• Krátkometrážní

Krtek a autíčko (1963)

Jak krtek dostane kalhotky, už musí mít zase něco, co do nich nenacpe, ani kdyby se přetrhnul. Má jediné štěstí, že v servisní lince ještě netuší, jaký nevděčník to je. Vždyť se tam vypravil bez jediného floka, jako by se nechumelilo! Je to ostatně dost neobvyklé, když se ve dvou úvodních dílech hlavní hrdina vyznačuje hlavně tím, že mu ostatní zařizují dosažení jeho proměnlivých cílů. Přinejmenším bych ty příběhy zkrátil, když už...

Staré pověsti české (1952)

Tu luckou válku si musím někde zopakovat, tuhle část naší mytologie jsem nějak vypustil z hlavy... Animaci není co vytknout, ale je trochu zbabělé se v celkovém shrnutí našich pověstí vyhnout zodpovězení odvěké otázky, kdo běžel k Nelahozevsi a kdo k Neumětelům, tím, že spornou pasáž raději úplně vypustím.

Společenství vlků (1984)

Atmosféru to má pěknou, ale neškodilo by přidat na kompaktnosti příběhu.

Orphan's Benefit (1934)

Čtyři dodávky sirotků přijíždí na představení, které jim Mickey věnoval. Goofy tady hraje prvně pod jménem Goofy (doposud Dippy Dawg), představena je nepříliš známá slepice Clara Cluck, již Mickey doprovází na piano. Donald, hrající teprve dva měsíce po svém historickém debutu, se snaží zabavit ty nezbedné prcky přednesem. S Mary Had a Little Lamb a následným tanečkem má ještě úspěch, jenže další říkanku, co mu Mickey nakáže, Little Boy Blue už ho ti nevděční haranti dokončit nenechají. Jako by jim nestačilo, že mají zmrzlinu, balonky nebo lízátka zdarma. Chopí se praků, luků a cihel a začnou nepřístojnosti... další účast na dobročinné akci si už asi Donald pořádně rozmyslí.

Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957)

Nepopírám, že jako dítě jsem to měl rád, ale teď se mi zdá, že krtkova snaha nechat si a stále při sobě nosit všechno, co najde na zemi, dvakrát výchovně nepůsobí. Ostatní zvířata jsou oproti němu na výši – nelpí na majetku a jsou ochotna pomoci i hrabivému krtkovi, kterému jinak nestojí za návštěvu.

African Diary (1945)

Nadstandardně propracovaný animák (viz pozorně např. jednotlivá lejstra a dokumenty) s nezapomenutelným řešením svízelné situace, kdy vám nosorožec nabere pušku na roh.

Pat a Mat - Dveře (1990) (epizoda)

Ano, v 90. letech už bohužel u Pata a Mata vítězila nad vynalézavostí náhoda. Pozoruhodné je, že za Matem se dveře zabouchávají co chvíli, ale dovnitř se dostane, kdy se mu zlíbí...

Farmářská symfonie (1938)

Probouzející se hospodářská zvířata se probouzejí do nového dne a spolu s koketujícími kohoutem a bělostnou slepicí si, než dostanou nažrat, zazpívají klasiku. Dočká se však svého přídělu i věčně odstrkované sele?

Zrcadlo (2007)

Poměrně znepokojující...