Satan (2003)

až tak veľmi to nebolelo.pravda, spracovanie je dosť drevné, raz je kamera normálna, niekedy FF. samotný pán temnôt naozaj nestojí za to, hovoriť o efektoch nebudem, očividne tu utrpel  rozpočet. ale zachráni  to Bruce Payne, ktorého charizma siah až po strop. niečo medzi tv úrovňou a klasickým intersonicom. vydržal som to a bol som viac nadšený, než z mnohých blockbusterových filmov, ktoré ma nudili  oveľa viac, ako toto mocne podceňované dielko.

Osvícení (1980)

No, odkladal som, nakoniec som sa na to mrkol. Stephen King bol so spracovaním nespokojný. Ani sa mu veľmi nečudujem. Z filmu mám totiž pocit, že je to akoby zostrih, jednotlivé časti autor nenechal dozrieť, všetko to tak nejako kvapí a atmosfére tým skôr vykrútil krky nedovolil jej  vykvitnúť naplno, hoci takmer dva a polhodinová metráž dáva viac príležitostí. Skrátka kapitolka po kapitolke a kde nič, tu nič. Jack Nicholson nesklamal, táto pozícia mu sedí najviac, priamo sa do nej narodil. Shelley Duvall mi prišla strašne... blbá a naivná. Ani sa nečudujem, že na ňu ako tiež Jack bol nasratý. Príjemne ma prekvapil malý Danny Lloyd, ktorý tu toho síce veľa nanahral, ale svojej úlohy sa zhostil celkom dobre. Dovolím si tvrdiť, že aj televízna verzia spracovania Kingovej knihy mi príde zaujímavejšia. Alebo aspoň rovnako zaujímavá a hlavne neokresaná. Cca som relatívne sklamaný.

Pekelná díra (2022)

Keď hľadáte len za veľkou mlákou a nájdete hneď u susedov. Pekelne dobrý horor s prekvapujúco slušnou produkciou, spracovaním, trikmi, nápadom a hlavne atmosférou. Diery v logike minimálne, koniec to zahojí. Kto by to bol povedal, že sa v Poľsku natočí takáto kvalitka, nekompromisne konkurujúca západnej kinematografii. A kurwa!

Beowulf: Král barbarů (2005)

Kto videl Vikingov - 13. bojovníka, nemusí sa unúvať. Toto je skrátka... niečo také, iba vlažnejšie. Nejak sa to skôr ťahá než plynie a sype. Ak ale máte radi škandinávsku atmosféru, typické scenérie, možno vám to bude chutiť. Mňa to nijako zvlášť nenadchlo. Sarah Polley je však fascinujúca, bez debát. Inak nič moc. V TV by to fungovalo, na plátnach kín sotva. 50%

Phantasm (1979)

Tak to už pri "kultových" filmoch chodí. Ani zaboha neviete, prečo sú kultové. Atmosféra? Sotva. Logika? Kdeže. Napätie? Snívajte. A možno o tej snovosti to celé je, pretože pointu to nemá. Na konci sedemdesiatych rokov to možno žrali. Na začiatku osemdesiatych rokoch (prostredníctvom VHS-kazier), pri vysokom dopyte po akýchkoľvek hororoch by sme to možno žrali aj my. Pozerali sme väčšie blbosti. Hlavne so simultánnym dabingom. No i v dobe úzkoprofilovosti hororov by určite patril tento "kultový" film k dielkam, ktoré by nám veľmi rýchlo vyšumeli z hlavy. Skrátka, kde nič nie je, ani smrť neberie. Hoci je cintorín tak blízko. Nuda.

Mahulena, zlatá panna (1986)

pekná rozprávka so skvelým prostredím a atmosférou ako keby z obdobia pohansko-predkresťanského. Ady Hajdu sympatický ako vždy,  nesympatický arogantný Rémi Martin ako priblblý princ, Mahuliena síce pekná, no tak trochu prázdna, zato Diva na spapanie. taký lepší priemer, ktorý neurazí. 70%. mimochodom, kde je Ady, tam je Roman... nerozlučná dvojica. hoci aj v postsynchrónoch.

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

trocha štýlové, trocha uletené, taký nemastný-neslaný pokus o paródiu. kopecký opäť defiloval. zbytočne veľa neznesiteľných operných vokálov píliacich uši. najlepší bol ale asi pokus o dialekt a absolútne neschopná polícia. toť vše. 65% a steimarová bola kus. vôbec nie romantického, skôr výsostne zmyselného razenia. v porne by sa uživila, na to vezmi jed.

Adéla ještě nevečeřela (1978)

vo svojej dobe to mohla byť objavná paródia, no nebyť zaujímavého prejavu kopeckého ( a možno hrušinského, hoci v podstate v tomto filme zaujal iba ako štamgast a fajnšmeker gastronómie a pivného moku) ako správneho "legendárneho" záporáka, nestálo by to cca za nič. časom toto dielo neobstojí. skrátka, zasa iba faktor nostalgie.

The Best of S.O.S. - Peťa Polnišová (2004) (pořad)

Na tomto "zábavnom programe" sú najzábavnejšie pokazené zábery. Na youtube je ich za päť hodín. inak je to trapas, s ktorým by som sa hanbil vystúpiť ako so scénkami na stužkovej. a to idiotské politizovanie...

Časové pásmo bylo změněno