• Fantasy

Sue Thomas: Agentka FBI (2002) (seriál)

Je to seriál mého dětství a už tenkrát mě uhranul. Detektivka tak trošku jinak. I po té době (ca po 13 letech) jsem se na ní nedávno dívala na Nova Cinema a opět mě seriál dostal. Dnešní tvorba je jen o práci, extrémní odborné přesnosti, mnoho krve, nebo zvláštnímu typu humoru, kde bych potřebovala americký kompars (viz Teorie velkého třesku), abych vůbec věděla, čemu a kdy se mám smát. Škoda, že takových seriálů není víc. Starší seriály mají daleko větší koukatelnost. Ať už se jedná o kriminální žánr (Komisař Rex, Turbo, Sue Thomas) nebo o scifi (Hvězdná brána, Ztracený svět, Smalville) nebo i jiné seriály. Hlavní potenciál těchto starších seriálů vidím hlavně v tom, že mají i lidský faktor a to je to hlavní. Člověk se dívá na televizi, aby si odpočinul, nebo aby šel na další šichtu do práce, kde musí nadměrně zaměstnávat mozek. Chce vidět, jak dobro vítězí nad zlem (když ne ve skutečnosti, tak ať aspoň ve filmu to tak funguje) a ne aby měl ještě z televize depku. To je zkrátka můj názor. Tento seriál se mi právě líbí kvůli skoro rodinné atmosféře na oddělení. Emoce taktéž patří k rozhodování a ne pouze racionalita. A to se mi na tomto seriálu líbí, je zkrátka lidský, ale i přesto má každý díl nějakou pointu a něco nového se i dozvíte. A tak by to mělo být i ve skutečné práci. Když tam člověk má vydržet 40 let, měl by mít přátelský kolektiv, měl by mít svou práci rád a lidi tam brát jako druhou rodinu, jinak to celé nedává smysl.

Špionky (2001) (seriál)

Komentáře odpad! dávají většinou chlapi, kteří nemají smysl pro humor. Těžko to řadit do věkové kategorie 10 let, protože by děti takovému humoru asi nerozuměli. Já bych to tipovala na kategorii 12+. Mně se špionky vždycky líbily, takové pěkné odreagování od reálného světa a vzpomínání na dětství přecházející v pubertu. Ještě dnes si ráda zkouknu nějaký díl a zasměju se tomu. Nejvíc obdivuji asi Sam, ale Clover a Alex tomu dodávají grády.

Tales of the South Seas (1998) (seriál)

Ahojky. Seriál dávali u vás na slovenské televizi nebo jste na něj koukali na netu v angličtině? Pokud je někde i ve slovenštině, pošlete mi odkaz na email amaia@email.cz. Nebo pokud by i byly titulky. Já jsem se koukala, ale nic jsem nenašla. Díky moc.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál)

Opět se převážně chlapi a někteří stupidní ženský ukazujou v nejstupidnějším světle. Opět se budu opakovat a řeknu, že hodnotit něco, co jsem neviděl je naprosto směšné a dětinské. To, že se někomu telenovely nelíbí je jeho věc ale nemusí nám díky svému negativnímu názoru ke všem telenovelám zhoršovat reputaci filmu. Zavřete se radši k vašemu fotbalu, tam se dozvíte jistě mnoho o světě a kultuře, když budete analyzovat jak kdo kope do míče. Skvělej nápad.

Totally spies ! Le film (2009)

Ty si viděla ten film v češtině? Nevíš kde ho koupím nebo stáhnu? Já ho na webu popravdě nenašla ani v originále.

Turbo (2000) (seriál)

Jako zas tak špatný to není. Já na to koukala, když jsem byla ještě kuře a líbilo se mi to. Na Rexe to samozřejmě nemá, ale furt lepší jak některý jiný stupidní seriály jako Hvězdná brána, JAG, MASH a jiný sračky.

V dobré společnosti (2004)

Velice zajímavý film a i když je z roku 2004, téma je stále aktuální. Nevím, jestli bych to úplně nazvala komedií. Je to spíš takový film ze života, konfrontace 26letého mladíka a 49letého zkušeného muže. Nejprve se zdá, že jejich komunikace nebude možná, ale nakonec se každý od toho druhého něco naučí. Mladík se naučí pokory, že i muž středního věku není přítěží, dinosaurus a nepotřebný, jak ho ve škole a ve vedení jiné společnosti učili. Muž středního věku se zase od toho mladého naučí, že ne vždycky jsou nápady mladšího kolegy špatné. Osud si s nimi pohraje i v osobní rovině. Při tomto filmu se hluboce zamyslíte a myslím si, že každý si tam najde to své. Jsou tu i humorné scény, ale hlavně Vám tento film otevře oči a dojdete k zamyšlení. Jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděla. Nevím jak v Americe, ale pro nás stále dobové téma. Mladí manažeři by se nad svým počínáním ve firmách měli zamyslet. Osobně si myslím, že manažeřinu by se neměl obecně člověk učit ve škole, manažerem se musí stát v průběhu působení ve firmě, od zdola nahoru. Jedině tak může manažer vykonávat svou práci dobře a rozumět ji. Obecné poučky jsou k ničemu, každá firma potřebuje vlastní způsob a styl vedení a dobrý manažer musí rozumět práci jeho podřízených a znát je v osobní rovině. Jen tak může dobře rozhodovat.

Velkolepé století (2011) (seriál)

Koukám, že tady hodnotí samí chlapi, které podobné seriály nebaví. Mně se seriál líbí a koukám na něj pravidelně. Koukala jsem i na Borgiu, když dávali u nás první sérii. Já hlavně nechápu, proč (když se vám to nelíbí a když o tom víte kulový) dáváte samé negativní hodnocení. Já taky nefandím nějaké Startreku, Jak jsem poznal vaši matku, Partičce a podobným pořadům, ale rozhodně jim, jen proto, že se mi nelíbí, nedávám negativní hodnocení. To může jen opravdový ubožák. Chodí sem asi samí děti nebo nevyzrálí jedinci. Prostě demence. Nevím, proč se vám nelíbí kamera, hudba je tam klasická (uměřená tomu, že se má jednat o seriál ze 16.stol.), kostýmy jsou úchvatné, dialogy občas přihlouplé, to souhlasím, ale herci hrát umí. Vždyť herečka, co hraje Hürem, je vážně dobrá (perfektní práce s obličejem a chování hraje též velmi působivě). Válečné tažení bylo celkem dobře nahráno, možná to mohlo být více krutější, ale co na plat. Titulky mne zaujali animací a stylem hned (i když jsou zbytečně moc dlouhé). Jenže, když to holt není někoho žánr, chybu si vždy najde. Přesně jak se říkává: "Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde." Že?'

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Velice působivý seriál, který má několik řad. Baví mě hádat, která ze scén je skutečná a která je vymyšlená. Zároveň člověk vidí, že skutečně je něco mezi nebem a zemí, co se vědou vysvětlit nedá. Mně už se stalo mnoho zvláštních nevysvětlitelných věcí, takže tomu věřím.

Vybíjená (2015)

Film nebyl zas tak špatnej, ale nečekejte žádnou komedii. Je to takovej vzpomínkovej film na mládí a školní léta. O tom je celej film, žádný extra zlomy, ani živej děj. Říkám předem, abyste pak nebyli zklamaní, když se na něj rozhodnete jít do kina.