Gekidžóban Blood-C: The Last Dark (2012)

Má to svoje lepšie miesta (občasne dobré rozhovory s Manou, posledný bos a súčasná animácia), ale v celku nič čo by oslovilo alebo až išlo pod kožu. Ako som pri anime zvyknutý. Najviac vadia na temnom deji otravný šónen spolubojovníci.

Expanze (2015) (seriál)

Srší z toho kvalitné sci-fi až by som si rád obliekol kombinézu a zaletel si od jednej planéty k druhej. Dejovo ma to ešte nedostalo ale postavy sú dobré, výprava a kostnými tiež. Čo sa týka obsadenia typovo sú herci obsadený dobre a deus ex sa tiež mihne.

Lucifer (2016) (seriál)

Anglický akcent Lucimu prospieva a komické vsuvky sú tiež patrné. Trochu slabší scénar a obsadenie.

Daredevil (2015) (seriál)

Detektívne, temné, dobrý hudobný doprovod, silné postavy, uveriteľná zápletka a veľa filozofovanie. Hlavná postava je hnaná svojou silou a pocitom spravodlivosti. Čo sa mi nepáči je to klamanie a v niektorých častiach glorifikovanie záporákov.

Creed (2015)

Wannabe ˝Rocky˝ mladý Creed, ide cestou realistickej sondy do života siroty so slávnym otcom, v ktorého šlapajach ale aj nie v jeho šlapajách sa chce vydať. Všetci bojujú a to nie len boxeri ale aj tréner, priateľka aj keď si to nechce priznať. Výprava a spracovanie je veľmi dokumentárne a herci nie až tak presvedčivý. Aj keď doják sa v určitej forme dostaví.

Deadpool (2016)

Sprostý ale aj drsný a dych berúci humor v určitých pasážach stráca dych film. Trochu nesúrodý dej a slabý záporák a kazia celkový dojem. Veľká výhoda znalosť angličtiny a urban výrazov alebo nutnosť natrafiť na dobrý preklad. Napriek tomu som sa dobre zabavil.

Legendy zítřka (2016) (seriál)

B-čká dostali svoju síce tímovú, ale sériu.

Steve Jobs (2015)

Trochu viac patetické ako som očakával a z Jobsa nešla až taká arogantnosť ako som si predstavoval. Dialógy sú často komplexnejšie ako je schopnosť priemerného diváka (s Johnom Sculleym). Prestrihy na minulosť sú v deji mätúce. Veľa vzťahov je len načrtnutých (napr s Andy Hertzfeldom). Fassbender a Winsletová sú veľmi dobrý v tom čo predvádzajú.

Macbeth (2015)

Vizuálne podmanivé, herecky zaujímavé a celkovo povznášajúce. Textovo vyčerpávajúce (treba natrafiť na dobrý preklad). Dejovo celistvé a ako už spomínané aj v recenziách krvavé.