Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Poslední recenze (313)

plakát

Cesta za smířením (2021) 

A mě se ty Wirkolovo fantazie líbí. Přijde mi, jako by se s každym dalším filmem snažil bejt serióznější a dramatičtější a přitom to sou čím dál tím větší uchylárny. Naštěstí zatím nešlápl vedle.  Tady to podtrhuje fantastickej casting. Jako ten námět není nijak originální, ale jednoduše perfektně zahraný. Občas jakobych z těch dialogů slyšel smějícího se Quentina. Ale když se to vezme kolem a kolem, tak je to romantika jak hovado. Není lepší a originálnější způsob jak slepit nefunkční vztah. A hlavně žádný zasraný rasový ani genderový blbosti. Ženská dostane naloženo úplně stejně, jako chlap. A chlap si zase užije stejný pocity, jako mnohdy prožívá ženská. A tak to má být.

plakát

Dexter - New Blood (2021) (série) 

Ale jo. Musím přiznat, trochu toho sentimentu a nostalgie udělalo svoje. Přeci jen, je to už 15 let od první sérky a tehdy to bylo doslova zjevení. A nejen pro mě. Od tý doby uteklo skutečně hodně vody ve filmovým / seriálovým světě. Přivýst dinosaura Dextera znovu k životu, ten nápad, ač zněl seberajcovněji, budil spíš obavy, že to v dnešním světě prostě nemůže obstát. Analog je přece jednou provždy mrtvej. Nebo není? Buď se tohle pokračování bude držet původního rukopisu, ale potom nemá šanci oslovit dnešní fans zhýčkaný netflixem apod, že? Nebo se mu jeho tvůrci budou snažit vštěpit něco z genů současný produkce, ale pak z toho bude jakejsi geront na steroidech, za každou cenu kůl a s nadějí, že se vklíní mezi klíny současný generaci malejch psychoušů, který uslintávaj při masakrování nevinejch asiatů při hře na slepou bábu. Vyhlídky celkem na hovno, žejo? Za sebe musím napsat, že nakonec přišel asi ten nejlepší možnej kompromis. New Blood, v tom měl bejt asi zapikanej Dexter jr, si vzal to dobrý ze svejch kořenů, přeci jen, ten původní rukopis tam byl znát, jo, takže to dobrý naštěstí přetrvalo. No a přece jen se objevilo pár inovací, ta nejvtipnější byla pro mě asi ta roztomilá asijská podcasterka, který měly udržet kontakt s e-realitou. Dobře vymyšlený. Neztrapnili se, dali tomu důstojnej konec, i když možná těch pár minut tam bylo fakt navíc no a pokud Dexe nenaklonujou například z kapky jeho použitýho genetickýho materiálu, kterým velkoryse oplývá ta indiánská samička, tak to zůstane tam, kde to má bejt - u ledu.

plakát

Jih proti Severu (1939) 

Bez ohledu na obsah, jehož pojetí může být kontroverzní, zejména pro jistý nejmenovaný hnutí orodující za popírání  (čti bourání) minulosti a nastolení totální čokovlády, je film dost dobře natočený, a po formální stránce toho není moc co vytknout. Ok, je to poněkud naivní romance, člověk musí vzít v potaz rok vzniku, ale i přesto, šílený stopáži navzdory, ten výsledek stojí za to. Musím přiznat, že tehdy ta hollywoodská elita dokázala ten "filmovej bič" uplést skoro z jakýhokoliv hovna a taky tím bičem zapráskat v tom správným rytmu. Dnes se klade důraz na to, aby současný filmy a seriály odpovídaly co možná nejvíc realitě, aby se z herců stali aktéři reality show a namísto "hraní" nám předváděli, jak by se v tý či oný situaci plácal obyčejnej člověk. Dokonce i superhrdinové musí řešit problémy běžnýho života. Přirozená filmová evoluce. Prostej fakt, vedle kterýho potom tyhle "hollywůdský starý fláky"  vypadají jako špatný maňáskový divadlo. Je otázkou, co budou herci, nebo performeři, nebo kdovíjak si budou říkat, předvádět za 40 let. Pro mě je tenhle film, v celý svojí roztomilý naivitě, výrazný barvě a s tendenčními dialogy, krásně zdokumentovaná filmová historie, která se, narozdíl od té skutečně odžité, nedá zbourat, nejde popřít nebo narovnat tím správnějším směrem. A doufám, že v týhle podobě ty filmy přetrvaj.

Poslední hodnocení (3 653)

Wind River (2017)

02.04.2022

Obnažené (2022) (seriál)

02.04.2022

Vražda v Orient expresu (2017)

31.03.2022

Django (1966)

14.03.2022

Odznak Vysočina (2022) (seriál)

14.03.2022

Vlkodlak (2010)

14.03.2022

1883 (2021) (seriál)

10.03.2022

Nejmenší ptáci na světě (2012) (TV film)

23.02.2022

Nevina (2021) (seriál)

21.02.2022

Reklama

Poslední deníček (20)

23

co mi to jen připomíná... :)

Reklama

Reklama