• Krátkometrážní

Král rybář (1991)

Gilliam je blázen, a když je blázen i divák, asi to funguje. :) Bridges a Williams jsou vynikající, počáteční depka je v průběhu snímku vyváženě odlehčená a závěrečný happyending je až překvapující (nemyslím to, jaký byl, ale to, že byl).

Ivetka a hora (2008)

Iveta Korčáková - holčička, která spolu se svou kamarádkou a mladším bratrem kamarádky na slovenské hoře Zvir zažila zjevení v podobě Panny Marie. Co se samotného "zázraku" týče, můj skepticismus a zdravý rozum vítězí nad davy lidí, kteří na horu každoročně putují za modlitbami. Jejich víra mi přijde směšná.. Ivetčin zážitek spíš považuji za výsledek její (v té době narušené) víry - přijde mi směšné, že jiní věřící lidé přijíždějí doufajíce v to, že spatří Pannu Marii na vlastní oči. Celé by to přece mělo být o otázce víry a ne o hmatatelných (viditelných) důkazech, není tak?! Ovšem zásadní je zde spíše postava samotné Ivetky, jak se vypořádala s tímto zážitkem, jak se s ním vypořádalo blízké okolí, jaký na ni byl vyvíjen tlak a vůbec. Z holčičky se začala stávat žena, která byla sice velmi citlivou (a rozhodně na mě působila celkem sympaticky), ale rozhodně ne srovnanou. Bohužel mi tam něco chybělo, větší konfrontace nebo něco podobného. Kolem a kolem to prostě byl "jenom" výlev jedné kdysi (možná ještě teď) zmatené dívky, sice místy zajímavý výlev, ale to prostě nestačí..

Hra o trůny (2011) (seriál)

Seriál, který nemá obdoby! Skvělé herecké výkony, nádherné lokace a dokonalý příběh plný intrik, cti a zrady. "Winter is coming.."

Mastňák Boogie (2009)

Boogie je prostě kanón, který se s nikým a ničím nesere.. a ještě do toho stíhá vtipně hláškovat. Animace rozhodně originální a oplývá spoustou zábavných drobností. Skvělá odpočinková podívaná!

Insidious (2010)

Klasický horor, který se drží standardního rámu a postupně předvede všechna klišé (ve správném pořadí). Ovšem James Wan se tak trochu vyzná v hororech a atmosféru se mu podařilo vytvořit parádní - a ten závěr ani moc nepodělal, tak proč ne? :)

Láska a jiné kratochvíle (2009)

Velice citlivé drama o vyrovnávání se matky se ztrátou dítěte. Natalie Portman se této role zhostila velice citlivě a nechává sebou proudit pochopitelné emoce - zlost, vztek, pocit, že jsou všichni proti ní (a podle toho se k nim i chová). Díky tomu všemu také velmi těžko nachází cestu k nevlastnímu synovi, tedy dítěti z manželství, které sama rozvrátila. Trápí ji však jediná myšlenka a s tou se musí vyrovnat..

Neřízená střela (2010)

Já se vážně skvěle bavil. Povedený britský humor. Dokonale zásadový nájemný vrah Bill Nighy, sexy (i když občas na facku) Emily Blunt a poťouchlý Rupert Grint utíkají před jiným (horším:)) nájemný vrahem v podání nechutně se zubícího Martina Freemana. Opravdu jedna z nejlepších komedií uplynulého roku, škoda jen, že u nás neběžela v kinech.

Všemocný (2011)

Ano, uvědomuju si, že film stojí a padá na jediné věci.. a tou je scénář. A přestože ten v Limitless není tím nejlepším, je tato skutečnost tak dobře zaobalena 'cool' hávem, 'cool' pilulkou a Coo'l'perem. :) A mně to protentokrát stačilo a navýsost jsem si to užíval. :)

Můj soukromý měsíc (2009)

Čekal jsem trochu něco jiného.. asi pohled na menstruaci napříč historií a národy. Dostalo se mi spíše takového osobitější pohledu na danou "problematiku". Diana Fabiánová je sympatická žena, o které nejsem schopen říct, jak velké zkušenosti s dokumentem má, ale potenciál tohoto tématu mi přišel dosti nevyužitý, což je škoda, protože "jahodové dny" by si snad i zasloužily hlubší (myšlenkově) prozkoumání. Pouhé povídání z úst několika (na různých názorových extrémech se pohybujících) "odborníků" holt nestačí.