca 100 minut, tak to jako celek docela zapadalo do sebe. Vraždy jsou dobré a neopakují se což je plus filmu. Hodnotím to lepším průměrem z úcty k postavě a režisérům. 65%

Temný dům (2020)

Horor moc ne, ale velice dobře zahraný thriller. Zajímavá záporná postava a Rebecce Hall hraje pěkně a ty její odpovědi některým lidem mě fakt pobavili. 75%

Nikdo nevyvázne živý (2021)

Náhodou tohle se Netflixu povedlo. Dobrá atmosféra i triky. Konec se mi velmi líbil a dost se to v posledních 25 minutách rozjelo. Takže za mě koukatelná hororovka co má tempo a zajímavý nápad. 70%