Terminátor: Temný osud (2019)

Sarah Connor:I´LL BE BACK! A máme tu pokračovanie ala Star Wars 7+ s etablovaním novej línie pomocou starej garnitúry. Bez fan-service by to zahnil ako predošlé pokusy o pokračovanie. Vývoj tu je len marginálny a nie tak pôsobivý ako v originále z ´91. Ani jeden z nových protagonistov nevyžaroval charizmu. Príbeh sprevádzajú nevyváženosti a snaha zachovať príbeh je po niekoľkých odklonoch hra na istotu. Triky a súbojové scény sú technicky na úrovni napriek tomu film pôsobí občas ako B-čko. T-800: I WON´T BE BACK.

Joker (2019)

Komiksoví film bez komiksového spracovania to sa moc nevidí. Phoenix je výborný a ťahá celý film. Atmosféra filmu je veľmi dobre vystihnutá a nezbadal som hluché miesta aj keď sa nejedná o žiaden ˝akčňák˝. Je tu ale citeľný odklon od komiksovej postavy záporáka k bláznovi so svedomím.

Jay a mlčenlivý Bob: Přeprc (2019)

Smith si robí paródiu na svoje filmy a omieľa stále to isté aké dobré jeho filmy boli. Okrem toho je tu tlačenie na family pílu. Samotný príbeh je zanedbateľný.

Zaklínač (2019) (seriál)

Hodnotenie po druhú seriou. S treťou prišli problémy až na koniec odchod Cavila ťahúňa serie a asi jediného fanúšika kníh, z ľudí čo na tom pracovali. Síce to nemá konzistentnú úroveň, ale nakoľko ma seriál opäť prinútil zaujímať sa o osudy Geralta dávam najvyššie hodnotenie. Časové skoky sú občas mätúce, ale nie na toľko aby odradili. Znalosť príbehu je výhodou. Herecky sa tvorcovia trafili a Cavil do toho dal asi všetko.

Watchmen (2019) (seriál)

Zo začiatku veľmi tajomný kúsok. Nový príbeh, nové postavy všetko zahalené v neznáme a až pomali sa rouzlujúce motivácie postáv. Rozuzlenie ako aj kompletné vysvetlenie príde v poslednej časti. Nie, že by nebol príbeh dosť zaujímavý ale nenecháva moc miesta na špekulácie ale tak už boli vystavaný aj pôvodný Watchmani. Spravocanie je na úrovni a herecky to tiež klape.

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Aj ja som chcel viac ale dostal som len niečo na druhú. Nieje tam nič originálneho, ale to je údel priemerných pokračovaní. S novými typmi zombíkov nevyužitý potenciál nakoniec to boli samí Homrovia.

Ad Astra (2019)

Vidno osobné zaujatie tvorcov. Čo sa príbehu týka nie som si istý, že ho potrebujeme. Celkové negatívne vyznenie hlavnej myšlienky je ubité happyendom. V charakterovej role tohto typu ma Pitt odradil.

Manželská historie (2019)

Nie je to komédia ale drsný rozvod dvoch zaľúbených. Dobré herecké výkony a silné dialógy.

Burákový sokol (2019)

Pozitívne, ľudské a dobre natočené. Herecké výkony uveriteľné aj keď sú tam aj ne herci a možno, že práve pre to.