• Krátkometrážní

Rošťák Beaumarchais (1996)

Zajímavý příběh o jistě neméně zajímavém Beaumarchaisovi. Velice mě překvapilo, že tento snímek je sice místy nadsazeným, přesto však docela biografickým dílem. Sic není ničím výjimečným, dívá se na něj dobře a pobaví.

Mildred Pierceová (2011) (seriál)

Velmi pozvolná, leč vynikající minisérie HBO. Kate Winslet coby Mildred Pierce exceluje v roli ženy ze střední třídy, která po rozvodu odvážně, i přes nepřízeň hospodářské krize, rozjíždí řetězec restaurací. SPOILER Nemá však snadný život, protože jedna z jejích dcer zemře a ta druhá, Veda, je již od útlého věku narcistický spratek, který nenávidí maloměšťáctví, potažmo svou matku. Mildred se v ní však vzhlíží, a aby se jí zavděčila, snaží se chovat jako dáma se vším všudy, přestože to nemá přirozeně v krvi. Tuto dceru zcela mrazivě ztvárnily Morgan Turner a Evan Rachel Wood (20 letá Veda).

Sám doma a bohatý: Vánoční přání (1998) odpad!

Kdybych to nazval infantilní blbostí, urazil bych tím všechny infantilní blbosti. Až budu mít děti.. a ty děti budou šíleně zlobit.. ani tak jim to nepustím. Takový budu hodný taťka. :) Navíc ty příšerné "digitální" efekty, především padající sníh, z toho mi bylo opravdu na zvracení.

V moci ďábla (2005)

Velmi volný přepis reálných událostí kolem exorcismu německé dívenky Anneliese Michel. Samotný film se pak nezabývá přímo vymýtáním, ale soudním přelíčením, které nastalo po úmrtí dívenky (ve filmu se postava jmenuje "překvapivě" Emily Rose a hraje ji Jennifer Carpenter). V tomto přelíčení je za zabití z nedbalosti souzen farář, který exorcismus prováděl (Tom Wilkinson), jeho obhájkyni pak ztvárnila Laura Linney. Ve skutečnosti byli souzeni a odsouzeni faráři dva a zároveň oba rodiče zesnulé (což ve filmu nebylo a asi by mělo být, protože mi to nedávalo smysl). Ale jinak je zde poměrně slušná atmosféra (hudba: Christopher Young), která sice nedosahuje takových výšin, jako ve snímku The Exorcist, ovšem podívaná to je zajímavá.

Philadelphia (1993)

Tento snímek mě vždy dojme. Od úvodní písně Streets of Philadelphia Bruce Springsteena až po závěrečnou Philadelphia Neila Younga. Emoce a HERECTVÍ Toma Hankse a Denzela Washingtona je neoddiskutovatelné, navíc, když si vzpomenu na pozdvižení okolo filmu, když vyšel.. stále mi běhá mráz po zádech.

Lidé z předměstí (1989)

Naprosto odpočinková hororová komedie s Tomem Hanksem. Škoda, že se dnes už takové netočí..

Panna Marie, Ivetka, atd. (2008) (TV film)

Jedná se prakticky o zkrácenou verzi celovečerního filmu Ivetka a hora. Můj komentář by byl prakticky totožný i zde, viz tedy tam. :)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Překvapení se BOHUŽEL nekoná. :( Yates zazdil celou sérii Pottera do rádoby děsivě vypadající nudy. Když už atmosféra graduje, objeví se některá z postav s trapným "vtípkem", čímž zazdí předchozích patnáct minut ("I've always wanted to use that spell.") apod. Stejně jako jsem to zmiňoval ve všech svých předchozích komentářích, tady už můžu finálně korunovat Cuaróna jakožto nejlepším režisérem série.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Prakticky stejný případ jako jednička, jen mi to jaksi sedlo více - už jsem začal pokukovat po Hermioně.. již zde totiž bylo jasné, že z Emmy Watson bude holka jako lusk. :)

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Je to takový infantilní rozjezd a není se co divit, když se režie chopil Chris Columbus. Knize to odpovídá (co si pamatuji) poměrně dobře, Alan Rickman jakožto Snape je naprosto parádní.