• Fantasy

Pásky z Nagana (2018)

Už od mala jsem chtěl být jako Gretzky nebo Jágr a vášeň pro hokej mi zůstala dodnes. Nemohl jsem si proto nechat ujít dokument o největším úspěchu českého hokeje, který je navíc ze zahraniční produkce. A musím říct, že to byla naprostá špička. Toto by si měli pustit všichni mladí kluci ale možná spíš úplně všichni a to nejen proto, aby si připomněli, co je náš národní sport ale také, aby se přiučili něčemu z nedávné historie, na kterou dnes mnozí již zapomínají a přitom je pořád tak čerstvá a v poslední době je čím dál víc aktuální si připomínat naší minulost protože by se mohlo stát, že se nám vrátí. 95% Edit: celkem solidní úspěch, dostat se na první místo na csfd, nicméně je asi jasné, že to není zcela objektivní. Já musím říct, že jsem viděl už lepší sportovní dokumenty (napadá mě třeba Facing Ali), nicméně jsem rád, že se v úspěchu tohoto dokumentu odráží stále velmi vřelý vztah Čechů k hokeji a k Naganu samotnému.

Big Lebowski (1998)

Já zkrátka nemusím filmy, kde je 50% všech dialogů podobně nesmyslných a člověk si jen stěží dokáže představit, že by spolu dva lidé takto komunikovali. Nicméně musím uznat, že v druhé polovině filmu se dojem trochu spravil a několikrát jsem se i zasmál. 69%

7 životů (2017)

Film s velmi originálním leč však totálně nevyužitým námětem. Bohužel se totiž velmi rychle zvrhl v duchapustou béčkovou akční naháněčku protkanou spoustou nelogismů a totálních nesmyslů jako například skok ze třetího patra naslepo do prázdného kontejneru bez zranění. Nemůžu dát víc než 59%.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Star Wars asi nikdy nebudou dokonalým filmem bez chyb a na každé z epizod by se jich dalo najít mnoho. První řád asi nikdy nebude tím, čím bylo Impérium a Kylo Ren se nikdy nestane takovou legendou jako Darth Vader ale i tak musím říct, že jsem byl z osmé epizody nadšen. Už to nebyla taková vykrádačka předchozích epizod jako "sedmička" (a i ta se mi líbila), bylo to o něco temnější, o něco tajemnější a už to nebyla taková vesmírná pohádka. Občas mě to skoro až dojalo. Já se na filmech nesnažím hledat chyby v případě, že mě film jako celek uspokojí a já byl velmi, velmi spokojen. 90% Edit: Když jsem to viděl podruhé, už to nebylo tak dobré jako v kině. Víc jsem si uvědomoval, kolika nesmysly byl děj protkaný, kolik tam bylo rádoby vtipných momentů, jak je v amerických filmech zvykem...ale stále si stojím za tím, že to byla velmi solidní podívaná. 85%

Blade Runner (1982)

Tak toto je z mého pohledu opravdu megalomanský přešlap, který se stal kultem zřejmě nějakým omylem. Mě to nechalo chladným a znuděným a jen horko těžko hledám na filmu pozitiva. 48%

Chlapectví (2014)

Velmi dlouhý, velmi obyčejný film o velmi obyčejných věcech, který ve mě ale zanechal zvláštní pocit. 74%

Vetřelec: Covenant (2017)

Moc nerozumím tomu, proč to má nižší hodnocení než Prometheus. Za mě to má minimálně o 15% víc. Prometheus na mě působil jako béčkový sci-fi, kdežto tady je vše, jak má být. Žádnou originální myšlenku sice Covenant nepřináší ale bylo to daleko koukatelnější, akčnější a napínavější. 77%

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Chvíli jsem přemýšlel dokonce o pěti hvězdách ale asi přece jen trochu chybělo, nicméně jsem se skvěle bavil. Zápletka se zdánlivě bodrým polobožským tatíkem byla zajímavá a celé to bylo takové roztomilé a zábavné a že jsem se opravdu párkrát nefalšovaně zasmál! A na konci došlo i na "pořádnej" doják...možná proto ta hvězda dolu :D...88%

Kyklop (2008) (TV film)

Poprvé hodnotím film, který jsem neviděl celý. Ale tohle se celé vidět zkrátka nedá :D. Je to taková kravina, že jí není rovno :D. Člověk, který na toto dal 6 milionů dolarů musel být opravdu idiot. Za kostýmy dávám 11%.

Hra o trůny - Za Zdí (2017) (epizoda)

Šestá epizoda byla plná neobhajitelných failů jako celá sedmá série. Pořád mě to baví ale mrzí mě, že to začíná sklouzávat do průměru a děj začíná být mimořádně předvídatelný. Pokud v poslední epizodě série nezabijou autoři některou z hlavních postav, bude to o ničem :D. Oživení draka nočním králem byl však solidní nápad. 68%