• Fantasy

Benga v záloze (2010)

Tuhle komedii mi doporučil bratr a že on má na dobrý komedie čuch! Jenže teď si svojí auru odborníka na komedie trochu pokazil. Během filmu jsem se doopravdy hodně zasmál jen jednou a to když Rock a Samuel letěli dolů ze střechy. Takže z popisku akční / komedie / krimi si můžeme škrtnout komedii. Co se krimi týče, zápletka byla hodna 10ti letého dítěte, takže krimi můžeme škrtnout rovněž a akční filmy já moc nemusim, takže moje hodnocení nebude vysoký. 65% (a to je na mě málo...filmům, který se mi opravdu líběj dávám 80% a víc).

Gravitace (2013)

Právě jsem zjistil, že za tuhle roli byla Sandra nominovaná na Oscara a jediná otázka, která mě napadá je "Cože?". Vždyt ona si svojí roli spletla s rodinou komediíí, ve kterejch obvykle hraje. Kam ti pánové z akademie dali oči? Řekl bych, že její výkon srazil zajímavý film kamsi do průměru. Modlil jsem se celou dobu, aby se vrátil George a když se to stalo, tak jsem záhy zklamaně zjistil, že to byl jen sen. Sumář: Zajímavý film se skvělými efekty znehodnocený nehodícím se hereckým výkonem Sandry Buldog. 66%

Návrh (2009)

Na Sandru Bullock je pěknej pohled jako na ženskou...horší to už je s pohledem na ní jako herečku. Tady to naštěstí trochu vytáhnul Ryan Reynolds a Sandra má štěstí, že jí z neznámejch důvodů obsazujou do podobně koukatelnejch ptákovin. Clekem dobře do tohodle stylu zapadá její ksicht...škoda, že s její vizáží nekoresponduje i její herecký umění. 75%

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Na seroš jsem dostal tip od kolegy a první, co jsem si řekl, bylo, že má geniální námět, na čemž si trvám doteď. Seriál má skvělou výpravu a atmosféře člověk věří a říká si "tak takhle nějak by to asi opravdu mohlo vypadat, kdyby...". Co se mi nelíbí je, že osciluje mezi seriálem pro puberťáky a jen místy se pochlapí. Herecké výkony až na výjimky mě rovněž nikterak nenadchly. Mám zatím za sebou 5 dílů první série, což už by mohlo stačit na první ucelenější dojem a zatím to jsou slabší čtyři hvězdy a jen čas ukáže, jestli moje hodnocení posílí a nebo jestli se seriál octne v tříhvězdičkovém propadlišti dějin. 73% EDIT: Tak po zkouknutí celé serie musím přece jen pár procent přidat protože druhé polovina první serie byla přece jen o poznání silnější. Seriál trochu "přitvrdil" a od devátýho dílu je to celý tejemnější než hrad v Karpatech. Takže v hodnocení přitvrdim i já 80%.

Room (2015)

Očekávání nebyla přehnaná, takže jsem rád, že je Leny překonal. Tušil jsem, že tenhle příběh by mohl být pro mě to pravé a taky že byl. Byl silný a skvěle zpracovaný, možná až na trošku hlušší místa po návratu domů a samozřejmě útěk byl trošku slabší a možná se na tom dalo zapracovat víc, aby působil realističtěji ale jinak smekám a smekám hlavně před oběma herci v hlavních rolích protože výkony to bylo skvostné a v případě Brie Larson byl zaslouženě odměněn. A co se týče Jacoba Tremblaye, tak jsem zvědav, jak se bude jeho kariéra vyvíjet protože, to co předvedl, bylo na jeho věk impozantní. 91%

Tropická bouře (2008)

Asi nepochopím nikoho, kdo nepochopí tento humor :). Ale teď vážně...neříkejte, že se vám nelíbila Satanova pěšinka nebo Pařák 1 až Pařák ∞? Dobře...u tohoto filmu to vážně zkrátka nejde a to je na tom super. Miluju komedie se Stillerem, kde hraje totálního dementa a tady to zvládl skvěle i když zrovna nehrál Trulanda. Doufám, že když se mi líběj podobný píčoviny, tak to neznamená, že nnemmám ddobrou hlavu. 91%

Deadpool (2016)

Po té vší chvále, kterou jsem odevšad slyšel, jsem čekal něco opravdu extra ale tohle bylo jen "velmi solidní" ale ne extra dobrý. Film byl postavenej na všudypřítomnym humoru a vtipnejch hláškách, který dost často ovšem byly jen rádoby vtipný. Netvrdim, že jsem se nezasmál ale čekal jsem prostě víc. Co se příběhu týče, tak od komiksový adaptace asi nemůžeme čekat zápletku hodnou Tarantina nebo Finchera ale i z tohodle hlediska jsem čekal možná o trochu víc. Asi to vypadá, že moje hodnocení bude mizerný po předešlý kritice ale to vás asi zklamu...i tak to zkrátka stálo za to. 84%

Upíří deníky (2009) (seriál)

Kolik jsem vlastně viděl serií? Ani nevím...možná tři. Někdo se teď možná ptá, proč já, odpůrce podbných zdánlivých zhovadilostí, jsem na to vůbec koukal? Ano bylo to z donucení ale po pár dílech jsem zjistil, že to vlastně neni zase tak hrozný. Po delšim čase to ale začalo působit jako nastavovaná kaše a tak jsem to utnul. Nicméně moje představy o kvalitě seriálu byly překonány a musím uznat, že to nebylo tak strašný, jak jsem čekal. Možná bych se měl podívat na Twilight a třeba se mi to zalíbí :D. 69%

Obvyklí podezřelí (1995)

Tenhle film mi strašně dlouho unikal a já vlastně ani nevím proč. Poprvé jsem ho viděl před měsícem a včera jsem ho viděl už potřetí. Je to geniální dílo s naprosto geniálním scénářem a kevin Spacey tomu svým výkonem dodává grády a přibližuje tenhle skvost nejvyššímu hodnocení. Kevin Spacey mě čím dál tim víc utvrzuje v tom, že patří mezi nejlepší herce všech dob. 95%

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Pokud se potřebuju pobavit a trochu si oddechnout, pustim se Earla. Kompletně všechny postavy v seriálu jsou zábavný a nebyl díl, u kterýho bych se nebavil. Za všechny scény připomenu asi tu, ve které Earl a Randy okrádají hluchou ženu ve spánku. U toho jsem se málem počůral smíchy :). 91%