Epidemie (2018)

ok... a čo tým chcel akože básnik povedať? "dokument" na tému ako robiť z komára somára. 30%

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

kedysi som tento film miloval a mám ešte vhs-ku. teraz? príde mi strašne naivný a na rozdiel od hoodovských filmov b-produkcie veľmi precenený a pomerne slaboduchý. silné momenty sa striedajú so slabšími, geniálne herecké výkony - predovšetkým Alan Rickman (ktorého party museli vystrihnúť o cca štvrťhodinu, pretože sa tvorcovia obávali, že bude obľúbenejší ako samotný hlavný hrdina) s neviditeľnou hereckou vatou a neskutočne lacným adamsovym cajdákom navrch. Costner nezaujal. vo filmoch, ktoré boli jeho prepadákmi ma presvedčil viac, paradoxne. všetko ale zachraňuje scenéria, atmosféra a kvalitná produkcia. už si to ale asi nepozriem. nebaví ma to. cca, je to nuda.

Černí baroni (1992)

s realitou pétépákov to veľa spoločného nemá, napokon, pri rozhovore tých, ktorí v týchto práporoch slúžili to vyšlo najavo, ale ako film je to jeden z najväčších klenotov českej kinematografie. jediná slabina je snáď úbohý strnulý "herecký" prejav miláčika dievčat dana landy, večnej pseudocelebrity a človeka s pochybnými názormi. inak sa dá tento film pozerať dokola, lebo výkony, hlášky a spracovanie tohto diela sú originálne, neotrelé a... no skrátka pozrite si to. absurdné. 90%.

Vražedná terapie (2001)

načo? pýtam sa načo? ďalších zbytočne stratených takmer 100 minút. neviem, kto sa odvážil minúť, doslova, rozpočet na tento fádny, ničím výnimočný a klišéovito vypointovaný crossover. dobre si rozmyslite, či do toho pôjdete. a caruso bez policajtskej placky pôsobí komicky.

Zlaté oko (1995)

Konečne bondovka, ktorej nemám takmer čo vytknúť. Snúbi sa v nej nové so starým, spektakularita, bombastičnosť (niekedy doslova) nemá hraníc, preháňanie nie je prehnané, zlý je lepší ako dobrý a dobrý lepší ako zlý. Jediné, čo mi snáď na tomto filme vadí, je občas trocha arogantný Brosnanov duckface. Ale musí sa uznať, že po Daltonovi je to oživenie ako sa patrí. 90 %.

Povolení zabíjet (1989)

už to vyzeralo na nudu, ale koniec, kde to cca nudný dalton s unaveným pohľadom a prepadnutými viečkami rozbehol na spôsob starých bondoviek s množstvom hyperbol to celkom príjemne spasil. určite lepšie a živšie ako dosť chaotické a snáď až parodické the living daylights. aj keď iba o kúsok. hoci, stále mám dojem, že bondovky s daltonom sú iba akýmsi lepším béčkom s renomé superagenta, ktorý má nielen právo zabíjať, ale aj právo na to, aby pred ním automaticky divák padal na riť. 75%

Dech života (1987)

začiatok je fakt trapas, doslova "těžkoslovenský", zabavil som sa na faktografických faux pas, ako mená, gramatika, blablabla, ktoré sú ale v prípade západnej kinematografie už "dobrým" zvykom (na pseudovizitku som sa nemal ani pozrieť). postupne sa ale film zlepšoval, zlepšoval a zlepšoval. dalton mi príde pomerne nudný a unavený, unavenejší ako ujo moore, pričom mal o dvadsať rokov menej... skrátka sa na túto úlohu hodil len neveľmi. ako divadelný herec povedzme. čiže to vygradovalo až k úspešnému napínavému koncu, spolu s príjemným prekvapením, zosobneným artom malikom, sympatickým arabským plnokrvníkom. fajn, dá sa. 70 %.

Jen pro tvé oči (1981)

áno, moore už nie je najmladší, napokon, už v prvej časti kde účinkoval nebol žiadny junák, ale tento film bol celkom v pohode a viac-menej nepostrádal nič, čo postrádať nemal. no tie zrýchlené zábery si mohli tvorcovia odpustiť. avšak carole bouquet... neskutočne pôvabná, priam fascinujúca. prvá bond girl, ktorá mala priamo blízko k dokonalosti.

Časové pásmo bylo změněno