• Krátkometrážní

Královna XXL (2008) (TV film)

No mazec.. hlavní postava se chová jako absolutně nesympatická kráva, která má sebelítosti na rozdávání. Jinak nás čeká klasické schéma podobných filmů - tudíž neočekávejte žádná překvapení, resp. se na film nedívejte vůbec. Já měl na výběr.. buď se učit na zkoušku, nebo se výjimečně podívat na něco v televizi. :) Snad si to po zkoušce nebudu vyčítat. :D BTW: Proti tlustým lidem nic nemám - hlavní "hrdinka" byla nesympatická kvůli tomu, co říkala, ne kvůli tomu, jak vypadala. BTW2: Film chápu jako dobře míněný konzum americkému publiku, které je přetloustlé a tohle ho zkrátka asi dojímá. A zároveň to je pro takového diváka dobrý alibismus - "nevadí, že jsem tlustý/á, ona je taky a dokonce se stala královnou".

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Další krásná absurdní komedie z pera pánů Smoljaka a Svěráka. Výborné to praktiky kriminalistiky. :)

Obecná škola (1991)

Jeden z nejlepších český filmů.. zbožňuju!

Grindhouse: Machete (2007)

Jo, jo, jo. :) Líbil se mi i film, i tenhle původně fake trailer.

Hanna (2011)

Saoirse Ronan je hrozně sympatická herečka, o které si myslím, že nám ještě bude mít co předvést až bude starší.. Ovšem i ve svých necelých osmnácti letech na sebe celkem bez problémů vzala úlohu tahouna (tahounky, chcete-li) celovečerního filmu. Výcvik, akce, přátelství, pravda, pomsta. Nic originálního, ale zkrátka mi to sedlo. :) Málem bych zapomněl - Cate Blanchett zahrála epesní sviňku.

Petrolejové lampy (1971)

Asi se budu opakovat po okolních komentujících.. ale toto je vážně dokonalý herecký koncert Petra Čepka a Ivy Janžurové pod taktovkou Juraje Herze. Určitě na tom má ne o mnoho menší zásluhu Jaroslav Havlíček, jehož kniha byla předlohou. Rozhodně se po ní poohlédnu a rád přečtu.

Whistle (2002)

Tenhle chlapík (režisér) má v sobě neskutečný potenciál a předvedl ho už v tomto krátkometrážním debutu. Oba (zatím jediné) celovečerní filmy pak stály za to a oplývaly originalitou - čekám, čím překvapí příště, ale nezlobil bych se na něho, kdyby přispěl i nějakou další krátkometrážní hříčkou do filmového mlýna.

Rychlý běžec (2001)

Velice podmanivý snímek, který oplývá atmosférou a silným příběhem o lidské duši a souznění člověka s přírodou. Silný zážitek, který je podtržen tím, že se toho dozvíte mnoho o zcela jiné entitě lidí.

Did Michael Knight End The Cold War? (2009) (studentský film)

Konečně pořádný studentský film, který se nebojí do toho opřít. Tomu říkám originalita.. a přitom stačilo zavzpomínat na dětská léta a vžít se do doby, kdy každý z nás obdivoval Kitta a měl povolenou uzdu fantazie. :)