• Fantasy

Donald Trump: Speciál o falešnosti (2020) (TV film)

Asi každý příčetný člověk vidí, že Trump je sociopat a narcis, co je posedlej mocí a úspěchem. Jen když to řeknete jeho ne zrovna bystrým fanouškům, tak jim to jaksi nedochází. Nevím, jak je možné. že nevidí jeho zcela amorální a nebezpečné chování, ale jsem rád, že tady uslyší i od odborníků, co je to za obertrotla. Za hodnotu toho dokumentu dávám 90%.

Návrat (2003)

Zajímavý počin. Taková klasická ruská dovolená otce se syny, která končí (pozor spoiler) tragickou smrtí otce, které se jistě nedalo zabránit. To by otec musel být totiž normální a ne, jak je pro Rusko bohužel typické, nenormální. Ano, je to sice jen film, ale tak nějak to koresponduje s mojí představou o ruské realitě. 69%

The Mandalorian - Kapitola 17: Odpadlík (2023) (epizoda)

Tak já vám tedy nevím. Těšil jsem se na novou sérii, ale schéma tohodle seriálu mi už prostě začíná připadat ohraný. Jednotlivý díly jsou jako přes kopírák. Mando letí na nějakou planetu, tam se dostane do konfliktu, zjistí, že musí něco vyřešit na jiný planetě, letí tam, cestou se dostane do konfliktu, který zase vyřeší a takhle to půjde dokola až do posledního dílu. Schématem to připomíná herní adventuru, ale otázka je, jestli je možný s opakujícím se schématem utáhnout tři serie a zachovat si úroveň. Já si prostě připadal, že koukám na některý z předchozích dílů a to není úplně dobře. 66%

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál)

Acho jo, tohle se fakt nepovedlo. Vždycky mi vrtá hlavou, jak je možný, že se na něco najme tým profesionálů, neleje se do toho moře peněz a vzejde z toho něco absolutně průměrnýho a zapomenutíhodnýho. Když na to člověk kouká, chtě nechtě to musí srovnávat s trilogií Pána prstenu, koneckonců i celková stopáž je plus minus podobná. Jenže tohle oproti trilogii Pána prstenu kulhá uplně ve všem. V první řadě to jsou postavy. V Pánovi prstenu si člověk mohl zamilovat celou řadu postav na první dobrou. Tady mě spíš všechny postavy časem začaly vyloženě srát (fakt se omlouvám za ten výraz ale jinak se to říct nedá). Ty jejich nekonečně dlouhý dialogy, který byly asi tak uvěřitelný jako předvolební kampaň Andreje Babiše, byly občas k nevydržení. Autoři asi čerpali ze sborníku filozofů nebo já nevim, ale bylo to celý špatně. V celý serii nebyl nikdo, kdo by měl s kýmkoliv nějaký harmonický vztah, nebyl tu v podstatě žádný představitel ryzího dobra a člověk od hrdinského fantasy očekává střet absolutního dobra s absolutním zlem a neočekává, že ho postavy reprezentující dobro začnou srát. A co mě dál zklamalo byla tuctová hudba. Upřímně nevím, jak moc se na tom podílel nebo nepodílel Howard Shore, ale v porovnání s Pánem prstenu, kde bylo x melodiíí, který si člověk pustí s nadšením i 20 let po premiéře, tady nebyla ani jedna. Žádnou si nepamatuju...ani úvodní znělku, prostě nic. Dávám 59%

Rozhněvaný muž (2021)

Pěkná, temná, možná trochu monotonní hudba, Jason překonal světový rekord v Poker Face, který držel Arnold od Terminátora, ale ten konec byl na Ritchieho teda hodně slabej a degradoval to na úroveň filmů se Stathamem...počkat, on to byl film se Stathamem! Takže vše v pořádku...70%.

Arcane (2021) (seriál)

Asi ten nejnadhodnocenější seriál, co jsem viděl! Chápu, že pro hráče lol to bude asi citovka, ale myslím, že nikoho jiného to moc neosloví protože děj je průměrný a pořád je to jen animák. V recenzích, co to chválily, jsem četl například, že to je skvělé, protože to má uvěřitelné postavy...to jako vážně? Představuju si, že by mohli existovat různí lidé ale ne takoví :D. No prostě čistej průměr a nic víc. 65%

Perníkový táta (2008) (seriál)

Podle mě jeden z nejnadhodnocenějších seriálů. Dokoukal jsem to do konce, takže by asi bylo hloupý přehnaně kritizovat protože to bez pochyby bylo koukatelný, ale vývoj hlavní postavy mi přišel těžko uvěřitelný stejně jako vývoj vztahů mezi jednotlivými postavami...tam to za mě prostě haprovalo. Takže max 75%.

Papírový dům (Netflix verze) - Rodinná tradice (2021) (epizoda)

Konec překvapivě velmi dobrý a promylšený. Když to shrnu celé, tak to bylo koukatelný a člověk se u toho nenudil ale dost mě po celou dobu štvaly nesmyslně se chovající postavy. Tu chtěl někdo všechny zabít, tu se choval jako dobroděj, tu se někdo choval jako debil, pak jako genius. Prostě ty postavy zabíjely kvalitu. Ale jinak celkem koukatelný a nemůžu říct, že bych se nudil.

Hvězdný prach (2007)

Třináct let jsem odolával a ačkoliv nejsou pohádky mým šálkem čaje, tak jsem nakonec podlehl a na Hvězdný prach se podíval. Na konci jsem si říkal, že by se mohl touto pohádkou inspirovat třeba Troška ale pak mi došlo, že o Pánovi prstenů řekl, že je to nesmysl, takže podobně kvalitní pohádky se u nás asi nedočkáme. 79%

Životy těch druhých (2006)

Námět měl velký potenciál ale ztvárnění bylo podobně nudné jako kulisy komunistického Berlína. První polovina se táhla a byla prošpikována nudnými dialogy a druhá, trochu svižnější půlka, to už zachránit nedokázala. Ale je dobře, že si člověk může filmem občas připomenout jaký svině komunisti byli a stále jsou. 68%