Agora (2009)

Už dlouho mi chyběl nějaký pořádný historický film a tenhle mě dostal, nádherně zpracovanlé dějiny, kulisy mě nadchly a herecké výkony byly nadprůměrné, jsem ráda, že fillm nebyl přebyt velkými holywoodskými jmény, protože by to asi ztratilo na úrovni

A.I. Umělá inteligence (2001)

Kašlu na všechny předešlé komentáře, že Spilberg neumí točit scifi nebo že vyšel z formy. Pokud to někteří jedinci nepochopili, tak hlavním tématem byla láska. Myslím, že problém malého Davida by se mohl stáhnout i na dnešní dobu. I v dnešní době se nachází na planetě hodně osob, které tráví celý čas, který jim byl dán, seděním před vílou a doufáním, že je někdo bude mít taky rád.

Alenka v říši divů (2010)

Celkem zklamaná jsem z toho byla, ale ani Tim Burten nemůže mít každý film dokonalý, není to jeden z jeho nejlepších snímku, ale propadák to taky není, ... po technické stránce se mi to líbí, ale způsob natočení mě nějak neoslovil, sice děj byl plný, ale když sem to sledovala, tak mi to přišlo, že je to takové suché a nemá to spád, .. celkově doporučuji na oddech, kde nemusíte moc vnímat a stačí vidět jen jednou .. mimochodem, ale hodně se mi líbil styl hran Helen Bonham Carter (předčila podle mě i Johna Deppa), která ztvárnila Červenou královnu, role ji opravdu sedla

Amélie z Montmartru (2001)

Velice příjemné, hravé ... nádech francozské atmosféry. Po shlédnutí Amelie, jsem měla pocit, že možná existuje dobrý konec, že někdy může něco dopadnout dobře. Pokud vás bude někdy soužit špatná nálada jako mě před prvními sekundami filmu, tak okamžitě si stáhněte zasněnou Amelii a nechte svůj smutek odplavat.

Angel-A (2005)

od začátku mě film pohltil .. parádně se ke snímku hodilo černobílé zpracování, parádní herecké obsazení, parádní myšlenka, parádní konec (v srdci jsem moc toužila, aby to tak skončilo).... 4 parádní = 4 hvězdičky

Archanděl Gabriel a paní Husa (1964)

Trnkovu práci mám ráda, ale zrovna tohle dílko mi dělalo hodně problémy, abych se na něj soustředila

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Tento snímek si opravdu zaslouží komentář :-D ... po celou dobu filmu jsem přemýšlela, jestli to autoři mysleli vážně nebo si dělají jenom legraci. Nakonec jsem dospěla k názoru, že celých 125 minut je bráno jako komedie. Popravdě jsem se chlámala nad ujetostí filmu. Svým způsobem je Asterix a Obelix tímto podáním opravdu originální. K tomu, že příběh se zakládal na opravdových příbězích, zlepšuje ještě můj pohled na film. Dala bych možná i čtyři, ale to by lidé bez smyslu pro humor (ne ten rádoby inteligentní) ukamenovali.

Asterix a tajemství kouzelného lektvaru (2018)

Dlouho jsem "nesesmolila" žádný komentář. Ale z nepochopitelných důvodů jsem nucena okolnostmi se rozepsat u tohoto filmu :-D. Zaprvé bych chtěla upozornit, že jsem se na snímek snažila dívat očima mladého díváka. Jako by mi bylo opět třeba 8 let. Ano, je to jiné, než jsou originální filmy o Asterixovi a Obelixovi, ale starší diváci si musí uvědomit, že i dnešní generace dětí je jiná. A právě se mi líbilo, že téma Asterixe a Obelixe zpracovali tvůrci tak, že je to bližší dnešní generaci (teda aspoň myslím :-) ). Sice tam byly dvě velké nelogické chyby (jako rychlý přesun zpět do vesnice, počet kotlů s lektvarem před závěřečnou bitvou), ale nakonec u mě převládly čtyři hvězdy místo tří.