Hodná holka (2002)

Jennifer Aniston moc nemusím. Její role většinou nestojí za nic a tak jsem čekal, že tady to bude podobné. No s trochou nadsázky se dá konstatovat, že tohle je její nejlepší herecký výkon. Jennifer se dokázala celkem dobře ztotožnit s postavou zdeptané manželky, která si doma sexu příliš neužije a tak samozřejmě hledá rozptýlení jinde. A najde ho hned v práci - u mladíka Holdena, který prožívá podobnou krizi v bledě modrém. Jake Gyllenhaal se neztratil, což dokazují i dnešní role které dostává a na povrch se dere mladá a nadějná "star", která může zastínit ostatní a dostat se tak na pomyslný herecký vrchol. Nejvíc se mi ale líbil John C. Reilly - manžel Aniston, působící věrohodně a potýkající se s nepříjemnými problémy. Koukatelná záležitost...

Noc tornád (1996) (TV film)

Docela obstojný katastrofický snímek o Tornádech, ale na Twister bohužel nemá. 35%

Chladnokrevně (2003)

Vynikající Podfu(c)k!!! Skvěle rozehraná šachová partie ve které jde o peníze, životy, důvěru a taky lásku. Hra začíná a jde opravdu o Hru nervů, neboť hlavní hrdina má mnohy na mále, jenže Jake je šikovný a tak si dokáže poradit i v té nejnepříjemnější situaci. Ovšem v jeho branži je těžké někomu věřit, a tak mu nezbývá než podezírat úplně každého. Jen tak může mít výhodu a dovést svůj plán ke zdárnému konci. Vše by šlo dokonale, kdyby mu hlavu nezamotala krásná Lily a jakmile do hry vstoupí city - nemůže to dobře skončit. Velice povedený film který tak trochu připomíná Ocean´s eleven ale řekl bych, že zápletka je ještě propracovanější a konec překvapivější. Mám filmy tohoto typu rád, neboť se většinou jedná o skloubení dramatu, lehké černé komedie, akce a v neposlední řadě taky kapky toho Krimi = ideální kombinace. A Dustin Hoffman jako King nemá chybu :)

Osvícení (1980)

Fascinující!! Nikdy bych nevěřil, že zrovna Stanley Kubrick natočí tak výborný horor. O tomto filmu jsem slyšel hotové legendy, navíc sem na něj viděl takovou "upoutávku" v katastrofickém filmu Twister a od té doby jsem na něj neustále myslel. Knižní předlohu Stephena Kinga jsem nečetl, což je dobře, neboť pak by můj názor na film mohl být zkreslený, ať už v pozitivním nebo negativním smyslu a mě přeci víc zajímá film. Již začátek - Jackova cesta na pracovní pohovor do hotelu skrze Coloradskou přírodu působí dosti tajemně a i přes nádhernou scenérii kolem má divák dosti nepříjemný pocit, který podtrhuje výstižná hudba. Naprosto geniálni je tu práce s kamerou - tady se Kubrick vyřádil. Jednotlivé záběry jsou nasnímány tak, aby vynikla velikost a rozlehlost hotelových chodeb, zároveň nicotnost opuštěného chlapce, který je tak ještě menší a záběr z jeho pohledu na konec chodby ve scéně s dvojčaty je úchvatný. Vůbec kulisy hotelu jsou perfektní - hotel je na první pohled luxusní a poklidné odpočinkové místo - ideální na dovolenou, ale jakmile se v něm hrdinové ocitnou sami, mění se k nepoznání a nevím kdo by měl nervy vydržet tam přes zimu. Jack Nicholson se pomaličku proměňuje ve stále většího psychopata a Wendy začíná mít čím dál větší strach o sebe a svého syna. Perfektní herecké výkony jen dotvářejí temnou atmosféru filmu a Jackova Hlava ve dveřích mluví za vše. Tento film jsem toužil vidět už hodně dlouho a proto bylo mé očekávání veliké. No nezklamal mě!!! 90%

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Naprostej nářez. Dva "hašišáci" se vydávají do Hollywoodu, aby si podali všechny co mají co dočinění s novým filmem, kde právě tito dva zhulenci vystupují. Vlastně ne přímo oni, jen jejich fiktivní postavy. Cestou zažijí plno dobrodružství a vidět že si to užívaj. Kevin Smith jako Silent Bob je prostě k sežrání. Sice toho ve filmu moc nenamluví, ale stačí aby dvakrát otevřel pusu a hned jsou z toho dva nejlepší okamžiky ve filmu. Jason Mewes jako Jay je zase takovým chodícím monopolem na slovíčko "FUCK" které zabírá 90% jeho monologů. Dále oko diváka jistě potěší třeba rolička Bena Afflecka, který si dělá srandu sám ze sebe (a jde mu to moc dobře, mohl by to dělat častěji), nebo Matta Damona, Wese Cravena či Jasona Biggse a Jamese Van Der Beeka :) Jay and Silent Bob strike Back patří k nejlepší novodobé parodii na hollywood. Musím se mrknout i na ostatní Smithovy filmy a možná, že se pak ze mě taky stane Smithofil.

16/67: 20. September (1967)

Močení, kálení a pití - co mají tyto činnosti společné??? Film 16/67: 20. September a úchyláka s kamerou který to natočil. No a jestli se někdo diví, proč jsem tomuto "filmu" dal 2*, tak to proto, aby lépe vynikly všechny moje odpadové filmy - prostě že nestojej ani za to hovno :)

BloodRayne (2005)

Uwe Boll by neměl točit filmy. I když dostal k ruce celkem solidní herce (Madsen, Kier, Kingsley, Loken, Chaplin) tak si s nimi nevěděl rady a zase to úplně podělal. Film to mohl byt zajímavý, protože příběh, odehrávající se v počítačové předloze patří rozhodně k těm lepším námětům, ale Boll se ani nedržel dějové linie, která je ve hře. Dobrý režisér by se klidně mohl od děje odvrátit a natočit skvělý film jen lehce inspirovaný předlohou, ale pro takového zkurveného amatéra, jakým je Uwe Boll je už tak hodně težké držet se předlohy a ne pouštět se do vlastního příběhu. Takže žádní nacisti se ve filmu neobjeví. Nic. Prostě jen chabá změť záběrů, která vzdáleně připomíná film, pár dobrých herců v nezáviděníhodném postavení a krasná Kristanna Loken jako upírka Rayne, která byla zatraceně sexy! Dávam dvě hvězdičky protože mi je líto herců a pošlapané pověsti skvělé PC hry.

Tajemná řeka (2003)

Clint Eastwood znova usedl na režisérskou stoličku a natočil tento skvělý temný kriminální thriller. Nutno říct, že se silným obsazením - Sean Penn, Tim Robbins a Kevin Bacon už byli jistým náznakem kvality ovšem určitě ne 100% zárukou. Celý film byl velice napínavý - hustá atmosféra, temná zákoutí a hlavně tajemství jednotlivých postav leccos naznačovaly. Sean Penn zahrál šťastného a milujícího otce jen do chvíle, než ho situace donutila vrátit se zas do starých kolejí. Tim Robbins je zase tichý muž, který v noci spáchá čin, kterého později krutě olituje. No a Kevin Bacon hraje poldu :) Za připomenutí ještě stojí Laurence Fishburne, který Baconovi asistuje a jeho drsný, matrixovský výraz ve tváři jakoby potvrzoval onu ponurou atmosféru. Herci zahráli výborně, režisér natočil výborný film - jen ten konec byl trošku natáhlý a byl...jakoby ani nebyl. Třeba to měl ale Clint v úmyslu, kdo ví. 80%

Dvojníci (1984)

Rio de Janeiro + Spencer a Hill = slušná porce zábavy v exotickém prostředí. Dvojníky považuji ještě spolu se SUDOU A LICHOU, JESTLI SE ROZZLOBÍME... a JDI NA TO za jejich herecký a komediální vrchol. Akorát někomu nemusí sednout český dabing, kdy Jana Schánilce (Bud) a Pavla Trávníčka (Terrence) nahradili jiní dabéři. Ještě bych připoměl chytlavou hudbu od De Engelisů, která se zde táhne v jihoamerickém rytmu samby. Zdá se, že si trochu přibral. Jo možná pár deka. Měl bys zkusit začít běhat, to by bylo dobrý. Jo to bych asi měl.

S nasazením života (1993)

Tohle je vskutku brilantně natočený politický thriller. Tedy té politiky tam na první pohled zas tolik není, ale vězte, že je pro film alfou i omegou. Clint Eastwood zde rozšířil své již tak dosti obsáhlé panoptikum postav, a to o agenta tajné služby, který má za úkol ochraňovat poklad nejcenější - Prezidenta spojených států. Postupně se ale dozvídáme, že agentova minulost je snad ještě horší než jeho přítomnost - a ta je dosti zlá. Protivníkem mu je geniální padouch v podání geniálního herce Johna Malkoviche. Ten se snaži agenta Franka Horrigana psychicky zdeptat a připravit ho na těžkou zkoušku, dost možná zkouška, která má změnit jeho život jednou pro vždy. Oba muži rozehrají hru o nervy, každému jde o všechno a nesmí si dovolit chybovat. v sázce jde totiž o víc než o holý život. Wolfgang Petersen natočil velmi dobrý film, se skvělým scénářem a perfektním obsazením. Clint se ukázal v poněkud atypické roli, ale na jeho pověsti drsňáka mu to rozhodně neubralo. John se mi tu líbil nejvíce, zase stělesnil geniálně "zlou" postavu a zase procedil skrze zuby zopár skvělých monologů. Nesmím zapomenout na něžné pohlaví - Rene Russo, jež dvojici doplňovala a vytvořila skvělou sexy kulisu - pro ty, jež zápletka filmu nezajímá a chtějí radši vidět krásnou ženu. 85%