Epidemie

Dokumentární / Krátkometrážní
Česko, 2018, 23 min

V dokumentu se trojice mladých kluků vypraví po stopách epidemie cholery, která řádila na jihu Moravy v 19. století. Vybaveni natáčecí technikou se pokusí navázat kontakt s oběťmi, které tato extrémně nakažlivá nemoc postihla. (e.peet)

MKV

Kvalita střihu, nahrávání i samotného konceptu si zaslouží 5*. Nevyjadřuji názor, co si myslím o konci. Peťan se STNenem mají YTB pořád co nabídnout a i přes nízkou sledovanost věřím, že je to neodradí k dalším skvělým projektům jako je tento. Ještě bych rád podoktnul, že Miško je velmi skvělý vypravěč a dá se říct i herec. Měli by jste chlapci zkontaktovat nějaké produkční studio a ukázat jim Vaše skvosty, protože vím, že máte na to, natočit pořádnej boom🙂 ()

vyfuk

Peťan opět zasahuje s tím, čím dokáže zaujmout skoro na více než nadprůměrné úrovni. Zasahuje ještě ke všemu jistou formou "found footage", který ani nepotřeboval být "found", aby byl publikován. S hororovou atmosférou zde máme sdělení, o kterém si můžeme myslet mnoho, ale vlastně balancujeme ve výsledku nad tím jestli to, co jsme viděli je pravda a nebo fikce. Jako z epizody Věřte nevěřte. ()

honajz2

Nutno uznat, že ne všechno je přesvědčivé, už hlavně proto, že místo, kde jsou, je vidět jenom za tmy a za dne ne. Ale nutno uznat, tenhle amatérský pokus o dokument/Lovce duchů, je dost zajímavý. Celých 23 minut je celkem poutavých a na amatérský film je to slušně natočené, sestříhané a prostřihy na psycho-experimentální záběry hlíny nebo hrobu tomu dodávají ještě větší grády. V rámci amatérského filmu jde fakt o něco povedeného, akorát uvěřitelné to moc není.  Slabé 4* ()

pornogrind

Tak jsem narazil na krátkometrážní filmy od youtubera, kterej vystupuje jako PEET.  Do této doby jsem o něm neslyšel. Možná to bude i tím, že žádný youtubery nesleduju. Tohle jde prostě mimo mě. Takže to budu hodnotit jako jakejkoliv jinej amatérskej kraťas. Jak to na mě působí ? Jako když si tři kámoši hrajou na lovce paranormálních jevů. Vyberou si příběh z minulosti o  epidemii cholery a jdou jakože prozkoumat ty místa kde se vše událo. Ikdyž jim ani za mák nevěřím, že by to místo navštívili. Mou domněnku ještě víc přiživuje fakt, že to místo neukázali za denního světla. Takže to mohli točit kdekoliv za barákem. Snaží se vypadat strašně věrohodně ale přitom nemají ani žádnou pořádnou techniku. Věřím, že fakta o choleře jsou pravdivá ale jinak tomuhle kousku nevěřím ani za mák. A kdo věří že je to reálný tak ten nemůže mít všech 5 pohromadě. Po technické stránce je to ale celkem obstojná práce. Protentokrát budu shovívavý a 2 hvězdy jim dám.  PS: Petr Esterka mi teda nepřipadne dvakrát zajímavej ani charismatickej abych musel sledovat jeho kanál. ()

Hannynko

Chalani to zvládli veľmi dobre po všetkých stránkach, jediné čo by som chcel je aby to ešte pokračovalo. Veľmi dobrá atmosféra, kvalitný strih aj audio. Je to nesílené/prirodzené, tajomné. Dokonca si dovolím povedať že týmto počinom sa veľa mladých môže začať viac zaujímať o históriu svojej zeme a napríklad kludne aj o iné zeme a mory ktoré ich trápili. Menší SPOILER ALERT: Plný počet hlavne aj za to že vďaka neodhaleniu ostáva strach z neznámeho a tým pádom môžete nechať pracovať svoju fantáziu. HannyS ()

• Ke konci dokumentu se Michal vzbudí a má nutkání se ještě jednou vrátit na to místo, kde předtím byli, a odchazí jakoby dolů. Po chvíli se vzbudí jeho kamarádi s tím, že půjdou za ním na ono místo. Jdou však směrem doprava (z pohledu diváka). (pornogrind)
  • Ve scéně, kdy se má jednat o opuštěné pole, jsou v čase 16:15 vidět v pozadí dvě světla. (pornogrind)