• Krátkometrážní

Strážci Galaxie (2014)

Mně neznámá komiksovka (jen z doslechu něco málo) mě překvapila svým spádem, vtipem a v neposlední řadě dospělostí (hlavně jazykové). Neříkám, že se Guardians of the Galaxy rovnou umístili v mých top, ale rozhodně budu vyhlížet pokračování.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Musím uznat, že po zhlédnutí obou dílů by mi bylo asi jedno, který bych si pustil znovu (čti: film trpí typickým neduhem pokračování). To ovšem nic nemění na tom, že tento animák v mnoha ohledech vyspělejší, a to nejen co se věku a motivací (dá-li se tak hovořit) postav týká, ale i toho animovaného pozlátka, které je opravdu oku lahodící.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Téměř desetileté čekání od prvního dílu bohužel nepřineslo nic nového. Dokonce bych řekl, že - ač dosti brutální - lehkost prvního dílu je rovněž v nedohlednu. Eva Green sice ukázala, že rozhodně JE ženskou, pro kterou je by nejeden vraždil, ale to bohužel nestačí.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Po docela povedených dvou dílech přichází další pokračování, které sice má své momenty, ale už se tak nejedná o epickou (alespoň co se počtu akčních ikon týká) podívanou.

Stucco (2004) (studentský film)

Typický studentský film - sex, nahota - a najednou stupidní chování a dumání. Vždyť nic z toho nedávalo smysl.

Co takhle svatba, princi? (1986) (TV film)

Taková jednoduchá studiová pohádka z průměrným popovým doprovodem. Ale úsměvnost se této pohádce nedá odepřít. :)

Železná srdce (2014)

Od Ayera jsem čekal spíše drama zaměřené na pocity postav okořeněné řádnou dávkou surových scén. Podobně jako v jeho předchozím snímku End of watch. První polovinu filmu tomu tak i bylo, zvláště bych vyzdvihl scénu s jídlem u dvou německých žen, která mi přišla až téměř tarantinovská (jen bez "tikající bomby" pod stolem)... jenž pak se najednou přiblížil zvrat a hollywoodské pařáty se natáhly a donutily čtyři z tanku a Pitta bojovat proti půlce německé armády, která v dávkách nabíhá na smrt jako ve videohře na úroveň rookie. Nemluvě o závěrečném hlubokém vzkazu divákům, že 'ne každý nácek je zmrd'. I přes to všechno se však celkově jedná o dobrou nejen akční podívanou, ve které je několik velice vydařených scén.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Překvapivě dobrý film, který první hodinu dokonce ani nijak zvlášť nehraje na divákovy city, za což má ode mne velké plus. A i když mi v prvním okamžiku ne úplně sedl Ansel Elgort v roli Augusta, nakonec společně s Shailene Woodley vytvořili sympatické ústřední herecké duo. Celá zápletka kolem Amsterdamu byla zprvu zajímavá, ale celá ta odbočka k oblíbenému spisovateli mi nakonec přišla trochu umělá - jen abychom mohli pár spatřit, jak se sbližuje v romantickém evropském městě. Závěr snímku však bohužel začal sklouzávat s slzopudnému průměru, ale to nic nemění na tom, že TFiOS patří k tomu lepšímu mezi jiným "jsem-mlád-a-umírám" filmy.

The Nest (2014)

Docela působivý Cronenbergův krátkometrážní počin, který v člověku vyvolává tak trochu tíživé pocity. Zajímavá etuda.