• Krátkometrážní

Sám doma 3 (1997)

Opravdu neskutečná kravina, ve které je přechytračelý malý hrdina úplně na facku. Pobavilo mě, když se v "roli" jeho sestry objevila Scarlett Johansson. :)

Melancholie (2011)

Taková spousta hereckých hvězd - a všechny bezezbytku využity. I přes zcela jinou výstavbu mi to v těch některých momentech připomínalo Kubricka, i když je to Trier jako vyšitý. Kirsten Dunst předvádí herecký výkon svého života a má dokonalá prsa. Nelze komentovat - tohle se musí vidět a nejhorší na tom je, že vstřebat to napoprvé je obtížné. Tudíž zatím hodnotím velmi subjektivně bez vyřčeného názoru a po dalších zhlédnutích dost možná změním hodnocení (očekávám, že spíše nahoru). "I know things."

Útok na věžák (2011)

"'We should call the police.' 'You'd be better off calling the Ghostbusters, love.'" Sakra - tohle je skvělý nápad - to je tak, když za málo peněz uděláte hodně muziky. :) "'What's Ron's weed room?' 'It's a room, filled with weed, that belongs to Ron..'"

Neúplatní (1987)

De Palma zde předvádí mistrovské řemeslo filmu, jako takového. The Untouchables jsou esencí filmových postupů osmdesátých let a ve spojení s hereckým ansámblem (Costner, De Niro, Connery, Garcia a další) tak vznikl jeden z nejlepších mafiánských snímků - minimálně těch z doby prohibice v USA. Přestřelku na schodišti jsem si užil dosyta - Garcia rulez!!!

Leto s Katkou (1975) (seriál)

Katka to má jako správná soudružka všechno spočítané a společně s novými kamarády nedá ujovi Jožkovi pokoj, dokud si nevezme slečnu z Jednoty. :)

Thor (2011)

Neměl jsem sebemenší chuť se na genderově nestabilního Thora dívat, jenže se těším na The Avengers, tudíž mám v plánu postupně zkouknout i ty horší marvelovské filmy. Thor mě ovšem překvapil a tentokrát v tom nemá prsty Natálka (která zde působí pouze jako pozlátko - uvidíme jak v pokračování, které se chystá), ale Asgard, který je sice trochu gay, ovšem scény v něm fungují! :)

Kat: Válečná zóna (2008)

Ve všem mi přijde tento Punisher lepší, než jeho předchůdce s Tomem Janem. Ray Stevenson vypadá mužněji, jedná brutálněji. Přesto hodnocení dávám stejné, na ty 4* to zkrátka ještě není. Chtělo by to možná více kulervoucích hlášek jako v původním snímku The Punisher z roku 1989.

Byt (1960)

Jack Lemmon je famózní, Shirley MacLaine neodolatelná -- a tahle romantická komedie zkrátka skvělá! :)

Kat (2004)

Přestože The Punisher s Tomem Janem neobsahuje tuny chladnokrevných hlášek, jako ten s Dolphíkem, i tak mě bavil o chloupek více.