• Krátkometrážní

Transformers: Zánik (2014)

Nakrájíme trochu Baye, přidáme nabušeného Wahlberga s dcerunkou neznámé tváře Nicoly Peltz, necháme necelé tři hodiny vařit na mírném plameni. Za stálého míchání přidáme Jablonského, Tucciho a okořeníme Autoboty, výbuchy, hláškami, americkými vlajkami, starověkými Transformery, lovci-odměn-Transformery, ještě výbuchy... a pejsek s kočičkou mají k svátku dort, než bys řekl Bumblebee.

Cashback (2006)

Britský skoro-art (mixnutý komedií ve stylu "prciček") s největší hustotou ženského poprsí a dalších ladných křivek na minutě čtvereční. Velice zvláštní snímek, který si dovedu představit jako slušné festivalové odlehčení.

REC 3: Počátek (2012)

Po prvních dvou dílech, které byly příjemným osvěžením na poli hororů, přichází část třetí, režírovaná tím větším "pakem" z původní autorské dvojice. Všechno je tady ovšem tak nějak špatně, skoro až komediálně - a snad to i vypadá, že je to tak schválně. Do rozjeté série se to však vůbec nehodí. Uvidíme, čeho se dočkáme od čtvrtého dílu režírovaného kolegou Balaguerém.

Resident Evil: First Hour (2011) (seriál)

Zajímavé provázání s počítačovou hrou. Vzhledem k nízkému rozpočtu docela povedená minisérie. Nutno uznat, že herec, který ztvárnil Leona, je svému hernímu protějšku opravdu podobný.

Biohazard 4D: Executer (2000)

Stáří tohoto kraťasu číší z každého záběru, animace je vážně otřesná (nevím, zda to není vytvořeno v nějakém herním enginu). Ovšem kamera byla místy docela zajímavá a mně přišlo, že nápad zde taky nechyběl.

Voyage d'affaires (2008)

Zábavné a vtipné. SPOILER Zajímalo by mě, zda se ještě odhodlal k druhému telefonátu. :D

Left Turn (2001)

Takový příjemný britský krátkometrážní hororový thrill s černohumornou pointou.

Cashback (2004)

Rozhodně nejlepší scéna celovečerního snímku Cashback, který vznikl o pár let později. Ta smyslná poetika zde vyvěrá každou sekundou filmu.

Congratulations, Mr. Levy (2008)

Krátkometrážní kraťas s Eugenem Levym k předávání Governor General's Performing Arts Award roku 2008. Znám ovšem vtipnější věci natočené k podobným příležitostem.

Závislost (1979)

Video Ministerstva zdravotnictví ČSR a Ústavu zdravotní výchovy Praha o účincích a dopadech narkomanie, hlavně pak výpovědi některých "čichačů". Některé "zážitky" natáčených by mohly být i po letech velkou výstrahou pro současnou mládež.