Cukrárna (2010) (seriál)

Vynikající i slabí herci v mizerném seriálu hrají pod katastrofálním režijním vedením špatně (nevzpomínám si, že bych viděla něco od Kleina, co by bylo dobré), je to utahané a o ničem.Nedá se na to koukat, i když milujete Ivu Janžurovou

Requiem za sen (2000)

Ostatní už všechno řekli. Musíte to vidět!

Moderní doba (1936)

Geniální, dala bych hvězdiček 6, kdyby to šlo. Levným knihám patří dík, že nám nabídla remasterovanou verzi, lahůdka.

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Nebudu hodnotit, protože jsem se nedokázala opakovaně dodívat ani na první díl. Připadalo mi to nezábavné, rozvleklé, podbízivé, nudné. Úplně zničený Poláček, se kterým to nakonec nemá nic společného...

Nechoď klepat na dveře (2005)

V běhu času, Paříž, Texas a Nechoď klepat na dveře pojí téma návratu, hledání potrhaných vztahů, vyjasňování si nedopovězeného (nebo nevěděného). Je to asi režisérovo téma. Všechny tři filmy jsou silné, pomalu vyprávěné a všechny nás dostávají filmovou řečí. Wenders umí vyprávět a umí nás vtáhnout.

Co? (1972)

Film o ničem.108 minut. Pokud nejste fandové Mastroianniho jako já a nekompletujete si jeho dostupnou tvorbu, nedívejte se na to. Neurazí to, ale nic vám to nedá.

Medvěd (1961) (TV film)

Jde o jeden z klenotů televizní tvorby a o příležitost vidět krásnou Stellu Zázvorkovou, jaká byla ve svých 39 letech a Jana Wericha, se kterým mám pocit je toho k vidění málo. Čechovova povídka jim dává úžasný prostor k etudě, která nás velmi baví.

Uspořená libra (1963) (TV film)

Všichni to známe a skoro všichni to milujeme. Je to krátké a je to geniální. Všichni jsou v tom vynikající.

Někdo to rád horké (1959)

Nestárnoucí komedie. Dafne Jacka Lemmona je nejúžasnější "ženská" v mužském provedení všech dob. Tango s růží v ústech je nezapomenutelná scéna! "Jsem holka, jsem holka..."

Včera, dnes a zítra (1963)

Mastroanni i Lorenová jsou skvělí a zde měli trojí příležitost ukázat, jak rozdílné charaktery mistrně zvládnou. Jsou to krásní lidé a výteční herci, všechny povídky mají výborný scénář a skvělou režii. Baví a rozesmívají a zároveň pohladí po duši.